Slovan vyhral v 'domácom prostredí' v Prahe 2:1. Chára vyradil Šatana

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v prestížnom sobotňajšom súboji v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade HC Lev Praha 2:1. O góly úradujúceho slovenského majstra sa postarali Roman Kukumberg a Michal Vondrka.

03.11.2012 19:20 , aktualizované: 21:52
Lev - Slovan 6 Foto:
Gólová oslava hokejistov Slovana.
debata (5)

Lev Praha – Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

• Góly: 49. Voráček (Chára) – 20. Kukumberg (Kytnár, J. Tabaček), 26. Vondrka (Švarný)
  • Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Rönn (Fín.) – Misiur, Raming (obaja Rus.), 12 885 divákov
  • Lev Praha: Pöpperle – O. Němec, Chára, Škoula, Oystrick, Porseland, J. Mikuš, Krejčík – Klepiš, Vrána, J. Svoboda – Marcel Hossa, J. Mikúš, Surový – J. Novotný, Christensen, Voráček – Řepík, Sekáč, Birner – Cingel
  • Slovan Bratislava: Janus – Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sekera, Sigalet, J. Tabaček, Švarný – L. Šatan (31. T. Mikúš), Bližňák, L. Hudáček – Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka – Daňo, A. Šťastný, Ölvecký – Kukumberg, Kytnár, Bakoš

Pre oba tímy to bol posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou. Slovan sa najbližšie predstaví v stredu 14. novembra o 16.00 SEČ na ľade Lokomotivu Jaroslavľ.

Bratislavčania majú na svojom konte z 22 stretnutí 34 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 6. priečka. Súboj v českej metropole nedohral kapitán Slovana Miroslav Šatan, ktorý v jeho polovici nútene odstúpil po strete s krajanom Zdenom Chárom.

Otrasený Miroslav Šatan po zákroku Zdena Cháru. Foto: TASR
Lev - Slovan 10 Otrasený Miroslav Šatan po zákroku Zdena Cháru.

Vypredaná Tipsport aréna, v ktorej bolo vyše 9000 fanúšikov zo Slovenska, videla od úvodu taktické stretnutie. Zaujímavý súboj mali v úvode pod kontrolou hráči HC Lev, postupne sa hra vyrovnala.

Oba tímy podnikali nebezpečné protiútoky. Skóre otvoril v 20. min do odkrytej bránky Kukumberg, keď ho ideálne našiel Kytnár. Slovanu gól pomohol, prevzal iniciatívu. V 26. min dostal pred bránkou dostatok času a priestoru Michal Vondrka a po sérii dorážok prekonal Pöpperleho aj druhýkrát. Obe mužstvá sa snažili o kombinačné a rýchle akcie.

HC Lev začal tretiu tretinu veľkým náporom, v 49. min našiel Chára Voráčka, ktorého strela skončila za Janusom. Domáci pridali na dôraze a vypracovali si viaceré šance. Bratislavčania hrali jednoducho a podnikali nebezpečné protiútoky. Slovan si už udržal vedenie.

Tréner Slovana Rostislav Čada priznal, že sa jeho zverencom príliš nevydarila prvá tretina, v ktorej im chýbal pohyb, nasadenie a agresivita. „Veľmi nám ale pomohol gól v závere tretiny, ktorý nás upokojil a dodal nám sebavedomie. Druhá tretina bola podstatne lepšia, podarilo sa nám aj streliť druhý gól. V tretej sme potom vďaka veľkej bojovnosti a obrovskému nasadeniu ubránili výsledok 2:1,“ povedal český kouč.

Fanúšikovia Slovana vytvorili svojmu tímu... Foto: TASR
Lev - Slovan 1 Fanúšikovia Slovana vytvorili svojmu tímu domáce prostredie. Do Prahy ich pricestovalo až 9000.

„Bolo to vyrovnané stretnutie, rozhodujúcim prvkom sa stala koncovka, kvôli nej sme bez bodu. Tím musí bojovať ďalej, byť dôraznejší. Stále nám chýba ten krôčik, to je jedna z hlavných príčin, prečo strácame body,“ povedal tréner HC Lev Jiří Kalous, ktorý spoločne s Vitalijom Karamnovom viedol tím štvrtýkrát namiesto odvolaného hlavného trénera Jozefa Jandača.