Dva góly nestačia. Na body sa nadrieme, zhodujú sa slovanisti

Slovanisti odohrali v KHL ďalší dobrý zápas, ale bez bodového efektu. Nad menej známym Novokuzneckom síce viedli 1:0, ale následné šance zostali nevyužité, čo sa belasým vyplatilo. Rusi strelili celkovo štyri góly a vyhrali 4:2.

27.10.2012 23:17
Jaroslav Janus Foto:
Brankár Slovana Jaroslav Janus v akcii.
debata

„Kde sa stal problém? V druhej tretine na nás vyleteli a my sme zrazu prestali korčuľovať, len sme sa pozerali na hráča s pukom a nevedeli sme, čo robiť,“ rozoberal kľúčové momenty zápasu strelec prvého gólu domácich Mário Bližňák. Slovan hral dobre, v prvej tretine bol jasne lepší, ale nedokázal pridať viac gólov, za čo pykal. „Máme dosť striel, ale vždy nám v dôležitých momentoch chýba hráč pred bránkou. Musíme hrať jednoduchšie a tlačiť sa viac pred brankára,“ vravel strieborný z MS v Helsinkách.

Dostáva sa Slovan do krízy? „Mali sme aj dobré série, teraz máme horšiu. Pomôcť si ale môžeme len sami, hlavne musíme hrať bezchybne v obrane,“ dodal Bližňák.

Tradične výborný výkon podal brankár Jaroslav Janus, ktorému veľakrát aplaudoval za zákrok celý štadión. „Prvá tretina bola z našej strany super, potom sme ale v druhej akoby zaspali. Dva góly dávame takmer v každom zápase, ale zjavne to nestačí. Pri druhom góle v mojej sieti mi šla strela medzi nohy spoza hráča, nevidel som tam nič. Takéto situácie musíme vykrývať,“ priznal Janus.

Najlepším hráčom zápasu bol Ľubomír Višňovský. Po ľade doslova lietal, zakladal útoky, strieľal a často sa zdalo že je útočník a nie obranca. Po zápase ho prehra poriadne škrela: „Na každý bod sa narobíme jak blázni. Každá prehra ma strašne mrzí. Akoby nám chýbala uvoľnenosť. Navyše ich brankár mal veľmi dobrý deň, nevedeli sme ho prečítať. Nehrali sme zle, robíme, čo sa dá, ale šťastíčko nás v posledných zápasoch opustilo,“ konštatoval.

Počas zápasu i po ňom sa hráč so 17 na drese pozdravil s Kanaďanmi v tíme Novokuznecku Chrisom Simonom a hlavne Brentom Sopelom. „Hrali sme spolu v Los Angeles, kde sme boli aj susedia. Chodili sme spolu na tréningy, buď som bral ja jeho, alebo on mňa. Ani som nevedel, že tu hrá, bolo to pre mňa príjemné prekvapenie s ním prehodiť zopár slov,“ prezradil o rozhovore so Soplom Višňovský.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Holandsko NED 4 10
2. vlajka Senegal SNG 3 6
3. vlajka Ekvádor ECU 3 4
4. vlajka Katar KTR 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 3 7
2. vlajka USA USA 4 5
3. vlajka Irán IRN 3 3
4. vlajka Wales WAL 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Argentína ARG 4 9
2. vlajka Mexiko MEX 3 4
3. vlajka Poľsko POL 3 4
4. vlajka Saudská Arábia KSA 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 3 6
2. vlajka Austrália AUS 4 6
3. vlajka Tunisko TUN 3 4
4. vlajka Dánsko DEN 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Japonsko JPN 3 6
2. vlajka Španielsko ESP 3 4
3. vlajka Nemecko GER 3 4
4. vlajka Kostarika CRC 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Maroko MRK 3 7
2. vlajka Chorvátsko CRO 3 5
3. vlajka Belgicko BEL 3 4
4. vlajka Kanada CAN 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 3 6
2. vlajka Švajčiarsko SUI 3 6
3. vlajka Kamerun CAM 3 4
4. vlajka Srbsko SRB 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 3 6
2. vlajka Južná Kórea KOR 3 4
3. vlajka Uruguaj URU 3 4
4. vlajka Ghana GHA 3 3
Všetky zápasy