Šatan lepší ako Ovečkin, ale Slovan prehral

Koniec domácej víťaznej série. Hokejisti Slovana Bratislava po piatich víťazstvách na vlastnom ľade našli premožiteľa.

07.10.2012 19:50 , aktualizované: 20:58
Alexander Ovečkin Foto:
Alexander Ovečkin sa teší z gólu.
debata (11)

Tri body si z Bratislavy odviezol obhajca Gagarinovho pohára Dynamo Moskva. Hostia, za ktorých nastúpila aj hokejová superstar Alexander Ovečkin, vyhrali po boji 3:2. V domácom tíme si odkrútil premiéru v KHL obranca Andrej Sekera.

„Každou tretinou som sa na ľade cítil lepšie, aj keď ešte nie som v zápasovom tempe. Ešte nemám úplne správne nastavený režim spánku, ale na to sa nevyhováram. Vždy sa musím pripraviť na dve hodiny hokeja tak, aby som vládal,“ tvrdil Sekera.

Hráči Dynama mali od úvodného buly herne navrch. Na ľade si perfektne rozumeli, často sa dostávali do príležitostí a každá ich strela bola nebezpečná. Skóre otvoril v 6. min Kokarev po asistencii Ovečkina. Odpovedať mohol štvrtý útok domácich, keď sa popri mantineli pekne uvoľnil Šťastný, no Ölveckého strela skončila len na bránkovej konštrukcii, hoci slovanisti už dvíhali ruky.

Od 14. min hrali hostia po vylúčení Sigaleta prvú presilovku a po 70 sekundách ju presnou strelou po utešenej kombinácii celej pätorky využila najväčšia hviezda Dynama Ovečkin.

Ovečkin oslavuje gól, vľavo Dominik Graňák. Foto: Ľuboš Pilc
Slovan - Dynamo Moskva Ovečkin oslavuje gól, vľavo Dominik Graňák.

Po prestávke vykorčuľovali zverenci Rostislava Čadu na ľad ako pokropení živou vodou. Viac korčuľovali a súperovi robili čoraz väčšie problémy. V 23. min si brankár Jeriomenko poradil so samostatným nájazdom Sigaleta, ale o päť minút neskôr bol pri bekhendovom zakončení kapitána Šatana v oslabení bezmocný.

Slovan prevzal po Šatanovom zásahu taktovku a najmä v presilovej hre si vypracoval množstvo príležitostí – vyrovnať mohol Višňovský, Sigalet a na viackrát aj Šatan. Janus v bránke Bratislavčanov však musel byť neustále v pohotovosti. Krátko pred koncom druhej časti mal gól na hokejke Bližňák, ale jeho dorážku z bezprostrednej blízkosti vyrazil Jeriomenko do žŕdky.

Slovan - Dynamo, Šatan s Višňovský oslavujú gól... Foto: Ľuboš Pilc
Slovan - Dynamo Slovan - Dynamo, Šatan s Višňovský oslavujú gól na 1:2, vpravo Graňák.

Hneď v úvode tretieho dejstva korčuľoval na Jeriomenka Vondrka, ale brankár hostí jeho zakončenie kryl. Opäť platila stará známa pravda nedáš – dostaneš. Štajnocha zaskočila v obrannom pásme Kukumbergova prihrávka a Šafigulin chybu domácich využil – 1:3.

Slovanistov inkasovaný gól nezlomil, zápas mal naďalej grády, dobré tempo. Zaplnené hľadisko Slovnaft arény neunávne hnalo domácich vpred. Mladý Daňo sa predral až pred bránku, ale nemieril presne.

Nádej zverencov Rostislava Čadu na bodový zisk stúpla v 55. min, keď kapitán Šatan našiel druhýkrát v zápase medzeru medzi betónmi Jeriomenka. Slovan si v závere vytvoril tlak, ale vytúžené vyrovnanie už neprišlo. Napriek tomu znel na štadióne po zápase potlesk.

„O výsledku rozhodla prvá tretina. Mrzia nás prvý a tretí inkasovaný gól, ktoré sme chybami darovali súperovi. Nesklamali sme a pri troche šťastia sme mohli získať aj bod. Chýbal nám však väčší dôraz pred bránkou,“ zhodnotil stretnutie tréner Čada.

HC Slovan Bratislava – Dynamo Moskva 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Góly:
28. Šatan, 55. Šatan (Bližňák, Sekera) – 6. Kokarev (Ovečkin, F. Novák), 15. Ovečkin (Anisin), 42. Šafigulin (Kvapil). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Belov, Gusev – Gordenko, Marfionov (všetci Rus.), 10 055 divákov.

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Sekera, J. Tabaček, Švarný – Šatan, Bližňák, Vondrka – Dravecký, Kukumberg, Bartovič – Michel Miklík, Lipiansky, T. Mikúš – M. Daňo, Ölvecký, A. Šťastný – Kytnár
Dynamo: Jeriomenko – Graňák, F. Novák, Jalasvaara, Solovijov, A. Mironov, Gorochov, Barancev – Anisin, Gorovikov, Ovečkin – K. Volkov, Cvetkov, Kokarev – Kňazev, Babenko, Kasiančuk – Mosaľov, Šafigulin, Kvapil

Graňák: Ďakujem divákom za atmosféru
Po zápase Slovana proti Dynamu sa tešil z víťazstva aspoň jeden Slovák, Obranca Dominik Graňák bol nadšený z atmosféry. „Boli sme si vedomí, aké výsledky a hru predviedol Slovan v predchádzajúcich súbojoch. Očakávali sme ťažký zápas a o to viac sme radi, že máme tri body. Na štadióne bola perfektná atmosféra. Bolo vidieť, že si ľudia hokej užívajú. Na konci zápasu tlieskali. Ďakujem im za vytvorenú atmosféru,“ skonštatoval Do­minik Graňák..

Slovan - Dynamo Moskva, Ovečkin oslavuje gól,...
+3Slovan - Dynamo Moskva, skrumáž pred bránkou...