Víťazná séria Slovana pokračuje! Jugru zdolal na nájazdy

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad tímom Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 po samostatných nájazdoch. Belasí získali aspoň bod už v piatom zápase v rade a triumfovali už v piatom domácom súboji.

26.09.2012 22:06 , aktualizované: 22:27
miklik, birjukov Foto:
Slovanista Michel Miklík prekonáva brankára Jugry Michaila Birjukova.
debata (5)

Zverenci trénera Rostislava Čadu majú po stredajšom zápase na svojom konte 17 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sú na 3. mieste. Hostia viedli 2:0 aj 3:2, no Slovanu sa podarilo zápas doviesť až do predĺženia a nájazdov. Presné zásahy domáceho mužstva zaznamenali Ölvecký, Michel Miklík a Vondrka, za hostí gól strelili Sitnikov, Chlyncev a Skorochodov. Premiérový kanadský bod za asistenciu si v stredu pripísal brankár Jaroslav Janus. V nájazdoch Birjukova prekonali Šatan aj Vondrka, Janus neinkasoval.

HC Slovan Bratislava – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

• Góly: 21. Ölvecký (Ľ. Višňovský, Janus), 32. Michel Miklík (Bartovič, Švarný), 46. Vondrka (Ölvecký, Tabaček), rozhodujúci sam. nájazd premenil Šatan – 2. Sitnikov (Skorochodov), 18. Chlyncev (Alexej Medvedev, Bočarov), 41. Skorochodov (Sitnikov). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Romasko, Olenin – Misjur, Raming (všetci Rus.), 10 055 divákov.
  • Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Ďatelinka, J. Tabaček, Švarný – Michel Miklík, Bližňák, Vondrka – Kukumberg, Ölvecký, Bartovič – Šatan, Lipiansky, L. Hudáček – M. Daňo, A. Šťastný, Dravecký.
  • Chanty-Mansijsk: Birjukov – Ibragimov, Lekomcev, Trončinski, Chvostov, Pepeľajev, Osipov, od 21. min Ďakov – Videll, Altariov, But – Skorochodov, Magogin, Sitnikov – Bočarov, Alexej Medvedev, Chlyncev – Lapenkov, J. Fiodorov, Jacenko.

Hostia vstúpili do duelu vo veľkom štýle a boli veľmi nebezpeční. Už v 2. min našiel Skorochodov pred bránkou Sitnikova a ten bez problémov prekonal Janusa – 0:1. Vzápätí musel gólman Slovana čeliť pokusom Jacenka, Altariova a Medvedeva. Na opačnej strane dvakrát pohrozil Kukumberg a raz Bartovič. Rad šancí zakončili v polovici I. tretiny pokusy Višňovského a Šatana. V 13. min mohol pridať svoj druhý gól v zápase Sitnikov, ale jeho blafák skončil len na bočnej sieti. V 18. min prišiel ďalší presný zásah hostí, Medvedevovu strelu Janus neudržal a Chlyncev ho zasunul do bránky Slovana – 0:2.

Vladimír Dravecký zo Slovana (vpravo) a Artyon... Foto: TASR
dravecky, but Vladimír Dravecký zo Slovana (vpravo) a Artyon But z Chanty-Mansijska.

Radosť divákom urobil hneď v prvej minúte II. tretiny Ölvecký, ktorý po vysunutí Višňovským prestrelil Birjukova. To „belasých“ naštartovalo a vyrovnanie mali na hokejkách Dravecký, Kukumberg, Šatan, Daňo či Šťastný. Poradilo sa to až v 32. min Miklíkovi, ktorého našiel krížnou prihrávkou Bartovič. Janus potom zachránil pri strelách Buta a Lekomceva, Dravecký tiež mieril iba do Birjukova.

Hostia mali bližšie k víťazstvu od 41. min, Sitnikov našiel od mantinelu voľného Skorochodova a Jugra viedla 3:2. Vyrovnať mohol A. Šťastný v 44. min, no podarilo sa to až o dve minúty neskôr v oslabení Vondrkovi, ktorému v brejku prihrával Ölvecký. Janus potom zachránil pri pokusoch J. Fiodorova a Magogina, na opačnej strane Birjukov zneškodnil pokus Kukumberga.

V úvode predĺženia si Janus poradil so strelou Sitnikova a pokus Vondrku zlikvidoval gólman Jugry. Janusa nezaskočila ani strela švihom od Magogina a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich uspeli Šatan aj Vondrka, Jaroslav Janus vychytal Buta aj Chlynceva.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Prvýkrát sme boli v situácii, keď sme po troch domácich víťazstvách hrali opäť doma a chceli sme potvrdiť dobrú formu. Predchádzajúce súboje nás stáli veľa fyzických aj mentálnych síl, skoro celý duel sme doťahovali vedenie súpera. Tím ukázal veľkú morálnu silu. Opäť nám vyšla hra v oslabení, v ktorom sme dali gól. V predĺžení sme hrali dobre a mohli sme rozhodnúť. Sme spokojní, že v nájazdoch sme boli efektívnejší a brankár Janus úspešnejší. Sme radi, že sme opäť zvíťazili a získali dva body.“

Sergej Šepelev (tréner Jugry): „Chlapci dnes hrali veľmi dobre. Bohužiaľ, dostali sme tri góly a napokon prehrali po nájazdoch. Po troch prehrách sme získali aspoň jeden bod, čo nás veľmi teší.“