Do bránky Montrealu pôjde Price, Halák mu bude 'kryť chrbát'

V štvrtom stretnutí 1. kola play-off bojov o Stanleyho pohár v zámorskej NHL proti Washingtonu bude slovenský gólman Montrealu Jaroslav Halák iba "kryť chrbát" Kanaďanovi Careymu Priceovi. Dvadsaťdvaročný brankár dostane ako "jednotka" príležitosť v bránke Canadiens vôbec prvýkrát vo vyraďovacej časti sezóny 2009/10. V doterajších troch dueloch proti mužstvu z hlavného mesta USA totiž dostal dôveru trénera Jacquesa Martina vždy 24-ročný Slovák.

21.04.2010 19:42
Carey Price, Jaroslav Halák Foto:
Carey Price a Jaroslav Halák.
debata (4)

V Bell Centre sa najúspešnejší tím histórie profiligy bude snažiť eliminovať najväčšie hviezdy hostí a vyrovnať stav série hranej na 4 víťazstvá na 2:2. Halák predviedol skvelý výkon najmä v prvom stretnutí série vo Washingtone, keď mal 45 úspešných zákrokov a jeho tím vyhral 3:2 po predĺžení.

V druhom súboji viedli Canadiens už 4:1, potom však neodolali ofenzíve Capitals a prehrali 5:6 v nadstavenom čase. Tretí zápas série bratislavskému rodákovi vôbec nevyšiel – po troch góloch sa musel porúčať z ľadu už v prvej polhodine. Od konca druhej tretiny druhého duelu do 29. min tretieho zápasu inkasoval Slovák z 30 striel osemkrát.

Do zostavy „Kanaďanov“ sa vracia obranca Ryan O'Byrne, ktorý pre zdravotné dôvody vynechal prvé tri stretnutia play-off. Nie je jasné, koho v zostave Habs nahradí, no od tretieho duelu vynechal všetky tréningy Čech Jaroslav Špaček.