Zázračný obrat. Philadelphia vyhrala v Pittsburghu stratený zápas

Hokejisti Philadelphie Flyers prehrávali v úvodnom zápase 1. kola play off NHL na ľade Pittsburghu už 0:3, no i tak sa napokon tešili z víťazstva.

12.04.2012 07:01
Philadelphia Jágr Foto: ,
Jaromír Jágr (68) na striedačke Philadelphie.

Východná konferencia, 1. kolo play off

PITTSBURGH – PHILADELPHIA 3:4 pp (3:0, 0:1, 0:2 – 0:1)
stav série: 0:1

Góly: 4. Crosby (Dupuis, Letang), 8. Kennedy (Staal, Letang), 20. Dupuis (Sullivan, Crosby) – 27. Briere (Schenn), 50. Briere (Schenn), 53. Schenn (Hartnell, Jágr), 63. Voráček (Carle, Read).
Strely na bránku: 28:26. Brankári: Fleury – Bryzgalov. Vylúčení: 1:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Diváci: 18 565.
Hviezdy zápasu: Schenn, Briere, Crosby.

Úvodný zápas pennsylvánskeho derby mal neuveriteľný priebeh. Domáci Penguins vstúpili do ostrosledovaného zápasu skvele. Už po ôsmich minútach viedli rozdielom dvoch gólov a keď v závere prvej tretiny zvýšili na 3:0, len málokto v zaplnenej hale pochyboval o ich víťazstve.

Lenže Flyers sa nevzdali. Zásluhou dvojice Briere – Schenn (prvý strelil dva góly, ďruhý pridal k presnému zásahu dve prihrávky) vyrovnali a viac šťastia mali napokon aj v predĺžení.

V ňom rozhodol o tom, že po prvom zápase bude viesť Philadeplhia, v 3. minúte Voráček.

Zápas Pittsburgh – Philadelphia vo videoskratke

Západná konferencia, 1. kolo play off

NASHVILLE – DETROIT 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
stav série: 1:0

Góly: 7. Gaustad (Yip, Bouillon), 33. Bourque (Halischuk), 52. Bourque (Spaling, Hornqvist) – 23. Zetterberg, 58. Holmström (Quincy, Filppula).
Strely na bránku: 26:37. Brankári: Rinne – Howard. Vylúčení: 8:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Diváci: 17 113.
Hviezdy zápasu: Bourque, Rinne, Gaustad.

Množstvo vylúčených, strelecká prevaha hostí, slabé presilovky, no aj víťazstvo domácich.

Taký bol zápas v Nashville, kde Predators hostili Detroit Red Wings. Domáci sa pomerne skoro ujali vedenia, ale o to ich na začiatku druhej tretiny pripravil v presilovke Zetterberg.

Gól švédskeho kanoniera však hráčov Nashvillu nezlomil. Naopak, v 33. minúte sa presadil Bourque, ktorý pridal osem minút pred koncom aj druhý presný zásah a definitiívne zlomil odpor húževnatého súpera.

Na víťazstve Nashvillu nič nezmenila ani ďalšia využitá presilovka Detroitu, ktorú úspešne zakončil dve minúty pred záverečnou sirénou Holmström.

Zápas Nashville – Detroit vo videoskratke

VANCOUVER – LOS ANGELES 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 5. Burrows (Sedin, Kesler), 40. Edler (Lapierre, Kesler) – 14. Richards (Kopitar, Doughty), 37. Mitchell (Martinez, Williams), 57. Penner (Carter, Richards), 60. Brown (Richards, Carter).
Strely na bránku: 26:39. Brankári: Luongo – Quick. Vylúčení: 8:5, navyše Bitz 5+10 (narazenie na mantinel), pre­silovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Diváci: 18 890.
Hviezdy zápasu: Richards, Luongo, Brown.

O víťazstve Los Angeles na ľade Vancouveru rozhodli predovšetkým presilové hry. Zatiaľ čo Kings dve využili, Canucks boli v početnej výhode bezzubí.

Úspech hosťujúceho tímu je však úplne zaslúžený. V zápase išli jednoznačne za víťazstvom, keď Vancouver prestrieľali jednoznačne o trinásť striel. Nečudo, že aj napriek prehre vyhlásili brankára domácich Luonga za druhú hviezdu zápasu.