Whitney vystrieľal Phoenixu triumf v predĺžení, kojoti vytvorili nový rekord

Hokejisti klubu Phoenixu vyhrali v prvom zápase semifinále play-off Západnej konferencie NHL nad Nashvillom 4:3 po predĺžení. O rozhodnutie sa postaral v 75. min Ray Whitney.

28.04.2012 08:34
Radosť hokejisov Phoenixu Foto:
Radosť hokejisov Phoenixu.

2. kolo play-off NHL, Západná konferencia:

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

PHOENIX – NASHVILLE 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0) – stav série 1:0

Góly: 8. Vrbata (Ray Whitney, Ekman-Larsson), 24. Klesla (Langkow, Aucoin), 37. Boedker (Vermette, Klesla), 75. Ray Whitney (Hanzal) – 15. Yip (Bouillon, C. Smith), 32. A. Kosticyn (Hornqvist, Bouillon), 56. Erat (Hornqvist, Suter)
Strely na bránku: 24:42. Brankári: M. Smith – Rinne. Vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 17 187 divákov.
Hviezdy zápasu: Ray Whitney, Klesla, Boedker.

Phoenix – Nashville vo videoskratke

Phoenixu sa napokon nevypomstilo, že v riadnom hracom čase tri razy stratil jednogólový náskok. Coyotes premiérovo v histórii uspeli v zápase druhého kola vyraďovacej fázy profiligy. Na 2:0 budú môcť v tejto sérii hranej na 4 víťazstvá zvýšiť v nedeľu opäť v domácej Jobing.com Arene.

Phoenix išiel do predĺženia v šiestom zo svojich úvodných siedmich vystúpení v bojoch o Stanleyho pohár, čo je nový rekord súťaže. Coyotes sa radovali v štyroch zo šiestich takýchto dueloch.

Čoskoro 40-ročný Whitney dosiahol svoj druhý rozhodujúci gól v play-off, predtým sa mu to podarilo ešte v roku 1995 v drese San Jose v siedmom stretnutí série úvodného kola play-off proti Calgary.

Domáci kouč Dave Tippett po zápase vyzeral skôr, ako by jeho tím prehral. „V tretej tretine bol súper jasne lepší a my sme vôbec nedokázali reagovať,“ povedal Tippet, ktorého mužstvo stratilo v predchádzajúcej sérii s Chicagom vedenie v tretej tretine celkom štyrikrát. „Môžeme hovoriť o šťastí, že sme dnes získali prvé víťazstvo. Ale ak chceme postúpiť do ďalšieho kola, musíme hrať lepšie ako teraz,“ dodal.

Brankár Phoenixu Mike Smith. Foto: SITA
Mike Smith Brankár Phoenixu Mike Smith.

Phoenix vyhral napriek faktu, že od druhej prestávky bol pomer striel 25:7 v prospech Nashvillu. „Keď vedieme o gól, ako keby sme zakaždým prestali hrať a nechali súpera, nech vyrovná,“ premýšľal strelec víťazného gólu Whitney. „Je to frustrujúce. Stále sa o tom bavíme a snažíme sa to nejako spravit. Musíme to už nejako zmeniť,“ dodal.

„Mali sme veľa šancí, ale dokázali sme len vyrovnať. Bohužiaľ nám chýbala tá jedna strela navyše, ktorá by znamenala víťazstvo,“ ľutoval tréner Predators Barry Trotz. „Od tretej tretiny sme mali jasnú prevahu a hrali sme naozaj dobre. Bohužiaľ oni potom v predĺžení využili jednu šancu,“ povzdychol si obranca a kapitán hostí Shea Weber.

Hokejisti Nashvillu sa budú usilovať o vyrovnanie série v nedeľu, kedy je na ľade Phoenixu na programe druhý zápas.