Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Višňovský bol prvou hviezdou Edmontonu

Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský bol ústrednou postavou zápasu Edmontonu s Dallasom. Oilers pomohol k výhre 5:2 gólom a asistenciou pri víťaznom zásahu.

04.12.2008 07:57 , aktualizované: 09:53
Višňovský Foto: ,
Ľubomír Višňovský.

Slovenský reprezentant sa gólovo presadil na samom konci prvej tretiny počas presilovej hry. Ako inak, svojím typickým príklepom. Asistenciu pridal v druhej tretine, puk skončil v sieti po osi Višňovský, Rob Schremp, Marc-Antoine Pouliot. Pre Schrempa to bol úplne prvý bod v NHL. „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Potrebujeme duely ako tieto, potrebujeme viac vyhrávať doma a teraz sme začali,“ skonštatoval Višňovský.

Highlighty zápasu Edmontonu s Dallasom

„Mali sme dobrý štart, čo doma nebývala zrovna naša prednosť. Pre tento zápas bol tím dosť pod tlakom. Ideme opäť na cesty a doma sa nám veľmi nedarilo. Tento tlak z nás občas nedokáže dostať to najlepšike, ale dnes sme hrali výborne. Určite nám to pomohlo,“ povedal tréner olejárov Craig MacTavish.

Hviezdou hostí bol Mike Modano, autor oboch gólov Dallasu, ktorý si v tomto smere vylepšil svoje konto na číslo 539. „Na začiatku sme sa nerozhýbali. Je ťažké upraviť takýto stav s takýmto tímom. Veľmi skoro sme museli začať dobiehať a vtedy je náročné vyhrať,“ zhrnul priebeh skúsený Američan.

Do tímu Rangers sa vo veľkom štýle vrátil Petr Průcha. Posledných desať zápasov nehral pre zranenie a žiadosť klubu, aby sa šiel zahriať do AHL, sebavedomo odmietol. Tréner Tom Renney ho teda zaradil do zostavy a Průcha sa mu odvďačil v zápase s Pittsburghom, keď na konci poslednej tretiny vyrovnal na 2:2 a zabezpečil tak predĺženie. New York vyhral až po samostatných nájazdoch, v ktorých sa ako jediný nepresadil Miroslav Šatan z hosťujúceho tímu.

„Pred zápasom som bol nervózny. Cítil som, akoby to bola posledná šanca ukázať, že viem hrať. Som naozaj rád, že som skóroval. Sebavedomie som mal o niečo vyššie, lebo som vedel, že som pripravený,“ vyhlásil Průcha. Český hokejista strelil svoj prvý gól od 31. januára. Tučniaci prehrali siedmy zápas v Madison Square Garden v rade.

Sumáre zápasov NHL:

NY RANGERS – PITTSBURGH 3:2 po nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 31. Žerdev (Gomez, Redden), 55. Průcha (Gomez, Redden), rozhodujúci nájazd: Sjöström – 14. Eaton (Crosby), 30. J. Staal (Scuderi, Cooke).
Strely na bránku: 27:31. Brankári: Lundqvist – Sabourin. Vylúčení: 5:2, z toho Orr – Godard na päť minút, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18.200 divákov
Hviezdy zápasu: Žerdev, Lundqvist, Průcha

OTTAWA – ATLANTA 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Heatley (Bell, Alfredsson), 7. Spezza (Heatley, Kuba), 16. Alfredsson (Heatley, Kuba), 39. Bell (Fisher, Shannon), 57. Donovan (Schubert, J. Ruutu) – 3. Boulton (Crabb, Slater).
Strely na bránku: 34:23. Brankári: Auld – Pavelec. Vylúčení: 11:8, z toho Bass, Winchester(2) – VALÁBIK, Slater, Oystrick na päť minút, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 17.215 divákov
Hviezdy zápasu: Heatley, Alfredsson, Bell

MINNESOTA – St. LOUIS 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Góly: 31. Belanger (Bouchard), 43. Brunette (Židlický, Bergeron), 46. Židlický (Bergeron, M. Koivu), 60. Miettinen (Belanger).
Strely na bránku: 37:22. Brankári: Bäckström – Mason. Vylúčení: 3:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.
Hviezdy zápasu: Židlický, Bergeron, Bäckström

CHICAGO – ANAHEIM 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 19. Sharp (Kane, Toews), 55. Havlát (Keith, Versteeg), 59. Toews (Versteeg, Byfuglien), 60. Bolland (Fraser, Ladd) – 30. Selänne (S. Niedermyer, Getzlaf), 41. Pronger (Festerling, R. Niedermayer).
Strely na bránku: 41:32. Brankári: Huet – Hiller. Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 21.574 divákov
Hviezdy zápasu: Toews, Havlát, S. Niedermayer

EDMONTON – DALLAS 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 2. Horcoff (Penner, Hemský), 20. ViŠŇOVSKÝ (Cogliano, Penner), 24. Pouliot (Schremp, VIŠŇOVSKÝ), 60. Hemský, 60. Cogliano (Gagner, Souray) – 41. Modano (Brunnström, Conner), 59. Modano (Petersen, Sydor).
Strely na bránku: 22:25. Brankári: Garon – Turco. Vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 16.839 divákov
Hviezdy zápasu: VIŠŇOVSKÝ, Horcoff, Modano