Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Višňovský asistoval, Detroit predviedol fantastický obrat

Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský si pripísal 15. asistenciu v sezóne, no ani jeho bod nepomohol Anaheimu k výhre. Káčeri nestačili doma na Edmonton, keď olejárom podľahli 2:4.

22.11.2010 07:51
Detroit, radosť Foto:
Klbko radosti hráčov Detroitu.

Anaheim nečakane zakopol, keď v tretej tretine už nedokázal odpovedať na presný zásah českého hokejistu Aleša Hemského. Edmonton viedol v Honda Centre 2:0, no domáci sa potom dostali viac do tempa a hlavne do streleckej pohody, keď zásluhou Bobbyho Ryana a Saka Koiva vyrovnali na 2:2. Pri prvom góle Ducks si už svoju 15. asistenciu v sezóne pripísal Ľubomír Višňovský.

Edmonton, tím z dna Západnej konferencie, však i napriek strate náskoku nepoľavil z dobrej hry, a napokon sa radoval z triumfu 4:2. Brankár Dave Dubnyk sa tak v štvrtom štarte v sezóne v svätyni olejárov dočkal prvého triumfu (dvakrát predtým prehral na nájazdy, raz v predĺžení).

Poriadne divoký zápas so šťastným koncom pre domácich videli diváci v Joe Louis Arene v Detroite. Červené krídla prehrávali 1:3 a ešte päť sekúnd pred koncom duelu s Calgary 3:4. Zásluhou skvelej akcie Pavla Dacjuka a jeho prihrávky na Henrik Zetterberga, ktorý strelil gól, sa víťaz Stanley Cupu z roku 2008 dostal do predĺženia. Z neho ubehlo napokon len 98 sekúnd, keď ho ukončil víťazným gólom kapitán Red Wings Nicklas Lidström.

„Samozrejme, je to aj o talente, ale takisto o tvrdej drine. Ukázali sme to hlavne v tretej tretine, kde sme svojho súpera poriadne zatlačili a napokon sme si vybojovali predĺženie,“ analyzoval 40-ročný Lidström.

Dustin Byfuglien sa po prestupe z Chicaga do Atlanty preorientoval z útoku späť do obrany, no vôbec mu to nevadí a hokejista tmavej pleti páli ako útočník. V zápase s NY Islanders jeden gól vypracoval, druhý, víťazný, sám strelil a Thrashers sa tak mohli radovať z triumfu 2:1 po predĺžení.

Vancouver už bez slovenského hokejistu Mária Bližňáka (vedenie klubu ho poslalo späť na farmu) sa po prehre 1:7 od Chicaga nespamätal ani v dueli s Phoenixom a prehral 2:3. Hrdinom hostí bol Taylor Pyatt, autor dvoch gólov.

Sumáre zápasov NHL

ANAHEIM – EDMONTON 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Góly: 37. Ryan (Fowler, VIŠŇOVSKÝ), 37. S. Koivu (Sexton, J. Blake) – 27. Gagner (Hemský, Penner), 29. Hall (Ryan Whitney, Horcoff), 54. Hemský (Penner, Gilbert), 60. Gilbert
Strely na bránku: 40:25. Brankári: Hiller – Dubnyk. Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 14 267 divákov
Hviezdy zápasu: S. Koivu, Hall, Ryan.

VANCOUVER – PHOENIX 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Góly: 29. Ehrhoff (Raymond, Burrows), 35. Glass (Schaefer, Alberts) – 23. Upshall (Yonkman), 27. Pyatt (Schlemko), 46. Pyatt (Yandle, Stempniak)
Strely na bránku: 27:28. Brankári: Luongo – Bryzgalov. Vylúčení: 3:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 860 divákov
Hviezdy zápasu: Pyatt, Ehrhoff, Yandle.

DETROIT – CALGARY 5:4 po predĺžení (1:1, 0:2, 3:1 – 1:0)

Góly: 2. Franzén (Rafalski, Lidström), 43. Dacjuk (Lidström, Rafalski), 52. Zetterberg (Dacjuk, Kronwall), 60. Zetterberg (Dacjuk, Rafalski), 62. Lidström (Helm, Bertuzzi) – 6. Hagman (Iginla), 21. Iginla (Stajan), 25. Iginla, 48. Tanguay
Strely na bránku: 38:27. Brankári: Howard – Kiprusoff. Vylúčení: 5:10, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 19 636 divákov.
Hviezdy zápasu: Zetterberg, Iginla, Dacjuk.

ATLANTA – NY ISLANDERS 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 43. Antropov (Ladd, Byfuglien), 62. Byfuglien (Ladd, Enström) – 40. Grabner (Nielsen, Martínek)
Strely na bránku: 35:29. Brankári: Pavelec – DiPietro. Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10 066 divákov.
Hviezdy zápasu: Byfuglien, Pavelec, DiPietro.