Slovenské hokejistky sa za posledné dni tešia obrovskému záujmu. A niet sa čo čudovať, veď na predkvalifikačnom turnaji o postup na ZOH 2010 nasúkali Bulharkám 82 gólov.

12.09.2008 00:16
Hokejistky Slovenska Foto:
Hokejistky Slovenska.

Na duel hraný v lotyšskom meste Liepaja sa prišlo pozrieť 37 divákov, no tí určite po jeho konci neľutovali, že sa vybrali práve na ženský hokej. Počas prvej tretiny videli 31 gólov, v druhej časti 24, v tretej 27. Celkové skóre 82:0 teda znamená, že Bulharky inkasovali v priemere každých 44 sekúnd.

Slovenky s Bulharkami už v 6. min viedli 10:0 a strelecky uragán pokračoval aj naďalej. V poradí 50. gól padol v 37. min, 80. v čase 58:44 min. Bulharský tréner v 57. min za stavu 0:77 odvolal brankárku Šoševovú v snahe aspoň vystreliť na slovenskú bránku. Balkánky hrali dve minúty power play, no neuspeli. Práve naopak. Viackrát inkasovali, keďže hráčky zaľahli puk v bránkovisku, z čoho rezultovalo trestné strieľanie.

O slovenské góly sa podelilo 14 hráčok, Čulíková dala desať, Veličková deväť. Brankárka SR Kvaková bola v zápase bez práce, pomer striel bol 139:0.

Zverenkyne Miroslava Karafiáta dosiahli rekordné víťazstvo v histórii slovenských reprezentácií. Zaujímavosťou je, že s Bulharmi zaznamenal svoje doteraz najvyššie víťazstvo v histórii aj slovenský seniorský výber mužov. Pred štrnástimi rokmi v Poprade na turnaji C-kategórie majstrovstiev sveta vyhralo slovenské „áčko“ vysoko 20:0.