Ušli mi nervy, musím sa viac ovládať, priznal Marcel Hossa

V stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy CSKA Moskva - Dynamo Riga (2:1) mali oba tímy po piatich vylúčených. U hostí šlo vždy o toho istého hráča - slovenského útočníka Marcela Hossu. V prvej tretine dostal jeden dvojminútový trest, v druhej dva, v tretej jeden - a vzápätí po ňom v 51. minúte mu rozhodca udelil aj 10-minútový trest. Hossa, najvyťaženejší útočník Dynama s bilanciou troch gólov a troch asistencií, je s 20 minútami najtrestanejším hráčom tímu.

29.09.2009 06:38
Marcel Hossa Foto:
Marcel Hossa s č. 81.

Čím ste si vynútili takú pozornosť rozhodcov? Stávate sa zlým mužom?
Čím… Niektorí pískajú strašne. Asi mám šťastie na tých horších. Počas šnúry zápasov vonku nám pískali tí istí. Zlým mužom sa necítim, no po mojom štvrtom vylúčení (napadnutie hráča bez puku) som poriadne vypenil. Rozhodcovi som povedal svoje, už mi ušli nervy. Rád hrám do tela, no hnevá ma jednostranné posudzovanie zákrokov. Moje fauly rozhodcovia videli, v poriadku, ale fauly na mňa nie. A to nepatrím k tým, čo sa sťažujú. To ma vytočilo.

Tréner Július Šupler naznačil, že postih vás neminie. Už ste ho dostali?
Už je to vyriešené, nechcem sa k tomu vracať. Tréner Šupler mi dohovoril. Mrzí ma, že som oslabil mužstvo, za tesnú prehru beriem zodpovednosť na seba. Mal som dať radšej gól z dvoch nájazdov… Stalo sa, už to späť nevrátim.

Na úzkostlivé posudzovanie tvrdosti ste sa sťažovali aj v minulom ročníku. Je naozaj také ťažké si naň zvyknúť?
Z NHL som bol zvyknutý na iné rozhodovanie, najmä čo sa týka hry do tela. Musím si viac kontrolovať emócie. Viem však, že sťažností na rozhodcov v lige pribúda. Počul som, že na tému rozhodovania sa chystá stretnutie zástupcov všetkých klubov.

Dynamo malo najlepšiu bilanciu z prípravných zápasov, no prvé tri zápasy doma prehralo. Čo sa stalo? Je Dynamo slabšie ako v minulej sezóne?
Mužstvo sa trochu obmenilo. Pár hráčov odišlo, pár nových prišlo, čo sa prejavuje aj v hernom štýle. Či sme slabší alebo silnejší, sa ukáže po sezóne. Úvod nám nevyšiel, no doma sme mali silných súperov – podľahli sme Ufe, Omsku a aj Astane. Z ďalších štyroch zápasov vonku sme dva vyhrali, dva prehrali. Verím, že sa už chytíme aj doma. Aj ja viem hrať určite lepšie, než som zatiaľ predviedol.

Preblesnú vám hlavou myšlienky na olympijský turnaj vo Vancouvri?
Naň zatiaľ nemyslím, je ešte dosť ďaleko. Sústreďujem sa na to, aby som hral čo najlepšie v Dyname. Čím lepšie budem hrať, tým mám väčšiu šancu dostať sa do olympijskej nominácie.

V minulej sezóne patrila Riga v KHL k príjemným prekvapeniam. Zopakuje účasť v play off?
Je to náš cieľ. Bude to však ťažšie než v prvom ročníku, lebo sme v silnej divízii a väčšinu zápasov odohráme so silnými súpermi.