Trenčín nedal Slovanu šancu, vedie 2:1

Hokejisti Dukly Trenčín vyhrali v treťom semifinále play-off extraligy nad Slovanom Bratislava 3:1 a v sérií sa ujali vedenia 2:1. Domáci rozhodli o svojom triumfe v prvej tretine. Góly: 15. Kóňa, 18. Húževka, 25. V. Král - 29. Hujsa.

19.03.2008 19:44
Dukla Trenčín Foto:
Dukla Trenčín

Hokejová extraliga, 3. semifinále:

////

Dukla Trenčín – Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) – stav série 2:1

Transparent na štadione v Trenčíne v 3. zápase...
Trenčín - Slovan Transparent na štadione v Trenčíne v 3. zápase semifinále Slovnaft Extraligy.
  • Góly: 15. Kóňa (Malinský, V. Nemec), 18. Húževka (Hanzal, V. Nemec), 25. V. Král (Kollár, Pardavý) – 29. Hujsa (Kuľha, Pavlas)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Hanzal 5+10+DKZ – Hruška 5+10+DKZ (obaja za zhodenie rukavíc), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Ország – M. Novák, Mášik, 6150 divákov

• Trenčín: V. Kováč – Malinský, P. Mikuš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban – Hanzal, Kóňa, V. Nemec – Pardavý Kollár, V. Král – Čacho, Húževka, S. Saliji – O. Ďuriš, Marek Haščák, Kútny
  • Slovan: Hovi – Pavlas, M. Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Sersen, L. Bohunický, Huba – Kuľha, Kapuš, Hujsa – Uram, Pištek, Döme – Lažo, Hreus, Kropáč – J. Sýkora, Baček, Kokavec

Po úvodnom oťukávaní pohrozil ako prvý hosťujúci Slovan. Uramova polostrela našla pred takmer prázdnou bránkou Trenčína Pišteka, ale ten trestuhodne zaváhal. S pribúdajúcimi minútami získavali Trenčania prevahu. Pardavý uvoľnil v 12. min Kollára, ale Hovi bol na mieste. Aj o dve minúty neskôr hosťujúci gólman čaroval. Domáci v presilovej hre zovreli súpera, ale Král ani Pardavý neuspeli. Približne päť minút pred prvou sirénou bol však už Hovi bezmocný.

Trenčín - Slovan

Trenčín - Slovan Trenčín - Slovan

Ukážkovú kombináciu Dukly zakončil Kóňa – 1:0. Ešte do konca prvej tretiny Trenčín zvýšil na rozdiel dvoch gólov, keď Hanzal získal stratený puk, Nemec našiel pred bránkou Húževku a ten si položil Hoviho – 2:0. O chvíľu neskôr mali Bratislavčania takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale Kováča v bránke Trenčína výrazne neohrozili. Keď Kollár v 25. min našiel pri ľavej žŕdke Krála a ten zvýšil na rozdiel troch gólov, zdalo sa že to bude jasná záležitosť domácich.

V polovici stretnutia Kuľha elegantne prihral Hujsovi a ten znížil na 1:3. Slovanistov postavil tento gól na nohy a s pribúdajúcimi minútami si vypracovali viacero šancí. Záverečná tretina sa niesla v snahe Bratislavčanov vrátiť sa do stretnutia, ale keď Kuľha ani Hreus nepremenili svoje šance, Dukla si vedenie udržala.

Povedali po zápase:

Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): „Z našej strany to bol veľmi vydarený zápas. Hráči doržiavali všetky dohodnuté pokyny. Snažili sme sa vykrývať stredné pásmo a prechádzať do protiútokov. Viedli sme o tri góly, potom však súper zvýšil obrátky, ale my sme to v poslednej tretine výbornou taktickou hrou ustáli. Ďakujem hráčom za výkon i divákom za to, že nás znovu výrazne podporovali.“

Zdeno Cíger (tréner Slovana): „Prvých desať minút bolo vyrovnaných, mali sme aj výbornú šancu, ktorú sme však nepremenili. Potom prišli naše individuálne chyby, po ktorých sme dostali góly. To boli vlastne zlomové situácie, ktoré nás stáli zápas. Domáci v ďalšom priebehu ukázali dobrú defenzívnu hru, proti tejto taktike sme my len neefektívne búšili.“