Nitra a Banská Bystrica zvíťazili a sú krok od semifinále

SITA | 20.03.2017 20:10, aktualizované:
hc Nové Zámky, hc Banská Bystrica, joakim... Foto: ,
Brankár Joakim Lundstrom z HC Nové Zámky (vľavo) a hráči z HC Banská Bystrica (vpravo).
Hokejisti Banskej Bystrice uspeli na ľade Nových Zámkov v treťom stretnutí play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. "Barani" zvíťazili v pondelok 4:1 a v sérii hranej na štyri zápasy vedú 3:0.

Prvá tretina stretnutia bola vyrovnaná a skončila sa bez gólov. V druhej mali prevahu hosťujúci hráči a ujali sa trojgólového vedenia, dvakrát skóroval Higgs a raz Matoušek.

V poslednej dvadsaťminútovke stretnutia stav zápasu zdramatizoval domáci Paulovič, k žiadnemu prekvapeniu však nedošlo. Na konečných 4:1 nakoniec presným zásahom do prázdnej bránky Nových Zámkov upravil Higgs a zavŕšil hetrik.

Banská Bystrica o svojom postupe môže rozhodnúť už v utorok, štvrtý zápas série sa bude hrať na ľade Nových Zámkov od 18.00 h.

HC Nové Zámky – HC 05' Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:3, 1:1) – stav série: 0:3

• Góly: 55. Paulovič (M. Hudec, Š. Novotný) – 23. Higgs (Skalický, Hickmott), 29. Higgs (Sersen, Kubka), 33. Matoušek (Češík, Lamper), 60. Higgs (Kubka, Sersen)
  • Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše Maier (N. Zámky) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – M. Orolin, Tvrdoň
  • Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Š. Novotný, Rehák, Maier, Tibenský, Makovský – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Hujsa, M. Hudec, Kučkin – Čaládi, Svoboda, McParland – Dubec, Lelkeš, Fábry
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Rosandič, Wishart, Sersen, Kubka, Mihálik, Carlsson, Sedlák, Belluš – Hickmott, Surový, Skalický – Truchno, Zigo, Kafka – Bortňák, Higgs, Handzuš – Matoušek, Češík, Lamper

Nitra vyhrala v Poprade po predĺžení a v sérii vedie už 3:0

Hokejisti majstrovskej Nitry zvíťazili na ľade Popradu 4:3 po predĺžení v pondelňajšom treťom zápase štvrťfinále. V prvej tretine sa domáci ujali dvojgólového vedenia zásahmi Hvilu a Svitanu, Hostia znížili gólom Krištofa, ktorý sa strelecky presadil aj v druhej dvadsaťminútovke a vyrovnal na 2:2. Tri minúty pred koncom základného hracieho času potešil domácich fanúšikov svojím druhým gólom Hvila a vyzeralo to na domáce víťazstvo.

Nitrania však odvolali brankára a power-play im vyšla – v 59. min vyrovnal Cope. Nakoniec boli úspešnejší aj v predĺžení, v 68. min im víťazstvo zariadil Versteeg. Nitra vedie v sérii už 3:0 a postup do najlepšej štvorky môže v Poprade spečatiť už v utorok.

HK Poprad – HK Nitra 3:4 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1) – stav série 0:3

• Góly: 4. Hvila (Kroták), 5. Svitana (Guľajev, Štrauch), 57. Hvila (Mlynarovič) – 7. Krištof (Kutálek, H. Ručkay), 26. Krištof (Rais, H. Ručkay), 59. Cope (Rais), 68. M. Versteeg (Meland)
  • Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik – Smrek, Korba, 2085 divákov
  • Poprad: Šúrek – Fabian, Guľajev, Suchý, Dinda, Ibragimov, Ježek, Pokovič, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Štrauch – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Hvila, Mlynarovič, Svitana – D. Bondra, Murček, Matej Paločko
  • Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, M. Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Timotej Šille, Tvrdoň – J. Štefanka, L. Paukovček, Bajtek