Šialená prestrelka pre Poprad, Banská Bystrica uspela v Trenčíne

SITA | 17.03.2016 20:00, aktualizované:
zvolen, poprad, kostúr, brabenec, semorád Foto: ,
Zľava: Matúšš Kostúr z HK Poprad, Kamil Brabenec a Jan Semorád z HKM Zvolen.
Neuveriteľnú gólovú prestrelku priniesol štvrtkový tretí hokejový zápas štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 medzi domácim Popradom a Zvolenom.

Po jeho skončení sa z triumfu 6:5 tešili „kamzíci“, ktorým sa podarilo skorigovať stav série hranej na štyri víťazstvá na 1:2. Štvrtý duel je na programe v piatok 18. marca opäť v Poprade.

V úvodnej tretine si domáci vypracovali trojgólový náskok zásluhou dvoch zásahov Vladimíra Lantoša i jedného z hokejky Radomíra Heizera a zdalo sa, že o víťazovi štvrtkového súboja je rozhodnuté. V druhej časti však Popradčania len s údivom sledovali strelecký koncert hostí. V 22. min ho začal v presilovke Juraj Jurík, o dve minúty neskôr sa k nemu pridal Kamil Brabenec a v 35. min vyrovnal na 3:3 Petr Obdržálek. Štvrtý gól Zvolena pridal Lukáš Jurík a v 31. min na 5:3 pre HKM upravil Juraj Jurík. Po tomto okamihu Matúša Kostúra v popradskej bránke nahradil René Svoboda. „Kamzíci“ boli zrelí na uterák, no nevzdali sa a ešte pred druhou sirénou skorigoval Patrik Koyš. Na 5:5 potom v 56. sekunde tretej tretiny vyrovnal skúsený Arne Kroták a šiesty zásah Popradu pridal vzápätí Patrik Števuliak. Hosťom sa už nepodarilo vyrovnať, aj keď v závere hrali power-play bez gólmana Samuela Baroša.

Prvýkrát v histórii vyraďovacej časti najvyššej slovenskej súťaže sa stalo, že neuspel tím, ktorý v jednom dejstve strelil päť gólov.

Poprad – Zvolen

HK Poprad – HKM Zvolen 6:5 (3:0, 1:5, 2:0) – stav série: 1:2

• Góly: 13. Lantoš (Koyš), 16. Lantoš (Mikula, Jaborník), 19. Heizer (Kasík, Mikula), 39. Koyš (R. Rapáč, Števuliak), 41. Kroták (Heizer), 43. Števuliak (Suchý) – 22. J. Jurík (Krejči, Obdržálek), 24. Brabenec (Puliš, Semorád), 25. Obdržálek (J. Jurík, Pokovič), 28. L. Jurík (Obdržálek, J. Jurík), 31. J. Jurík (L. Jurík, Habšuda)
  • Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lauff – Rovenský, Smrek, 2215 divákov
  • Poprad: Kostúr (31. R. Svoboda) – Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Malina, D. Šterbák – Matúš Paločko, Heizer, Kroták – Koyš, L. Paukovček, R. Rapáč – Štrauch, Lantoš, Mikula – Števuliak, Toma, Achs – O. Rusnák
  • Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, Habšuda, Hataš – R. Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, B. Mráz, Brendl – Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Banská Bystrica uspela v Trenčíne po samostatných nájazdoch

Hokejisti Banskej Bystrice triumfovali v štvrtkovom treťom zápase štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 na ľade Dukly Trenčín 2:1 po samostatných nájazdoch a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1 na stretnutia. Úspech „baranov“ zariadil Roman Tománek. Štvrtý duel série je na programe v piatok 18. marca opäť v Trenčíne.

V úvodnej tretine si obe mužstvá vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, no skóre sa menilo až v 19. min zásluhou presilovkového zásahu hosťujúceho útočníka Jasona Basta. V druhej časti boli aktívnejší domáci Trenčania a v 32. min sa začínalo odznova, keď švihom spomedzi kruhov vyrovnal Radek Dlouhý. Keďže do konca tretej tretiny už gól nepadol, pričom domáci nevyužili ani 44-sekundovú početnú výhodu o dvoch korčuliarov, muselo sa predlžovať. Rozhodnutie neprinieslo ani dodatočných desať minút a v lotérii uspeli hostia. V prvej sérii poslal Trenčín do vedenia Michal Novák, ale v druhej vyrovnal Michal Handzuš a v tretej rozhodol Roman Tománek.

Trenčín – Banská Bystrica

Dukla Trenčín – HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1) – stav série: 1:2

• Góly: 32. R. Dlouhý (Sojčík, Michal Hlinka) – 19. Bast (Roussel, Kytnár), rozh. sam. nájazd R. Tománek
  • Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Michal Hlinka (Trenčín) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák – J. Tvrdoň, Výleta, 4538 divákov
  • Trenčín: Chábera – Drtina, M. Novák, Drgoň, Denis Rehák, Ryzák, Holenda, Briestenský, Hatala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík – Šišovský, Stümpel, J. Gašparovič – T. Melichárek, V. Nemec, Denis Hudec – D. Novák, Troliga, Švec
  • Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren – Majdan, Bortňák, R. Tománek – Hvila, Kytnár, Bast – Matoušek, Zigo, Lamper – Gillies, Handzuš, Lunter