Košice v prestrelke zdolali Zvolen 7:4, famózny Kristek strelil päť gólov!

Pravda.sk, SITA | 23.03.2012 20:38
Dušan Pašek Foto:
Dušan Pašek strieľa gól do zvolenskej siete.
Hokejisti majstrovských Košíc vyhrali v prvom zápase semifinále play-off extraligy nad Zvolen 7:4. Hviezdou východniarov bol Jaroslav Kristek, autor piatich gólov. Druhý zápas medzi Košicami a Zvolenom je na programe už v sobotu 24. marca znova od 18.00 h a opäť v Košiciach. V druhom semifinále si od nedele zmerajú sily Slovan Bratislava a Dukla Trenčín.

Semifinále play-off extraligy:
HC Košice – HKm Zvolen 7:4 (0:1, 3:2, 4:1) – stav série 1:0

• Góly: 21. Kristek (Zálešák), 24. Pašek (Spilar, Martin Chovan), 40. Kristek (P. Bartoš, Martin Chovan), 45. Kristek (Zálešák, Michal Novák), 48. Kristek (Zálešák, P. Bartoš), 49. Marcel Haščák (Kolba), 59. Kristek – 9. Puliš (Brabenec, J. Mucha), 32. Brabenec (Juraško), 38. V. Baláž (P. Zuzin), 49. Marek Slovák (V. Baláž, P. Zuzin)

Vylúčení: 5:2, navyše J. Tabaček (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Jonák – Bundil, R. Gajan, 4880 divákov

• Košice: Hylák – J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák – Dravecký, Hvila, Pašek – Zálešák, Kristek, P. Bartoš – Michel Miklík, S. Gron, Jenčík – Spilar, Marek Haščák, Mlynarovič
  • Zvolen: Trenčan (49. Škrečko) – Zošiak, Jindra, Juraško, Hraško, M. Vantroba, J. Mucha, Šiška – Puliš, Brabenec, Čurilla – Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž – Síkela, M. Jurík, Otčenáš – T. Méry, P. Zuzin, Martin Ďaloga
Košice – Zvolen vo videoskratke

V prvej tretine bola aktivita na zvolenských hokejkách. Hyláka najskôr vyskúšal Hruška, Méry bekhendom mieril vedľa a Muchov pokus skončil v lapačke domáceho gólmana. Zvolenčania sa potom tešili predčasne, lebo gól počas presilovky piatich proti trom nebol uznaný – skvelý Hylák totiž zasiahol na bránkovej čiare. V 9. min hostia predsa len využili početnú výhodu o dvoch hráčov: po parádnej akcii na jeden dotyk zakončil Puliš. Druhý gól mohol pridať v 13. min Síkela, košický brankár svoj tím podržal. O vyrovnanie sa márne pokúšali Jenčík s Haščákom.

Už v 53. sek druhej časti vystrelil z kruhu na vhadzovanie Kristek a trafil do pravého horného rohu zvolenskej bránky – 1:1. Na začiatku 24. min po ideálnej prihrávke Spilara dostal Pašek Košice do vedenia – 2:1. V presilovke mohol svoj tím upokojiť Kristek, ale netrafil do prázdnej bránky. Jenčíkovo zakončenie v polovici stretnutia zlikvidoval zvolenský brankár Trenčan. V 32. min vystihol Hylák Pulišov úmysel, ale krátko nato ho zblízka prekonal Brabenec – 2:2. V 39. min sa hostia ujali vedenia: po Zuzinovej prihrávke Baláž zakončil do odkrytej bránky. Sekundu pred druhou prestávkou však vyrovnal Kristek, ktorý dorazil puk z bránkovej čiary.

V 45. min pri avizovanom vylúčení zvolenského hráča strelil svoj tretí gól v tomto zápase Kristek – 4:3. Ten istý hráč sa potom štvrtý raz presadil v 48. min – 5:3. O minútu neskôr bolo už 6:3 pre domácich, keď Haščák"prestrelil" Trenčana. Zvolenský gólman sa vzápätí nechal vystriedať Škrečkom. Hostia zareagovali o 18 sekúnd, keď na konci peknej akcie bol Slovák – 6:4. Posledné slovo v zápase mal – ako inak – Kristek, ktorý v 59. min pri zvolenskej power-play pečatil víťazstvo Košíc.

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): „Mali sme zlý vstup do prvej tretiny, pôsobili sme nervóznym dojmom, slabo sme korčuľovali. V druhej časti sa naša hra zlepšila a dali sme aj góly. V tretej tretine sme sa naplno dostali do zápasu, ktorého dominantnou postavou bol Jaroslav Kristek.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Dve tretiny sa hral z nášho pohľadu zaujímavý hokej. Boli sme v stretnutí, ale dôležitý moment prišiel, keď domáci vyrovnali sekundu pred koncom druhej tretiny. V tretej časti rozhodol výkon brankárov.“