Úmysel alebo náhoda?! Slafkovský si pripísal parádnu asistenciu, po sóle od vlastnej bránky bodoval aj Nemec

Slovenskí mladíci v službách Montrealu a New Jersey prispeli dnes v noci v NHL k tomu, že ich kluby zabodovali.

15.03.2024 05:32 , aktualizované: 08:56
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský.

Juraj Slafkovský bol pri jedinom góle Canadiens pri domácej prehre 1:2 po predĺžení proti Bostonu.

Bruins sa v prvej tretine ujali vedenia, ale v 15. minúte zakombinoval kapitán Nick Suzuki práve so slovenským tínedžerom.

Strela z hokejky Suzukiho sa odrazila priamo k Slafkovskému, ktorý – zdá sa – nedorážal, ale vedome posunul puk spoluhráčovi, ktorý na druhýkrát zakončil do odkrytej bránky.

Najvyššie draftovaný hráč roka 2022 bodoval v treťom zápase za sebou a má po 66 dueloch na konte 35 bodov (14+21).

Bronzový medailista z Pekingu 2022 Slafkovský nastúpil tradične v prvej formácii, odohral celkom 17:57 minúty a zaznamenal jeden hit.

Bodovo rovnako úspešnú noc mal aj Šimon Nemec. Obranca Devils sa podieľal jednou gólovou asistenciou na výhre New Jersey 6:2 v Dallase.

Niekdajší bek Nitry rozbehol štvrtú gólovú akciu sólom od vlastnej bránky, po ktorej rozvlnil sieť Timo Meier.

Nemec bodoval v druhom stretnutí v rade. Odohral 21:33 minúty a bol tretí najvyťažovanejší hráč Devils. Okrem asistencie zaznamenal aj tri plusové body.

V akcii boli aj ďalší slovenskí reprezentanti. Martin Pospíšil sa znova objavil v prvej formácii Calgary.

Individuálne štatistiky si síce nevylepšil, ale Flames zdolali obhajcu Stanleyho pohára Vegas Golden Knights presvedčivo 4:1.

Pospíšil predviedol najviac hitov v stretnutí (5), mal dve strely a strávil na ľade 18:52 minúty.

Vyhrala aj Tampa Bay s Erikom Černákom. V noci Lightning zdolali New York Rangers 6:3, rodák z Košíc nebodoval.

Tréner Craig Ramsay pri debate s Tomášom Tatarom a Jurajom Slafkovským. Čítajte viac Majster sveta: Nemec a Slafkovský chcú ísť na MS. Hráči z KHL by rozbili slovenskú kabínu, išlo by o bezpečnosť

Dvadsaťšesťročný bek strávil na ľade 22:17 minúty, mal dva hity a jednu „mínusku“.

Na programe bol aj malý slovenský mikrosúboj. Seattle s Tomášom Tatarom prehral s Washingtonom Martina Fehérváryho 1:2, ani jeden si individuálne štatistiky nevylepšil.

Fehérváry odohral 19:42 minúty, mal jednu strelu a jednu „plusku“. Jeho krajan Tatar zakončil zápas s minutážou 13:28.

Anaheim s Pavlom Regendom neuspel na ľade Minnesoty a prehral 0:2.

V 43. minúte sa tešil z presného zásahu, ktorý však nakoniec neplatil pre ofsajd.

Slovenský krídelník odohral 11:52 minúty, dosiahol tri hity, dve strely a jeden mínusový bod.