Liptákom nestačilo vedenie 3:0, gólová smršť Zvolena. Trenčín proti Nitre s parádnym obratom

Hokejisti Zvolena zvíťazili v treťom zápase predkola play off na ľade Liptovského Mikuláša 7:4 a už len jeden triumf ich delí od postupu do štvrťfinále. Rovnaké konštatovanie platí aj pre Trenčín, ktorý uspel proti Nitre 3:2. Hráči Dukly otočili nepriaznivý vývoj v záverečnej desaťminútovke. Ešte na začiatku 54. minúty prehrávali 1:2.

14.03.2024 20:03 , aktualizované: 20:42
SR Hokej Extraliga Kvalifikácia Play Off Postup... Foto: ,
Švédsky útočník Filip Ahl sa teší pred lavičkou Nitry z dokonalého obratu Dukly Trenčín v zápase a aj v sérii.

O triumfe Trenčína rozhodol dvomi gólmi v závere švédsky útočník Filip Ahl. Štvrtý duel série sa hrá v piatok o 18.00 h opäť na Zimnom štadióne Pavla Demitru.

Nitrania mali v prvej tretine viac z hry a z aktivity vyťažili úvodný gól. V 13. minúte sa Samuel Buček zbavil Rayena Petrovického, natlačil sa od mantinelu pred bránku a položil si Connora LaCouveeho – 0:1. Dukla potom prebrala iniciatívu a šesť sekúnd pred koncom druhého dejstva vyrovnala v presilovke po tvrdej strele Tora Imma.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Skvelá správa pre Slovensko: Slafkovský prehovoril o účasti na MS v Česku

To už hral Trenčín bez skúseného Tomáša Starostu, ktorý dostal za faul kolenom na Tomáša Pobežala trest na 5 min + DKZ. Nitranov dostal v 47. minúte do opätovného vedenia Jakub Lacka, no tesný náskok neudržali. Ahl dvomi presnými zásahmi strhol vedenie na stranu domácich.

V závere si už Dukla víťazstvo ustrážila, hosťom nepomohla ani power play bez brankára. V piatok tak môžu Trenčania rozhodnúť o svojom postupe do štvrťfinále.

tretí zápas predkola play off Tipos extraligy
HK Dukla Trenčín – HK Nitra 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 40. Immo (Pietroniro), 54. Ahl (Petráš), 56. Ahl (Charbonneau) – 13. Buček (Gill, Cotton), 47. Lacka (Jackson). Rozhodovali: Orolin, Žák – Stanzel, Gegáň, vylúčení: 3:7 na 2 min., navyše 31. Starosta (Trenčín) 5 min+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 4119 divákov.
Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Kielb, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny – Immo, Baláž, Petráš – Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, D. Hudec – Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič
Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Valent, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal
/stav série: 2:1/

Zvolen naštartoval obrat v druhej tretine

Hokejisti HKM Zvolen síce po prvej tretine prehrávali 0:3, ale štvorgólovou smršťou v druhej časti naštartovali svoju cestu k triumfu. V sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1 na zápasy.

O svojom postupe do štvrťfinále môžu rozhodnúť už v piatok, keď je v Liptovskom Mikuláši (18.00 h) na programe štvrtý duel série.

archambault snv Čítajte viac Úžasné, keď vás draftuje klub, ktorému ste fandili ako dieťa. Kritika Slafkovského? Prehnaná, už sa bude len zlepšovať

Liptákom vyšiel úvod stretnutia a v prvej tretine si vybudovali trojgólový náskok. Jakub Žilka a Alexander Avcin skórovali v priebehu iba 30 sekúnd. Hostia reagovali výmenou brankárov, Jakea Kupského vystriedal po 20 minútach Adam Trenčan.

Po prestávke sa obraz hry totálne zmenil, Zvolen zapol na vyššie obrátky a štyrmi gólmi dokonale otočil skóre. Mitchell Hults svojím druhým gólom v zápase zvýšil v 44. minúte už na 5:3 pre HKM, na druhej strane rovnako druhým presným zásahom znížil Erik Ullman. Zvolenčania si už výhru nenechali vziať, Patrik Marcinek dvomi gólmi spečatil triumf na konečných 7:4.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:7 (3:0, 0:4, 1:3)
Góly: 9. Žilka (Sukeľ, Kriška), 9. Avcin (Hraško), 20. Ullman (Quince, Réway), 46. Ullman (Réway) – 22. M. Hults (Lukosevicius, Mudrák), 24. Šiška (Mudrák, C. Hults), 30. Csányi (Kolenič, Marcinek), 34. Kašlík (Sládok, Zuzin), 44. M. Hults (Hecl, Mudrák), 53. Marcinek (Hecl), 59. Marcinek (Csányi, Hain). Rozhodovali: Hronský, Štefik – Durmis, Frimmel, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1787 divákov.
HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš
Zvolen: Kupsky (21. Trenčan) – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, K. Gabor