najnovšie správy
KHL, Kontinentálna hokejová liga

Magnitogorsk siaha na postup. Omsk vykresal nádej

13.03.2017 20:21

Hokejistov Magnitogorska delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále Východnej konferencie Kontinentálnej ligy 2016/2017.

Július Hudáček

Július Hudáček odchádza z Örebra

13.03.2017 17:20

Po troch rokoch sa končí spolupráca slovenského brankára Júliusa Hudáčka a švédskeho hokejového klubu Örebro HK. Referuje o tom oficiálny web účastníka SHL.

Milan Kytnár

Trenčania so smútkom sledovali eufóriu Novozámčanov

13.03.2017 16:38

Úplný záver základnej časti extraligy priniesol dramatické rozuzlenie. Málokedy sa stáva, že tímy bojujúce o posledné postupové miesto si to môžu rozdať vo vzájomnom súboji.

hokej, Slovensko, fanúšikovia

O mesiac sa na Slovensku zíde svetová elita do 18 rokov

13.03.2017 11:30

Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov už o mesiac čaká ostrý štart na domácich majstrovstvách sveta, ktoré od 13. do 23. apríla budú hostiť Poprad a Spišská Nová Ves.

Hokejka, puk, gól, bránka, sieťka

Hokejový zápas trval 8,5 hodiny. Rozhodlo sa až v ôsmom predĺžení

13.03.2017 10:56

V nedeľu sa v Nórsku uskutočnilo najdlhšie stretnutie v histórii tamojšieho hokeja - o víťazovi rozhodlo až ôsme predĺženie.

Marián Hossa

Hossa skóroval pri triumfe Chicaga, Jurča prvýkrát posadili na tribúnu

12.03.2017 21:22, aktualizované: 13.03.2017 08:30

Marián Hossa prispel 22. gólom v aktuálnej sezóne k triumfu jeho Chicaga Blackhawks nad Minnesotou Wild 4:2 v nedeľňajšom domácom stretnutí zámorskej NHL.

HK Dukla Trenčín

Trenčín zdolal N. Zámky po predĺžení, bude sa zachraňovať. V play off nováčik

12.03.2017 19:28

Hokejisti Nových Zámkov skompletizovali menoslov štvrťfinalistov play-off Tipsport ligy. Okrem nich si o titul zahrajú aj Banská Bystrica, Nitra, Košice, Žilina, Zvolen, Martin a Poprad.

Maroš Krajči

Maroš Krajči vraj v Slovane skončí. Klub zatiaľ informáciu nepotvrdil

12.03.2017 12:18

Maroš Krajči opúšťa po sedemnástich rokoch post generálneho manažéra hokejového Slovana Bratislava. O jeho odchode sa špekulovalo už pred mesiacom.

Marián Gáborík

Gáborík gólom prispel k výhre Kings

12.03.2017 08:22

Hokejisti Bostonu Bruins zdolali v sobotnom zápase NHL Philadelphiu Flyers 2:1. V druhej tretine sa síce dostali pod tlak a nechali sa prestrieľať v pomere 9:4, no v tretej tretine to boli oni, kto diktoval tempo hry a prestrieľali súpera 12:4.

HC 07 Orin Detva

Detva sa vrátila na trón, Skalica všetko oddrela

11.03.2017 15:58

Hokejisti HC 07 Orin Detva sa stali po dvoch rokoch opäť víťazmi druhej najvyššej slovenskej súťaže. Vo finále I. ligy si poradili so Skalicou 3:0 na zápasy.

Tomáš Tatar

Tatar sa vytiahol na trio Slovákov. Chicagu dal dva góly

11.03.2017 08:44

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar dvakrát skóroval a pridal aj jednu asistenciu pri víťazstve Detroitu Red Wings nad Chicagom Blackhawks 4:2.

Detva vyhrala v Skalici a ovládla 1. ligu. Do play-out postúpili obaja finalisti

10.03.2017 21:26

Hokejisti Detvy triumfovali na ľade Skalice 2:1 po samostatných nájazdoch a finálovú sériu play-off Budiš I. ligy vyhrali hladko 3:0.

Lars Volden

Zápletka o 8. postupové miesto stále nemá riešenie. Rozhodne posledné kolo

10.03.2017 20:00

Hokejisti Nových Zámkov na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Martina 4:2 v piatkovom stretnutí predposledného 53. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017.

Richard Pánik, Andrej Sekera

Getzlaf vyprovokoval bitku s Pánikom. Asi preberali víkendové plány

10.03.2017 13:46

Kapitán hokejistov Anaheimu Ryan Getzlaf vo štvrtkovom zápase NHL na ľade Chicaga vyprovokoval bitku s domácim útočníkom Richardom Pánikom.

Jarome Iginla

Dvojgólový Iginla si otvoril účet v drese Kings, naháňa play off aj Sakica

10.03.2017 12:04

V treťom zápase po prestupe z Colorada do Los Angeles si kanadský hokejový veterán Jarome Iginla otvoril strelecký účet v novom drese.

Oklahoma Westbrook

Westbrook dosiahol v sezóne toľko triple-double ako legendárny Chamberlain

10.03.2017 08:38

Viac triple-double v jednej sezóne než Russell Westbrook dosiahol v histórii basketbalovej NBA už iba Oscar Robertson.

Gáborík po troch zápasoch bez bodu dvíhal ruky nad hlavu. Pánik sa pobil

10.03.2017 07:44, aktualizované: 08:38

Slovenský hokejista Marián Gáborík po troch zápasoch bez zápisu do produktivity opäť prežil v NHL dvojbodový večer.

Tomáš Starosta, tomáš starosta

Nech sa rozhoduje až v nedeľu, praje si Starosta

09.03.2017 19:00

Kto obsadí ôsme miesto a vyhne sa záchranárskym prácam? Nové Zámky alebo Trenčín?

David Krejčí

Česko-slovenská úderka sa rozpadla, Cehlárika tréner posadil na tribúnu

09.03.2017 11:56

Vo svojom druhom zápase v NHL upútal dvoma asistenciami, ale potom sa Peter Cehlárik bodovo úplne odmlčal a tréner Bruce Cassidy ho v stredu posadil na tribúnu.

MS 2015 v hokeji, finále

Plány NHL nezahŕňajú Pjongčang. Fasel sľubuje pokryť výdavky

09.03.2017 09:18

Severoamerická NHL nezahŕňa do svojich budúcosezónnych plánov zimné olympijské hry v Pjongčangu, ktoré sa uskutočnia 9. - 25. februára 2018.

Jake Guentzel, Sidney Crosby, Michael Hutchinson

Daňo skóroval prvý raz od 13. novembra, Chára dvakrát asistoval

09.03.2017 06:50

Slovenský hokejový reprezentant Marko Daňo po dlhom streleckom pôste a zranení opäť skóroval, na víťazstvo Winnipegu to však nestačilo.

Juraj Štefanka

Súboj nováčikov pre Zámky, Trenčín zdolal lídra a udržal sa v boji o play-off

08.03.2017 20:32

Pred záverečnými dvoma kolami základnej časti hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 je v hre už len jedna miestenka do play-off. Po stredajšom 52. kole už má sedem tímov istotu prieniku do vyraďovacej časti.

Žigmund Palffy, Sidney Crosby

Crosbymu pomohli k tisícemu bodu 110 hráči. Zo Slovákov najviac Pálffy

08.03.2017 14:03

Dovedna stodesať hokejistov priamo pomohlo Sidneymu Crosbymu počas kariéry dosiahnuť tisíc kanadských bodov v NHL v drese Pittsburghu.

Tomáš Tatar

Tatara čaká operácia, nepôjde na majstrovstvá sveta

08.03.2017 13:37

Slovenský útočník Tomáš Tatar v tejto sezóne nepočíta s účasťou na hokejových majstrovstvách sveta, ktoré sa v máji uskutočnia v Kolíne nad Rýnom a Paríži.

Olli Jokinen

Srdcom navždy panterom. Jokinen ukončil kariéru ako hráč Floridy

08.03.2017 11:30

Fínsky útočník Olli Jokinen v utorok oficiálne ukončil aktívnu hokejovú kariéru. Stalo sa tak symbolicky pred zápasom zámorskej NHL medzi Floridou a New Yorkom Rangers.

Bleskové správy
  • 23:00

Gianluigi Buffon v piatok nastúpi na svoj tisíci profesionálny zápas v kariére. Métu dosiahne v stretnutí Talianov s Albáncami v G-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018 do Ruska. Buffon zažil profesionálny debut v roku 1995 ako sedemnásťročný.

• 21:31

SKA Petrohrad doma zvíťazili 5:4 po predĺžení nad Lokomotivom Jaroslavľ vo štvrtkovom prvom zápase finále Západnej konferencie play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V sérii hranej na štyri úspechy vedú 1:0. V 73. minúte predĺženia rozhodol Patrik Hersley.

• 20:09

Franz Beckenbauer vo štvrtok vypovedal pred švajčiarskymi úradmi. Rodáka z Mníchova vyšetrujú spolu s troma ďalšími členmi organizačného výboru majstrovstiev sveta 2006. Podozrievajú ich z podvodu, prania špinavých peňazí a ďalších trestných činov.