Spanilá jazda LA pokračuje. Kings vyhrali aj tretí duel

Už len jedno víťazstvo ich delí od postupu do finále zámorskej NHL. Hokejisti Los Angeles zvíťazili v noci na piatok v treťom súboji tretieho kola play-off nad Phoenixom 2:1. Sériu môžu ukončiť v nedeľu, keď je na programe štvrtý duel, opäť v Los Angeles. Kings čakajú na postup do finálových bojov o Stanleyho pohár už devätnásť rokov.

18.05.2012 07:11 , aktualizované: 07:43
LA Kings radosť Foto:
Radosť hokejistov Los Angeles Kings po treťom víťazstve nad Phoenixom vo finále Západnej konferencie zámorskej NHL.

Sumár NHL

Finále Západnej konferencie, 3. zápas

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

LOS ANGELES – PHOENIX 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
stav série: 3:0

Góly: 24. Kopitar (D. Brown, J. Williams), 42. King (Lewis, Stoll) – 22. Langkow (Yandle, Morris).
Strely na bránku: 28:19. Brankári: Quick – M. Smith – Quick. Vylúčenia: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 367 divákov.
Hviezdy zápasu: King, Kopitar, Morris

Skóre stretnutia otvoril v 22. min Langkow, hostia sa však tešili z vedenia len dve minúty. Za Kings vyrovnával svojím piatym gólom v play-off Kopitar.Tretia tretina už patrila domácim, pre ktorých je výhra 2:1 (víťazný gól strelil v 42. min King) už ôsmym triumfom za sebou.

„Prežívame vzrušujúce okamihy. Niektorí chalani majú skúsenosti z podobných zápasov, iní vôbec. Sme úspešní vďaka tomu, že sa dokážame s úspechom vyrovnať. Opäť vedieme 3:0 na zápasy, no neberieme to len ako príležitosť, ale aj ako našu povinnosť, čo najlepšie sa pripraviť na ďalší duel,“ cituje nhl.com kapitána LA Dustina Browna.

Phoenix je takmer v beznádejnej situácii, no napriek tomu sa nevzdáva. Kapitán Shane Doan verí, že mužstvo sa pozbiera a ešte zabojuje. „Vieme, čo je našou úlohou – vyhrať najbližší zápas. Ďalej sa nepozeráme,“ prezradil Doan.