Posledná aktualizácia: 07.05.2012 21:40:18
1. Graňák, 15. Radivojevič, 20. Sekera, 60. Šatan
USA
16. Faulk, 39. Stastny
Začiatok: Podrobná on-line reportáž

Pravda.sk ďakuje za pozornosť, ďakší online prenos prinesieme v stredu o 15.15 zo zápasu Slovensko – Kazachstan.

„Nebol to ľahký zápas. V druhej tretine sme trošku poľavili. Škoda, mohli sme v niektorých situáciácch zahrať aj lepšie. Máme za sebou prvý víťažný zápas, ale ďalšie dôležité ešte prichádzajú,“ uviedol Zdeno Chára pre RTVS.

Najlepší hráči zápasu: Paul Stastny a Zdeno Chára.

60

Koniec zápasu, Slovensko víťazí nad USA 4:2.

58

Miklíkova strela sa odrazila od konštrukcie, gól to nie je.

Dôležitý moment 58

Gól alebo nie? SLováci sa tešili, ale rozhodca telefonuje.

57

Ešte štyri minúty.

56

Posledných päť minút riadneho hracieho času.

Dôležitý moment

Atkinson obišiel Laca, ale trafil iba konštrukciu bránky.

52

Prerušená hra, posunutá slovenská bránka.

Dôležitý moment 54

Bartovič ako blesk prenikol až pre Howarda, neskóroval, ale vynútil si trest pre amerického brankára za podrazenie. Bude sa hrať 4:4.

Vylúčenie 54

Nasledujú krušné chvíle, dve minúty pre Sekeru.

52

Po Surového strele Šatan už nepretlačil puk pod Howardom.

50

Znova veľký tlak Američanov.

48

47

Ešte minúta presilovky.

47

Slováci teraz zamestnali Howarda, ale vážnejšiu šancu si stále nevypracovali.

46

Slovákom sa zatiaľ presilovka nedarí.

45

My chceme gól znie v Hartwal aréne.

Vylúčenie 45

Presilovku si zahrajú aj Slováci, na trestnú lavicu ide Atkinson za faul na Cháru a Američan dostal 2+2!

Po Abdelkaderovej strele pomohla Lacovi konštrukcia bránky.

43

Veľký tlak Američanov

42

Hudáčkova delovka, po ktorej zostávajú Slováci v útočnom pásme.

41

Slováci v plnom počte.

Začala sa tretia tretina, ešte 27 sekúnd pokračuje americká presilovka.

„Je mi jedno, či hrám centra alebo ľavé či prvé krídlo. V tretej tretine sa musíme vyvarovať faulov, pretože Američania dali gól v presilovke pať na tri. Musíme hrať u nich v tretine s pukom na hokejke,“ uviedol Tomáš Kopecký pri odchode z ľadu pre RTVS.

Koniec druhej tretiny, v ktorej padol jediný gól. Jeho autorom bol Stastny.

40

Laco odoláva.

40

V oslabení ohrozil brankára Howarda Kopecký.

39

Pokračuje americká presilovka.

Gól 39

Paul Stastny znižuje na 2:3.

Vylúčenie 39

Na trestnú lavicu ide aj Bartovič, Slováci budú hrať oslabení o dvoch hráčov!!!

Prvé vylúčenie, na trestnú lavicu ide Starosta.

Dôležitý moment 38

Hudáčekova šanca, po ňom neuspel pred bránkou ani Šatan a Mikúš.

Hrá sa ďalej, plexisklo opravili.

Chvíľu sa asi hrať nebude, poškodilo sa jedno plexisklo.

33

Bartovičov pokus zneškodnil americký brankár.

Zatiaľ sa hrá mimoriadne čisto, po polovici zápasu stále bez vylúčenia.

29

Laco v permanencii, ale skóre sa nemení.

27

Chárovu strelu od modrej vyrazil Howard.

25

Vydareného hrubku Američania nepotrestali.

Dôležitý moment 23

Radivojevič v samostatnom nájazde na Howarda neuspel.

21

Tatar páli a po ňom Mikúš, Slováci aktívni v úvode druhého dejstva!

„Konečne to tam padlo. Musíme hrať ako dotetraz, nesmieme sa splašiť, ale hrať stále pozorne v obrane,“ povedal Branko Radivojevič pri odchode z ľadu pre RTVS.

Skvelá prvá tretina v podaní slovenského tímu, ktorý vedie 3:1.

20

Šesť sekúnd pred uplynutím 20. minúty Sekera prestrelil Howarda, puk pred ním ešte tečoval Ryan.

Gól 20

Góól. Andrej Sekera upravuje na 3:1!

20

Skupinka slovenských fanúšikov v riedko zaplnenom hľadisku vytrvalo povzbudzuje: Slovensko, Slovensko.

19

Surový číhal pri pravej žrdi, ale skákajúci puk netrafil

Gól 16

Faulk znižuje na 1:2. Napriahol od modrej, ale puk nešťastne ešte tečoval Surový.

Radivojevič so Sekerom v prečíslení dvaja na jedného, Radivojevič trafil do horného rohu.

Gól 15

Góóól. Slovensko vedie 2:0.

14

Ďalšia slovenská šanca! Howard chytá.

14

Mikúšov útok s Tatarom a Miklíkom miešal puk v americkom pásme, ale Howard všetko rieši.

12

Surový netrafil v dobrej pozícii bránku.

12

Laco rieši ďalšiu nepríjemnú situáciu.

Dôležitý moment 10

Závar pred slovenskou bránkou, ale Paul Stastny neprepasíroval puk za Laca, skvelý zákrok!

7

Lacov zákrok a na druhej strane Mikúšov pokus, strieľal aj Miklík. Hrá sa ofenzívne.

6

Radivojevičov šikovný teč, ale Howard vyrazil.

5

Americká šanca, ale strela mimo.

Gól 1

Po Hudáčkovom brejku dotlačil puk za bránkovú čiaru Dominik Graňák v 47. sekunde.

1

Puk v americkej bránke, ale rozhodca telefonuje s videoarbitrom.

Zápas sa začal.

V branke Slovenska nastúpi Ján Laco, premiéru na turnaji si odkrúti útočník Michal Handzuš, ktorý hrá v útoku s Kopeckým a Radivojevičom namiesto Marcela Hossu.

Redakcia pravda.sk vita fanusikov hokeja pri sledovani online prenosu zo zapasu MS medzi Slovenskom a USA