Slovensko sa vo štvrťfinále stretne s Kanadou

Hokejisti Slovenska postupujú do štvrťfinále majstrovstiev sveta 2006 v Rige, kde sa v stredu večer o 18.15 SELČ stretnú s Kanadou. V poslednom zápase osemfinálovej F-skupiny rozdrvili Ukrajinu 8:0 po dvoch góloch Kapuša, jeden pridal Milo, Štrbák, Kováčik, Bartovič, Hudec a Jurčina.

16.05.2006 17:47 , aktualizované: 20:46

Tu si pozrite priebeh zápasu Slovensko – Ukrajina

F-skupina

Ukrajina – Slovensko 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)

• Góly: 13. Kapuš (Bartovič, Čiernik), 22. Milo (Marián Hossa), 26. Štrbák (Bartovič, Kapuš), 36. Kováčik (Kollár), 37. Bartovič (Čiernik, Graňák), 45. Kapuš (Bartovič), 50. M. Hudec (Štrbák, Kollár), 59. Jurčina (Pavlikovský). Rozhodcovia: Levonen (Fín.) – Lesnjak (Slov.), Zatta (Tal.), vylúčení: 9:4 na 2 min., presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, zmeny: SR od 41. bez Mariána Hossu a s M. Hudecom, od 44. bez Cibáka, 3400 divákov. Najlepší (podľa organizátorov): Klimentiev – Bartovič.
  • Ukrajina: Karpenko – Klimentiev, Gunko, Zavaľňuk, Srjubko, Ostrouško, Navarenko, Polonyckij – Kasiančuk, Litvinenko, Šachrajčuk – Bobrovnikov, Djačenko, Saľnikov – Materuchin, Šafarenko, Michnov – Bobkin, Oleckij, Procenko
  • Slovensko: Križan  Vydarený, Štrbák, Jurčina, Milo, Harant, Graňák, Stehlík  Čiernik, Kapuš, Bartovič – Marián Hossa, Pavlikovský, Marcel Hossa – Surový, Cibák, Zálešák – Vaic, Kollár, Kováčik

Slováci sa stali druhým mužstvom (po Kanade z roku 2000), ktoré začínalo v osemfinále s nulou na bodovom konte a prebojovalo sa do štvrťfinále.
Zverenci Františka Hossu nepripustili ani náznak prípadnej drámy. Začali opatrnejšie, nevyužili dve presilovky, no s pribúdajúcimi minútami získavali prevahu – a z nej sa dostávali do šancí. Pavlikovský zblízka nepretlačil puk do siete, dva Kováčikove pokusy zlikvidoval Karpenko. Odolával do 13. minúty, keď jeho bránku odklial Kapuš po Bartovičovej strele. Súper bol najnepríjemnejší v presilovke (vylúčený Kollár), avšak brankár Križan spoluhráčov podržal.

Od druhej tretiny sa valil na ukrajinskú bránku jeden útok za druhým. S chuťou hrajúci Slováci strelili po pekných kombinačných akciách štyri góly, z toho jeden z presilovky – a to ešte Cibák nepremenil trestné strieľanie. Rovnaký obraz ponúklo aj tretie dejstvo. Už bez kapitána Mariána Hossu, ktorého tréneri šetrili na štvrťfinálový zápas proti Kanade. Príležitosť dostal útočník M. Hudec – a tiež sa zapísal do streleckej listiny svojím premiérovým gólom na MS.

Švajčiarsko – Bielorusko 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)