Slovan zdolal hviezdny Petrohrad 2:1. Úžasná atmosféra, vravel Daňo

Sympatický hokej na úvod. A víťazstvo navrch. Hokejisti Slovana zdolali v prvom prípravnom stretnutí pred začiatkom ich premiérovej sezóny v Kontinentálnej hokejovej lige hviezdny SKA Petrohrad 2:1. Zverenci Rostislava Čadu tak potešili pekne zaplnený štadión. Novotvoriace sa mužstvo Slovana a Petrohrad s druhým najproduktívnejším hráčom majstrovstiev sveta vo Fínsku a Švédsku Patrickom Thoresenom prilákali na zimný štadión Ondreja Nepelu viac než 7600 divákov.

24.07.2012 20:33
Slovan, radosť Foto:
Radosť hokejistov Slovana.
debata (4)

„Hoci šlo len o prípravu, čakal som, že príde veľa ľudí. Slovan vstupuje do KHL, má nový tím a to ľudí láka. Dúfam, že to bola najnižšia návšteva sezóny,“ usmial sa strelec prvého gólu Vladimír Dravecký.

Bývalá opora rivala Slovana z Košíc otvorila skóre v 10. min a v závere mohla pri hre súpera bez brankára pridať aj tretí gól. „Som rád, že som skóroval, ešte lepšie je, že sme vyhrali. Plnili sme veci, ktoré sme mali a potešili fanúšikov. V závere som chcel vyviesť puk za červenú čiaru. Či dám gól, už nebolo podstatné,“ dodal Dravecký.

Vladimír Dravecký pred brankárom Petrohradu... Foto: TASR
Vladimír Dravecký Vladimír Dravecký pred brankárom Petrohradu Jakubom Štěpánkom.

Aktivitou hýril aj štvrtý bratislavský útok zložený z bývalých hráčov Trenčína. Ölvecký, Šťastný a Daňo niekoľkokrát pekne zakombinovali a Ölvecký šesť minút pred koncom po šikovnej spolupráci celej trojice rozhodol o výhre Slovana.

„Dostali sme veľa priestoru na ľade. Svoj výkon nechcem hodnotiť, ale celej päťke to išlo. Atmosféra bola úžasná. Priaznivci nám pomohli po inkasovanom góle, ďalej nás hnali dopredu,“ poznamenal ešte len sedemnásťročný Marko Daňo a ku kvalite stretnutia dodal: „Bol to trošku iný level.“

V tretej tretine sa hľadiskom prehnalo aj niekoľko mexických vĺn a fanúšikovia sa skandovaním jeho mena poďakovali aj trénerovi Petrohradu Milošovi Říhovi, ktorý Bratislavčanov v minulosti dvakrát priviedol k majstrovskému titulu..

HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad (Rus.) 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 10. Dravecký (Kytnár), 54. Ölvecký (A. Šťastný, M. Daňo) – 47. Průcha (Thoresen, Maartensson)