San Jose prehralo v LA, Handzuš proti bývalému tímu nenastúpil

Hokejistom San Jose zvlhol v Los Angeles pušný prach. S domácim tímom prehrali v pondelňajšom zápase zámorskej NHL 0:2. Slovenský center Michal Handzuš, ktorý sa v lete presťahoval z Los Angeles do San Jose, proti svojmu bývalému tímu pre chorobu nenastúpil.

29.11.2011 08:05 , aktualizované: 08:43
Los Angeles Richards Foto: ,
Mike Richards (vľavo) z Los Angeles a Joe Pavelski zo San Jose v pästnom súboji.

Brankár LA Jonathan Quick zatiahol roletu, nepustil za seba ani jeden z 33 streleckých pokusov Sharks a vo svojom jubilejnom 200. zápase v NHL vychytal 18. shutout, štvrtý v tejto sezóne. Rovnaké množstvo striel vyslali aj domáci a úspešní boli dvakrát. V 9. minúte otvoril skóre Ethan Moreau, ktorý sa presadil po dlhých 58 zápasoch. Sieť naposledy rozvlnil v októbri 2009. V druhej tretine pridal poistku Mike Richards. San Jose vyšlo gólovo naprázdno v treťom stretnutí v tomto ročníku.

Los Angeles vs San Jose

Hokejisti Nashvillu zvíťazili na ľade Edmontonu 2:1 a prerušili tak sériu štyroch prehier. Rozhodujúci gól strelil sedem a pol minúty pred koncom tretej tretiny presnou ranou z medzikružia Nick Spaling.

„Boli to ale zbytočné nervy až do konca. V druhej tretine sme mali snáď štrnásť alebo pätnásť gólových šancí, ale skóre stále zostávalo 1:1,“ poznamenal tréner Predators Barry Trotz, ktorého zverenci prestrieľali súpera v pomere 31:18. „Som rád, že sme dnes podali už oveľa lepší výkon. Hrali sme s väčším dôrazom,“ dodal Trotz.

Radosť hokejistov Nashvillu. Foto: TASR, AP
hokej Nashville Radosť hokejistov Nashvillu.

V prvých dvoch vzájomných zápasoch v sezóne pritom jasne dominovali Oilers a oba vyhrali s celkovým skóre 9:3. A aj do pondelňajšieho duelu vstúpili lepšie a v 8. minúte sa ujali vedenia zásluhou gólu Jordana Eberleho. Dvadsaťtriročný švédsky nováčik Anders Lindbäck v bránke Nashvillu už potom ale neinkasoval a vychytal svoje prvé víťazstvo v sezóne.

Neúspešnú bilanciu na vlastnom klzisku rozšírilo Colorado, ktoré podľahlo Dallasu 1:3. Avalanche si tak pripísali už deviatu prehru z trinástich domácich zápasov, v ktorých dohromady strelili iba 24 gólov. „Nemôžeme sa jednoducho trafiť,“ povzdychol si český útočník a kapitán mužstva Milan Hejduk. „Asi držíme hokejky príliš kŕčovito. Pravdou je, že si nevytvárame veľa šancí. Mali sme dnes 36 striel, ale nedá sa povedať, že by sme mali veľa naozajstných gólových príležitostí,“ priznal Hejduk.

Sumáre zápasov NHL:

MINNESOTA – TAMPA BAY 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 28. Clutterbuck (M. Koivu), 38. Bouchard (Johnson), 60. Koivu (Spurgeon, Clutterbuck) – 26. Stamkos.
Strely na bránku: 24:33. Brankári: Bäckström – Garon. Vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 16 628 divákov
Hviezdy zápasu: Bäckström, Clutterbuck, Lundin

COLORADO – DALLAS 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 57. Porter (Jones, Wilson) – 16. Nyström (Fiddler, Robidas), 55. Ryder (Eriksson, Larsen), 60. Ryder (Eriksson, Pardy).
Strely na bránku: 36:35. Brankári: Varlamov – Raycroft. Vylúčení: 4:4, z toho McLeod na 2+5+10 – Barch na päť minút, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 12 015 divákov
Hviezdy zápasu: Raycroft, Varlamov, Ryder

EDMONTON – NASHVILLE 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 8. Eberle (Nugent-Hopkins) – 32. Weber (Suter, Lindbäck), 53. Spaling (Tootoo, Smith).
Strely na bránku: 18:31. Brankári: Chabibulin – Lindbäck. Vylúčení: 3:5, z toho Jones (EDM) na päť minút, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 16 839 divákov
Hviezdy zápasu: Suter, Chabibulin, Tootoo

LOS ANGELES – SAN JOSE 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Moreau, 25. Richards (Gagne, Mitchell).
Strely na bránku: 33:33. Brankári: Quick – Niemi. Vylúčení: 8:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 18 118 divákov
Hviezdy zápasu: Quick, Mitchell, Moreau