Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Lopušanovej gól naštartoval Švédky. Slovenské hokejistky stále čakajú na prvú výhru na MS

Slovenky prehrali aj svoj druhý zápas na MS hokejistiek do 18 rokov. V pondelok večer podľahli Švédkam 3:6.

08.01.2024 18:34
Nela Lopušanová 16 Foto:
Nela Lopušanová.

Úvodný gól stretnutia zaznamenala Nela Lopušanová.

Jej gól však naštartoval švédske hokejistky, ktoré troma presnými zásahmi v rade naklonili misku váh na svoju stranu.

Proti veľkému favoritovi zápasu vzdorovali dve tretiny, po ktorých bol stav nerozhodný 3:3.

Švédky však v druhej časti záverečnej tretiny definitívne rozhodli o víťazstve dvoma gólmi, ďalší pridali do prázdnej bránky. Slovenky sú po dvoch zápasoch na poslednom štvrtom mieste základnej B-skupiny.

Slovenky mali výborný štart, keď už v 2. minúte išli do vedenia. Ich prvú presilovku v zápase využila Nela Lopušanová, ktorá pohotovo dorazila puk po strele Lilien Beňákovej – 1:0.

Z prvej početnej výhody skórovali aj Švédky zásluhou Miry Hallinovej.

Tá si gólovú radosť zopakovala aj v závere prvej tretiny, keď takisto skórovala v presilovke – 1:2. Keď Hilda Svenssonová v 28. minúte zvýšila na 1:3, zdalo sa, že favorit dostal zápas pod kontrolu.

Tatiana Blichová však v 30. minúte vybojovala puk pre Lenku Karkoškovú, ktorej strela prešla cez brankárku Lovisu Lundströmovú – 2:3. O sedem minút už bolo vyrovnané po akcii a zakončení Emy Tóthovej – 3:3.

Slovenkám sa vidina cenného úspechu rozplynula v druhej polovici tretej tretiny. Švédky vystupňovali tlak a Anna Brenkleová presne namierila po odrazenom puku – 3:4.

Krátko na to skončila v bránke aj strela Svenssonovej, ktorej pomohol aj nešťastný teč Liany Tomaštíkovej – 3:5.

Slovenky sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankárky, no do prázdnej bránky inkasovali šiesty gól.

Súboje v „béčku“ uzavrú stredajším zápasom so Švajčiarkami (od 16.00 h). Následne ich čaká štvrťfinále.

MS hráčok do 18 rokov, B-skupina

Slovensko – Švédsko 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
Góly: 2. Lopušanová (Beňáková, Krákorová), 21. Karkošková (Blichová), 37. Tóthová (Tomaštíková) – 15. Hallinová (Hedqvistová, Svenssonová), 20. Hallinová (Hedqvistová, Svenssonová), 28. Svenssonová (Leijonhelmová), 52. Brenkleová, 53. Svenssonová (Rauniová), 60. Hellmanová (Hallinová, Svenssonová). Rozhodovali: Daliová (Švajč.), Manthová (Kan.) – Dinantová (Belg.), Moleková (SR), vylúčené: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 193 divákov.
Zostava SR: Debnárová – Krákorová, Tomaštíková, S. Halušková, Mateičková, Tischlerová, Masláková, Kostková, Nogová – Paulínyová, Tóthová, Blichová – Lacková, Beňáková, Lopušanová – Lačná, Komlošová, Juríková – Feníková, Taricsová, Karkošková