Fíni hromžia na Sýkoru: Špinavý zákrok na kriminál!

Slovenskí hokejisti do 20 rokov odohrali v nedeľu večer posledný zápas v základnej skupine na juniorských MS v Kanade.

14.08.2022 22:14
World Juniors Finland Slovakia Hockey Slovensko... Foto: ,
Slovenská dvadsiatka oslavuje gól proti Fínsku.
debata (7)

V súboji s fínskym favoritom boli outsidermi, ale v prvej tretine hrali so Suomi ako-tak vyrovnanú partiu.

Za stavu 2:1 pre severanov fauloval Adam Sýkora v poslednej minúte prvej tretiny hviezdu súpera Joakima Kemella. Za zákrok kolenom dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu.

Pozrite si zákrok slovenského útočníka:

Favorit potrestal Sýkorov zákrok presným zásahom na 3:1 a následne rozbehol svoj gólostroj naplno.

Zákrok lídra slovenskej dvadsiatky rozhneval fanúšikov Suomi. Kemell patrí medzi najväčšie talenty fínskeho hokeja.

Na júlovom drafte išiel v 1. kole ako sedemnásty v poradí, vybral si ho klub Nashville Predators.

MSJ hokej Slovensko dvorský Čítajte viac Mladí Slováci oslavujú prvú výhru na MS a živia šancu na štvrťfinále

„Veľmi škaredý zákrok. Súperovi takmer spôsobil zranenie, ktorého ho mohlo spomaliť v jeho zámorskej kariére,“ reagoval jeden z priaznivcov.

„Faul na kriminál! Toto si Sýkora nemôže dovoliť,“ znela ďalšia z reakcií.

Slováci napokon prehrali s Fínskom vysoko 3:9, pomer striel bol 48:16 pre favorita. Po skončení zápasu slovenská dvadsiatka netrpezlivo čakala na výsledok duel Česko – Lotyšsko.

Ak by Lotyši vyhrali v riadnom hracom čase, v predĺžení či po nájazdoch, postúpili by do štvrťfinále oni.

Slováci by v takom prípade na šampionáte skončili už po základnej skupine.