Olympionici v Grazi bez víťazstva. Na záver podľahli Nórom

Slovenský olympijský výber neuspel ani vo svojom poslednom vystúpení na turnaji v rámci Euro Ice Hockey Challenge 2017 v rakúskom Grazi.

11.02.2017 16:48 , aktualizované: 21:37
Radovan Puliš Foto: ,
Radovan Puliš strelil v sobotu svoj prvý reprezentačný gól.

Po štvrtkovej prehre s Rakúšanmi (1:2 pp) a piatkovej s Francúzmi (1:3) zverenci trénera Marcela Ozimáka v sobotu popoludní podľahli Nórom 1:2 (0:0, 0:1, 1:1).

Na Merkur Eisstadione v Grazi až v 27. min otvoril skóre Eirik Salsten a ofenzívnejší Nóri v prvých dvoch tretinách prestrieľali Slovákov 25:7. V 53. min Andreas Stene pridal druhý gól nórskeho tímu, ale presne o minút Radovan Puliš znížil na 1:2. Odrazený puk po strele obrancu Bačíka Puliš z otočky nasmeroval za chrbát Steffena Söberga. Pre útočníka Zvolena to bol prvý reprezentačný gól. V dramatickom závere severania v 58. min pri vylúčení Patrika Kocha zvýšili na 3:1, ale rozhodcovia po porade gól neuznali pre vysokú hokejku. V poslednej minúte sa dostali Slováci k hre bez brankára a počas vylúčenia Nóra Rosseli Olsena krátko aj k početnej výhode o dvoch hráčov, ale vyrovnať sa im napriek dvom streleckým pokusom už nepodarilo.

„Nastúpili sme proti veľmi silnému súperovi a chlapci ma nesklamali. Drvivá väčšina nórskych hráčov sú pravidelní účastníci majstrovstiev sveta a ich strelecká prevaha v prvých dvoch tretinách bola zrejmá. Väčšina tých striel však bola od modrej čiary a nám sa darilo nepúšťať Nórov do lepších pozícií pred našu bránku. Keď sa súper ujal vedenia, pokračovala naša disciplinovaná hra, mali sme aj šance na vyrovnanie, ale Nóri zvýšili na 2:0. Potom sa nám trochu viac rozviazali ruky, z čoho sa vyprodukoval aj náš gól, ktorý padol z väčšieho nášho tlaku v nórskej obrannej tretine. Bolo to vyvrcholenie snahy celého mužstva, lebo v tretej tretine sme dokázali aj pritlačiť Nórov a vytvoriť si šance. V závere v hre šiestich proti štyrom sme sa dostali k dvom strelám od modrej, pokúsili sme sa aj o nemožné, ale už sme nevyrovnali. Naši hokejisti sa postavili k zápasu veľmi zodpovedne, chcem ich pochváliť za prístup aj bojovnosť,“ uviedol tréner olympijského tímu SR Marcel Ozimák.

Nórsko – Slovensko olympionici 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

• Góly: 27. Salsten (Bonsaksen), 53. Stene (Olden) – 54. Puliš (Bačik, Hraško)
  • Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0. Rozhodovali: Štefík (SR), Nothegger (Rak.) – M. Štolc (SR), Seewald (Rak.), 254 divákov
  • Nórsko: Söberg – J. Holos, Bonsaksen, Johanessen, Strom, Espeland, Lesund – Haga, Roest, Rosseli Olsen – Heier, Trettenes, Roymark – Valkvae Olsen, Stene, Olden – Kristiansen, K. Forsberg, Salsten
  • Slovensko olympionici: Godla – Dinda, M. Rosandič, Bačik, Rais, Koch, Hraško, M. Grman, Holenda – Matoušek, Boltun, M. Hlinka – Štrauch, Krištof, Gríger – M. Sukeľ, Puliš, P. Zuzin – Skalický, Šiška, Lichanec

Druhý výsledok: Rakúsko – Francúzsko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Konečné poradie: 1. Rakúsko 7 bodov, 2. Nórsko 7, 3. Francúzsko 3, 4. Slovensko olympionici 1

Viac na túto tému: #olympijský tím Slovenska #Euro Ice Hockey Challenge 2017