Slovenskí hokejisti vyhrali v Rakúsku po góloch debutanta a kapitána

Hokejisti Slovenska zvíťazili nad domácim Rakúskom futbalovo 2:0 v stredajšom medzištátnom prípravnom stretnutí vo viedenskej Albert Schultz Halle.

24.08.2016 22:46
Vladimír Dravecký, Branislav Konrád Foto: ,
Vladimír Dravecký (vľavo) a brankáro Branislav Konrád na archívnej snímke.

O prvý gól duelu sa v 23. min postaral debutant v seniorskej reprezentácii SR Miloš Bubela, štyri sekundy pred záverečným klaksónom spečatil triumf hostí kapitán Vladimír Dravecký.

Za najlepšieho hráča SR vyhlásili brankára Branislava Konráda, ktorý zneškodnil všetkých 35 pokusov súpera. Pre Slovákov išlo o prvý zápas v reprezentačnej sezóne 2016/2017, Rakúšania sú v plnej príprave na septembrovú kvalifikáciu o postup na ZOH 2018.

Rakúsko – Slovensko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

• Góly: 23. Bubela (Čerešnák, S. Petráš), 60. Dravecký (Cingel)
  • Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nicolic, Smetana – Kaspar, Nothegger, 2450 divákov
  • Rakúsko: Kickert (32. Madlener) – Schlacher, Mitterdorfer, Schumnig, N. Brunner, Viveiros, Bacher, Unterweger – Rotter, M. Raffl, Grabner – Kristler, Herburger, Th. Raffl – Ganahl, Hundertpfund, Geier – M. Fischer, Haudum, Petrik
  • Slovensko: Konrád – Čerešňák, I. Ďatelinka, Hatala, Gernát, M. Rosandič, L. Kozák – Dravecký, Cingel, Marcel Haščák – J. Gašparovič, Češík, Hrnka – Macík, L. Paukovček, Puliš – S. Petráš, Bubela, Koyš

Už v úvodnej minúte museli Slováci čeliť presilovke súpera, ale paradoxne na jej konci mohol na opačnej strane udrieť Samuel Petráš. V málo záživnej prvej tretine mali navrch domáci hokejisti, neutvorili si však vážnejšie šance. Otvárací gól mal na hokejke v 17. min Martin Gernát, ale trafil iba konštrukciu bránky.

Čo sa nepodarilo Petrášovi s Gernátom, to v 23. min dotiahol do želaného konca ďalší zo stredajších debutantov v seniorskom drese SR Miloš Bubela. Dvadsaťtriročného útočníka skvelou prihrávkou našiel obranca Peter Čerešňák a mladý zakončovateľ zoči-voči rakúskemu brankárovi Kickertovi nezaváhal – 0:1. O pár minút neskôr mohol vyrovnať Rafael Rotter, ale jeho pokus skončil iba na bočnej sieti. Neskôr sa proti Branislavovi Konrádovi nepresadil ani Michael Grabner. Na opačnej strane mohol v závere prostrednej časti hry zvýšiť slovenský náskok Jakub Gašparovič, ale z trestného strieľania, ktorému predchádzal faul naňho v samostatnom úniku, neprekonal striedajúceho gólmana Madlenera.

V poslednej tretine zostali viaceré šance na oboch šanciach nevyužité, pri záverečnej power-play súpera spečatil víťazstvo hostí ich kapitán Vladimír Dravecký.

Zdeno Cíger (tréner SR): „Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť a chalani si zastali svoje miesta. Bol to veľmi náročný zápas, silný súper, ktorý už má v príprave niečo odohrané. Z druhej tretiny sa treba poučiť, vyčítal som hráčom najmä zbytočné ‚prepadávanie‘ a straty pukov. To však patrí k neskúsenosti. Chlapci sa týmto úspechom môžu posunúť ďalej.“

Miloš Bubela (debutant a strelec víťazného gólu): „Po prvej tretine sa mi hralo trošku lepšie, s chalanmi sme šli v druhej už aj do kombinácie, čiže to bolo celkom dobré. Rakúšania nás ani veľmi neprekvapili. Čakali sme, že na nás vybehnú, ale boli sme na to pripravení.“

Vladimír Dravecký (kapitán SR a strelec druhého gólu): „Bolo veľmi teplo, ale Rakúšania mali rovnaké podmienky ako my. Bol to celkom dobrý duel. Sme, samozrejme, radi, že sme vyhrali, posunie nás to určite ďalej. V druhej tretine sme súpera začali napádať, čo sa nám vypomstilo, keďže sa na nás valili protiútoky, ale v šatni sme si niečo povedali a v poslednej časti hry to už bolo dobré.“

Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #rakúska hokejová reprezentácia #Miloš Bubela