Slováci uspeli vo Francúzsku. Zranenie Réwaya nie je vážne

Slovenská mužská hokejová reprezentácia zvíťazila nad výberom Francúzska 4:1 v piatkovom prípravnom zápase v seriáli Euro Hockey Challange.

22.04.2016 22:18 , aktualizované: 23.04.2016 08:04
Marko Daňo, Slovensko - Slovinsko Foto: ,
Marko Daňo.

Zverenci trénera Zdena Cígera mali v Megéve v I. tretine streleckú prevahu, no ani raz neprekonali gólmana súpera Quemenera a nevyužili tri presilovky. V druhej časti otvoril skóre duelu v 25. min T. Hrnka a druhý gól tímu SR pridal v 32. min Dravecký. Za domácich skorigoval v 38. min T. Da Costa.

V tretej časti si Slováci poistili triumf, keď sa do streleckej listiny zapísali Lušňák a Daňo. Slováci si v aprílovej príprave na májové MS pripísali premiérové víťazstvo, predtým dvakrát podľahli Fínom aj Rusom.

V piatkovom zápase sa už v I. tretine zranil útočník Martin Réway. "V prvej tretine došlo k stretu s protihráčom, pri ktorom dostal úder do hlavy. Zostal mierne otrasený. Mal tržnú ranu na brade, ktorú sme mu ošetrili. Zatiaľ ťažko povedať, či nastúpi v nedeľu, hoci sa už cítil celkom dobre. Máme deň voľna a uvidíme, ako bude regenerovať. Pred duelom sa rozhodneme, či pôjde hrať alebo nie,“ cituje lekára tímu SR Milana Petra portál hetrik.sk

Tomáš Hrnka dosiahol druhý reprezentačný gól, Marko Daňo štvrtý, Vladimír Dravecký ôsmy a Patrik Lušňák deviaty. V 24. vzájomnom zápase sa zrodil 18. triumf tímu SR. Odveta je na programe v nedeľu 24. apríla o 15.00 h v Grenobli.

Francúzsko – Slovensko 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 38. T. Da Costa (Dieudé-Fauvel, D. Fleury) – 25. T. Hrnka (Meszároš), 32. Dravecký (L. Hudáček), 45. Lušňák (Daňo, Dravecký), 58. Daňo (Viedenský)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Barcelo, Rauline – Barbez, Goncalves (všetci Fr.), 2017 divákov
Francúzsko: Quemener – Janil, Manavian, Dieudé-Fauvel, Faure, Beron, Hecquefeuille, Moisand – Y. Treille, D. Fleury, Meunier, Claireaux, Berthon, Ritz, Lamperier, Raux, Desrosiers, Perret, S. Treille, T. Da Costa, Bertrand, Bozon
Slovensko: J. Hudáček – Sersen, Meszároš, Sekera, Jaroš, Švarný, Graňák, A. Jánošík, O. Kotvan – L. Hudáček, Réway, Dravecký – Daňo, Viedenský, Cehlárik – M. Bartánus, T. Marcinko, T. Hrnka – A. Šťastný, Lušňák, Skalický

Slováci začali duel v Megéve dobre a vynútili si presilovku, no brankára Quemenera v nej strelou ohrozil iba obranca Meszároš. V úvodnej časti mal tím SR ďalšie dve početné výhody, ale ani v nich sa skóre nemenilo. Quemener čelil v prvej dvadsaťminútovke štrnástim strelám zverencov Zdena Cígera, J. Hudáček si pripísal 6 úspešných zákrokov.

Na začiatku II. tretiny sa Slováci úspešne ubránili pri vylúčení Viedenského a v rovnovážnom stave pokračovali v aktívnej hre. Tá vyvrcholila prvým gólom v zápase, po prihrávke Meszároša otvoril skóre duelu T. Hrnka – 0:1.

Druhý gól slovenskej reprezentácie pridal v 32. min Dravecký, ktorému opäť prihrával L. Hudáček. Zlé striedanie v závere druhej dvadsaťminútovky sa tímu SR vypomstilo – na trestnej lavici sedel T. Marcinko a T. Da Costa 89 sekúnd pred druhou sirénou znížil na 1:2. Aj v tretej časti bola aktivita na slovenských hokejkách, gólmi ju korunovali Lušňák a Daňo.