Ďalšia prehra. Hokejisti nestačili v Augsburgu ani na Nemcov

Slovenská hokejová reprezentácia neuspela ani vo svojom druhom zápase na medzištátnom turnaji o Nemecký pohár 2015 v bavorskom Augsburgu, keď v sobotu večer podľahla domácemu výberu 2:4.

07.11.2015 19:49 , aktualizované: 21:57
Martin Réway Foto: ,
Martin Réway druhým gólom len zmiernil prehru.
debata (46)

Zverenci trénera Zdena Cígera inkasovali už v 53. sekunde z hokejky Maceka, v 15. min pridal v presilovke druhý presný zásah domáceho kolektívu Ehliz. V druhej časti sa dvakrát presadil Gogulla, po jeho góloch v slovenskej bránke Samuela Baroša nahradil Michal Dzubina. V treťom dejstve už iba skorigovali Martinovia Bakoš a Réway.

Debut v reprezentácii SR v sobotu absolvoval brankár Michal Dzubina. Druhý presný zásah v osemnástom zápase v národnom tíme zaznamenal Martin Bakoš. V osemnástom súboji za reprezentáciu si premiérový gól pripísal Martin Réway.

V jubilejnom 50. vzájomnom súboji Slováci zaknihovali 22. prehru, doteraz sa zrodil aj jeden nerozhodný výsledok a 27 víťazstiev slovenského mužstva (skóre: 128:118). Slováci podľahli Nemcom na novembrovom turnaji už štvrtýkrát v rade.

V nedeľu o 13.00 h nastúpia Slováci proti reprezentácii Švajčiarska.

Nemecko – Slovensko 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

• Góly: 1. Macek (Gogulla), 15. Ehliz (Daschner, Macek), 25. Gogulla (Macek, Kohl), 29. Gogulla (Schütz, Macek) – 41. M. Bakoš (A. Šťasný, Marek Ďaloga), 58. Réway (M. Bakoš)
  • Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hunnius (Nem.), Pešina (ČR) – Lajoie, Neutzer (obaja Nem.), 4739 divákov
  • Nemecko: Endras – Ankert, M. Müller, Kohl, N. Goc, Daryl Boyle, Akdag, Daschner – Hospelt, Uvira, Pföderl – Krämmer, Kahun, Pietta – Reimer, Ehliz, Hager – Macek, Schütz, Gogulla
  • Slovensko: S. Baroš (29. Dzubina) – J. Brejčák, Čajkovský, Jurčina, Marek Ďaloga, Štajnoch, A. Jánošík, O. Kotvan, Šedivý – Miklík, Kukumberg, Réway – Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus – Michal Hlinka, Preisinger, M. Bakoš – Lušňák, A. Šťastný, Skalický

Vstup do duelu slovenskému tímu vôbec nevyšiel. Gogulla síce mieril iba do žŕdky, no Macek v 53. sekunde pretlačil puk za Baroša a Slováci prehrávali 0:1. Domáci výber mal aj v ďalších minútach niekoľko šancí, no Ehliz mieril iba do slovenského gólmana a Kahun do bránkovej konštrukcie. V 15. min hrali Nemci presilovku a pokus Daschnera tečoval za Baroša útočník Ehliz – 0:2. Vzápätí mohol skórovať aj Schütz, ale S. Baroš bol pozorný.

V druhej tretine Nemci pridali ďalšie dva góly, oba zariadil Gogulla a Baroša v bránke nahradil debutant Dzubina. V závere druhej časti sa Slováci ubránili pri dvoch presilovkách súpera.

Čakanie na prvý gól v aktuálnej sezóne pre reprezentáciu SR ukončil po 101 minútach M. Bakoš, ktorý ťažil z dobrej práce A. Šťastného. V 45. min Dzubina zneškodnil šancu Schütza. Slováci potom nevyužili presilovku pri treste pre Reimera. Skorigovať sa ešte podarilo Réwayovi, ešte viac zdramatizovať zápas sa im už nepodarilo.

Zdeno Cíger (tréner SR, zdroj: Slovenský rozhlas): „Ani vo sne som nečakal, že začneme takto. Bolo to veľmi nezodpovedné. Chýbala nám disciplína, nehrali sme kolektívne a nepomáhali si. Dostali sme veľa gólov a boli z toho zaskočení. Našťastie sme sa z toho aspoň trochu vyhrabali a dali nejaké góly.“

Michal Dzubina (brankár SR, zdroj: Slovenský rozhlas): „Po treťom góle mi tréner Cíger naznačil, aby som sa trochu hýbal, keby náhodou. To náhodou prišlo a nemal som čas nad tým rozmýšľať. Hneď tam bol závar, súper mal nejaké presilovky. Dostal som sa do tempa a bolo to dobré. Som rád, že prvý štart mám za sebou a nedostal som gól. Spokojný nie som ani ja a ani chalani.“

Ján Brejčák (obranca SR, zdroj: denník Šport): „Od prvej minúty sme hrali hrozne. Boli sme totiž všade a aj nikde. Vôbec sme nedodržiavali systém a prehrávali už 0:4. V poslednej tretine sme síce znížili, ale na domácich to nestačilo.“

Martin Réway (útočník SR, prvý gól v reprezentácii, zdroj: denník Šport): „Nie som typ hráča, ktorý by riešil prvý gól. Platí to pre klub aj reprezentáciu. Niekto mi aj priniesol puk, ale ja nie som poverčivý a neodkladám si ich.“

Druhý zápas:
Švajčiarsko – USA 4:5 po predĺžení (0:0, 3:1, 1:3 – 0:1). Góly: 26. Cunti (Löffel), 34. Hofmann (Frick, Stoop), 35. Martschini (Cunti, Chiesa), 43. Hofmann – 25. Slater, 44. Connelly (Broadhurst), 53. Hanowski (Matt Gilroy, Butler), 53. Wellman (B. Kessel, Broc Little), 63. Billins (Stapleton, Stoa)