Po hodoch prišlo bolenie brucha! Mladí Slováci utŕžili od USA debakel 0:10

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku utrpela poriadny debakel, keď v piatkovom zápase A-skupiny v Luzerne podľahla rovesníkom z USA vysoko 0:10.

17.04.2015 17:04
Hokej, korčule, hokejka, ilustračné foto Foto:

Zverenci Antona Bartánusa počas celého duelu ťahali za kratší koniec a už v 31. min prehrávali 0:10. Prvých sedem gólov inkasoval brankár Vladimír Cibulka, ostatné Adam Húska. Mladí Slováci majú na svojom konte tri body za štvrtkový triumf nad Švédmi (3:1). Pred sebou ešte majú ďalšie dva súboje – proti Rusom a Nemcom. Najbližšie sa predstavia v nedeľu 19. apríla o 13.00 h proti rovesníkom z Ruska.

Obhajcovia majstrovského titulu Američania otvorili skóre duelu už v 69. sekunde a skóre v ich prospech postupne narastalo. Druhý a tretí presný zásah zaznamenali v presilovkách, ďalšie góly pri hre piatich proti piatim. Po prvej tretine prehrávali mladí Slováci 0:4 a za necelých sedem minút druhej časti inkasoval Cibulka ďalšie tri góly. Potom ho síce vystriedal Húska, no za štyri minúty kapituloval trikrát. Potom hráči USA poľavili, šetrili sily na nasledujúce stretnutia a skóre sa už nezmenilo.

V americkom tíme zaznamenali po dva góly a tri asistencie Jack Roslovic i Auston Matthews, jeden presný zásah a tri gólový prihrávky si pripísal Matthew Tkachuk – syn legendárneho útočníka Keitha Tkachuka.

Slovensko – USA 0:10 (0:4, 0:6, 0:0)
Góly: 2. Terry (Floodstrand, Warren), 11. Tkachuk (Roslovic, Matthews), 15. Roslovic (Tkachuk, Matthews), 19. Roslovic (Matthews, McAvoy), 21. Matthews (Tkachuk, Roslovic), 25. Matthews (Floodstrand), 27. Bracco (Terry, Masonius), 29. Fitzgerald (Tkachuk, Roslovic), 30. Kunin (Fischer, Greenway), 31. Floodstrand
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Harnebring (Švéd.), Lindqvist (Fín.) – Otmachov (Rus.), Tscherrig (Švaj), 290 divákov
Zostava Slovenska „18“: Cibulka (27. Húska) – Vadovič, Hatala, Košecký, D. Trška, Roman, Mário Grman, Kolesár, Bodák – Lešťan, Valent, R. Bondra – Sádecký, Marek Sloboda, M. Hecl – M. Murín, Oško, Andrisík – Solenský, Žitný, P. Horváth

Hlas (zdroj: HockeySlovaki­a.sk):

Anton Bartánus (tréner SR „18“): „Nemienim hľadať žiadne výhovorky. Proti vysokofavorizovaným Američanom sme odohrali zlý zápas. Tí od prvej sekundy nastúpili s obrovským hladom po víťazstve. Vo štvrtkovej premiére prehrali s Ruskom 1:3, hoci mali šance aspoň na desať gólov, stroskotali na perfektnej defenzíve súpera. A odskákali sme si to my, keď sa to začalo s nami viezť veľmi skoro. Po góle v druhej minúte nasledovali tri naše vylúčenia, za ktoré sme zaplatili dvoma gólmi. Ako sa vraví, chalani sa dostali ‚pod deku‘ a Američania s individualitami ako Matthews, Roslovic či Tkachuk úplne ovládli hru. Museli sme niečo urobiť na zastavenie tejto lavíny súpera. Výmena v bránke sa ukázala motivačnou, hráči po nej trošku zmenili prístup k zápasu. Adam Húska po príchode síce ešte inkasoval tri góly, ale rýchlo sa rozchytal a v záverečnej tretine nepustil za svoj chrbát ani jeden z jedenástich pokusov hokejistov USA. Opakujem, bol to z našej strany nevydarené vystúpenie, v ktorom niet čo hodnotiť. Musíme za dneškom urobiť hrubú čiaru a hľadieť dopredu.“

Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov