Slováci viedli nad Slovinskom 2:0, nakoniec prehrali. Obrat zariadil Tičar

Olympijský výber Slovenska neuspel ani v druhom vystúpení na hokejovom turnaji Euro Ice Hockey Challenge vo Viedni, keď s A-tímom Slovinska prehral 2:3.

06.02.2015 17:46
denis godla, repre, slovensko, hokej Foto: ,
Slovenský brankár Denis Godla.

Slováci si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok zásluhou Tršku a Preisingera, no potom boli strelecky úspešní iba hráči súpera. V polovici zápasu skorigoval Tičar, na 2:2 vyrovnal v 47. min D. Rodman a víťazný gól dal v 52. min Pance.

Na slovenský výber čaká vo Viedni v sobotu večer o 18.00 h duel s domácim Rakúskom.

Slovinsko – Slovensko 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly: 31. Tičar, 47. D. Rodman (Tičar, Urbas), 52. Pance (Razingar) – 9. Trška (Hrnka, P. Zuzin), 16. Preisinger (Bakoš, Rosandič)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Berneker, Erd – Kaspar, Smeibidlo (všetci Rak.), 723 divákov
Slovinsko: Gracnar – Pretnar, Gregorc, Pavlin, Vidmar, Selan, Podlipnik, Logar, Repe – D. Rodman, Tičar, Urbas – Razingar, M. Rodman, Ograjenšek – Verlič, Goličič, Pance – Sotlar, Pešut, Leber
Slovensko: Godla – Trška, T. Bokroš, Rosandič, Černák, J. Brejčák, Holenda, Pokovič, Macejko – Lapšanský, Kytnár, Rác – Kudrna, Preisinger, Bakoš – Gašparovič, Bortňák, Matúš Paločko – Skalický, Hrnka, P. Zuzin

Od úvodu sa hral zaujímavý hokej s množstvom striel na oboch stranách. Brankári Gracnar a Godla sa na nedostatok práce nemohli sťažovať. Skóre duelu otvoril v 9. min obranca Peter Trška po spolupráci s Hrnkom a P. Zuzinom. Pri vylúčení slovinského útočníka Dukly Trenčín Tomaža Razingara pridal druhý gól Slovákov Miroslav Preisinger. Gólman Godla kryl v úvodnej dvadsaťminútovke všetkých 16 striel súpera.

Debutant v seniorskom národnom mužstve inkasoval až v úvode 31. minúty, keď ho prekonal klubový spoluhráč zo Slovana Bratislava Rok Tičar. Hráči oboch tímov sa aj v celej druhej časti snažili, výsledkom čoho bolo dovedna 15 striel na Godlu a jedenásť na Slovinca Gracnara.

Tičar sa v III. tretine podieľal aj na vyrovnávajúcom góle na 2:2, keď jeho prihrávka našla D. Rodmana a slovenský brankár druhýkrát kapituloval. Rozhodnutie priniesol presný zásah Panceho, ktorý prekonal Godlu v 52. min po prihrávke Trenčana Razingara. Slovákom sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej 30-sekundovej power-play.

Tabuľka:
1. Rakúsko 1 1 0 0 0 4:2 3
2. Taliansko 1 1 0 0 0 2:1 3
3. Slovinsko 2 1 0 0 1 5:6 3
4. Slovensko 2 0 0 0 2 3:5 0

Hlas (zdroj: delo.si):

Vladimír Országh (tréner SR): „Je veľká škoda, že sme už druhýkrát prehrali vyhratý zápas. V súboji sme mali veľa vylúčení, ale máme veľmi mladý tím a každý duel je pre nich obrovská škola. Je to pre nich veľmi dobrý základ do budúcnosti. Verím, že veľa týchto hráčov sa prebojuje v ďalšom období do prvého reprezentačného tímu. Slovinci v dnešnom zápase aktívne korčuľovali, čo nás však neprekvapilo, pretože už pred rokom na olympiáde ukázali, že majú dobrý hokejový výber.“

Rok Tičar (útočník Slovinska, zdroj: hokej.si): „V porovnaní so štvrtkovým duelom sme v piatok proti Slovensku predviedli lepšiu hru, najmä v obrane. Včera sme síce všetci veľmi chceli, ale bolo to akoby nasilu. Dnes sme hrali uvoľnenejšie a najmä v druhej a tretej tretine sa nám darilo. Rýchlo sme prehrávali 0:2 a taký stav sa veľmi ťažko otáča. Predviedli sme však kolektívny výkon a zaslúžili si zvíťaziť.“

Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia