Hokejisti domáceho Švajčiarska sa stali víťazmi turnaja Arosa Challenge 2014.

20.12.2014 19:03
švajčiarsko, radosť Foto: ,
Švajčiarski hokejisti. Ilustračná fotografia.

Zverenci trénera Glena Hanlona zdolali v sobotňajšom popoludňajšom finálovom stretnutí obhajcu prvenstva Bielorusko tesne 3:2 (0:0, 1:2, 2:0).

V repríze vlaňajšieho rozhodujúceho súboja (minulý rok zvíťazili Bielorusi nad Švajčiarmi 3:2 po sam. nájazdoch, pozn.) sa po bezgólovej úvodnej dvadsaťminútovke dostali do vedenia „Helvéti“ zásluhou Simona Mosera v 28. min, hostia však otočili nepriaznivý stav.

V polovici duelu vyrovnal Pavel Razvadovskij a v čase 38:21 min naklonil misky váh na bieloruskú stranu Viačeslav Andriuščenko. Švajčiari však v tretej tretine využili dve presilovky, ktoré zužitkovali v 45. min Inti Pestoni a v 56. min skúsený Denis Hollenstein, a napokon sa tešili z celkového triumfu na tomto tradičnom podujatí.

Hokejisti Slovenska sa po piatkovej prehre s Bieloruskom (1:2) predstavia v sobotu večer od 20.15 h v Arose v zápase o konečnú 3. priečku proti výberu Nórska. Severania neuspeli v piatkovom stretnutí proti Švajčiarsku: podľahli 2:3 po predĺžení.

Švajčiarsko – Bielorusko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 28. Moser (Bertschy), 45. Pestoni (Vongunten, Rüfenacht), 56. Hollenstein – 30. Razvadovskij (Drozd), 39. Andriuščenko (Jefimenko)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Wehrli – Ambrosetti, Wust (všetci Švaj.)

Viac na túto tému: #Arosa Challenge