Slováci po sympatickom výkone prehrali s domácimi Nemcami

Slovenskej hokejovej reprezentácii nevyšiel druhý duel na Nemeckom pohári 2014 v Mníchove, v ktorom v sobotu večer podľahla domácemu výberu 1:2.

08.11.2014 18:44 , aktualizované: 19:53
Slovenská hokejová reprezentácia Foto: ,
Slovenskí hokejoví reprezentanti počas tréningu.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka inkasovali už v 2. min z hokejky Hagera, čo ich hru poznačilo na dlhé minúty. Domácim niekoľkokrát pomohla bránková konštrukcia, Slovákov viackrát zachránil brankár Čiliak.

V závere druhej časti na 2:0 zvýšil Ullmann, keď puk poslal do vlastnej bránky Deyl. V 56. min síce skorigoval Lapšanský, no druhýkrát už domáci gólman nekapituloval. Nemci majú na konte už dve víťazstvá a sú na čele tabuľky so 6 bodmi. Slovákom patrí priebežná druhá priečka s 3 bodmi. Od 19.45 h je na programe súboj Švajčiarsko – Kanada.

Jubilejný dvadsiaty štart v reprezentácii mal obranca Juraj Valach, desiatykrát v národnom mužstve nastúpil útočník Roman Tománek. V 48. vzájomnom súboji si Nemci pripísali 21. triumf, doteraz sa zrodil aj jeden nerozhodný výsledok a 26 víťazstiev slovenského mužstva (skóre: 122:113 v prospech tímu SR).

V nedeľu o 13.15 h nastúpia Slováci proti reprezentácii Švajčiarska.

Nemecko – Slovensko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Hager (Reimer), 40. Ullmann (Reimer, Gogulla) – 56. Lapšanský (Vandas) Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Vogl – Kohlmüller, Müller (všetci Nem.)

Nemecko: Pielmeier – B. Krupp, Kettemer, Krüger, Akdag, Hördler, Ankert, Reul, N. Goc – Kink, Y. Seidenberg, Nöbels – Wolf, Plachta, Hager – Reimer, Ullmann, Gogulla – Hospelt, Oppenheimer, Pietta – Buchweiser
Slovensko: Čiliak – Valach, J. Mikuš, Deyl, Švarný, T. Bokroš, L. Kozák, Jánošík, O. Kotvan – Bakoš, Viedenský, Dravecký – Ján Sýkora, Marcinko, Tománek – Vandas, Bortňák, Lapšanský – Rác, Lušňák, Dej – Cingeľ

Slovákom nevyšiel vstup do stretnutia a už v 99. sekunde prehrávali 0:1, keď strelu Reimera usmernil za Čiliaka tiesnený Hager. Vyrovnať mohol už o minútu neskôr Viedenský, ale puk z jeho hokejky zastavila konštrukcia Pielmeierovej bránky. V ďalšom priebehu I. tretiny nevyužili hostia dve presilové hry.

V 23. min sa slovenský tím dostal do prečíslenia, no Vandas z ľavého kruhu nemieril presne. Nepochodil ani Dravecký v 27. min, keď Pielmeier si poradil s jeho dvomi šancami. Slovenský gólman Čiliak potom predviedol niekoľko veľmi dobrých zákrokov, nedovolil skórovať Oppenheimerovi ani Ullmannovi. Štyridsať sekúnd pred druhou sirénou vystrelil Ullmann a za vlastného brankára poslal puk obranca Deyl.

V tretej časti si Nemci udržiavali tesný náskok a Slováci sa často nedostávali pred Pielmeiera. V 56. min však Lapšanský vystrelil spomedzi kruhov a znížil na 1:2. V závere mal tím SR viacero šancí na vyrovnanie vrátane power-play, no Pielmeier už nekapituloval.

Hlasy:
Vladimír Vůjtek (tréner SR): "S výkonom som spokojný, no dnes sme nedávali góly, nevyšla nám koncovka. Som rád, že sme duel v závere zdramatizovali. Nemecký tím dnes zachránil brankár. Bol to zdolateľný súper. Dostať gól v druhej minúte od Nemecka je vždy zlé. Každému súperovi taký vývoj vyhovuje. Umocnené to bolo vlastným gólom tesne pred koncom druhej tretiny. Dnes nám trochu neprialo šťastie.“

Marek Čiliak (brankár SR): "Bol to veľmi ťažký zápas. Inkasované góly ma mrzia, ale taký je hokej. Začiatok bol náročný, musel som sa udržiavať v strehu.“

Adam Lapšanský (útočník SR, autor gólu): „Nemci boli nepríjemní rovnako ako Kanaďania v piatok, no to sa dalo čakať. Začiatok sme trochu zaspali. Hru sme potom aj vyrovnali, no nie skóre. V tretej časti Nemci stratili sily, mali sme kopec šancí, no dali sme len jeden gól. Ešte sme mali šancu vyrovnať, no ani šťastie nám neprialo.“

Juraj Valach (obranca SR): „Na konci sme sa ešte snažili niečo urobiť s výsledkom, nechýbalo nám nasadenie ani bojovnosť, Nemci už nestíhali. Chýbala nám však chladnokrvnosť v zakončení.“

Patrik Lušňák (útočník SR): „Nie každý zápas sa strelecky vydarí. Šance sme mali, mohli sme dávať góly a zvíťaziť. Dnes však asi nebol náš deň na góly. Nemci boli zdolateľní, od polovice zápasu sme boli lepší, no nedali sme viac ako jeden gól.“

Švajčiarsko – Kanada 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 12. Walser (Walski, Kparghai), 60. D. Wieser – 35. Hamill (Aulin, Reddox)