Pittsburgh sa udržal v hre 10 gólmi, Gáboríkove asistencie nestačili

Na prvého postupujúceho do 2. kola play-off NHL si ešte treba počkať. Philadelphia a Los Angeles svoje prvé šance na domácom ľade nevyužili. Marián Gáborík si pripísal prvé dve asistencie v play-off, ale jeho Rangers prehrali v Ottawe.

19.04.2012 07:19 , aktualizované: 08:10
Gólová radosť hráčov Ottawy. Foto:
Radosť hráčov Ottawy po víťaznom góle Kyla Turrisa v predĺžení.

Východná konferencia, 1. kolo play-off:

Východná konferencia.
Východná konferencia. Východná konferencia.

OTTAWA – NY RANGERS 3:2 po predĺž. (0:2, 2:0, 0:0 – 1:0) – stav série: 2:2

Góly: 28. M. Michálek (Carkner, Spezza), 38. Gončar (Foligno, Neil), 63. Turris (O´Brien, Gončar) – 1. Stralman (B. Richards, GÁBORÍK), 7. Callahan (GÁBORÍK, B. Richards)
Strely na bránku: 31:33. Brankári: Anderson – Lundqvist. Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 20 340 divákov.
Hviezdy zápasu: Turris, Anderson, Richards

Rangers viedli po dvoch presilovkových góloch na ľade Ottawy už v 7. min 2:0, a to aj vďaka dvom asistenciám slovenského krídelníka Gáboríka. Domáci to nevzdali, v druhej tretine najprv znížili a potom aj vyrovnali a drámu muselo rozhodnúť predĺženie. V ňom to vzal na seba útočník Ottawy Turris a krásnou strelou pod spojnicu ľavej a hornej žŕdky strelil víťazný gól Senators.

„Nie je nič vzrušujúcejšie ako streliť gól v predĺžení zápasu play-off. Sníval som o tom od detstva. Ani som nemieril. Len som chcel, aby to prešlo na bránku,“ rozplýval sa strelec víťazného gólu.

Zápas Ottawa – NY Rangers vo videoskratke

PHILADELPHIA – PITTSBURGH 3:10 (3:4, 0:5, 0:1) – stav série: 3:1

Góly: 2. Giroux (Jágr, Simmonds), 16. Timonen (Giroux, Briere), 16. Voráček (Simmonds, Hartnell) – 4. Malkin (Dupuis, Park), 9. Niskanen (Crosby, Sullivan), 17. Crosby (Niskanen, Malkin), 18. Jordan Staal (Tangradi, Cooke), 24. Letang (Crosby, Sullivan), 28. Jordan Staal (Kennedy, Cooke), 31. Sullivan (Fleury), 35. Dupuis (Kunitz), 37. Jordan Staal (Engelland), 45. Malkin (Kunitz, Kennedy)
Strely na bránku: 25:36. Brankári: Bryzgalov (24. Bobrovskij) – Fleury. Vylúčení: 11:9 na 2 min, navyše Rinaldo, Kubina a Simmonds (všetci PHI) 10 min osobný trest – Cooke a Vitale (obaja PIT) 10 min osobný trest, presilovky: 3:4, oslabenia: 0:0, 20 172 divákov.
Hviezdy zápasu: Staal, Malkin, Niskanen

Najsledovanejšia séria na východe naberá zaujímavé obrátky. Po troch víťazstvách Philadelphie sa prebudili hviezdy Pittsburghu a na ľade svojho súpera v existenčnom zápase strelili desať gólov. Hetrik Staala, tri body Crosbyho, ale aj prvé dva góly v play-off v podaní najproduktívnej­šieho hráča základnej časti Malkina priniesli hosťom vytúžené prvé víťazstvo v sérii. Brankár Flyers Bryzgalov prepustil miesto Bobrovskému v 24. min po piatom inkasovanom góle z osemnástich striel.

Ani v štvrtom zápase dvoch veľkých rivalov nebola núdza o vylúčenia a vyššie tresty. Tentoraz všetkých tromfol útočník Philadelphie Rinaldo, ktorý k dvom nižším trestom (krosček, hrubosť) pridal osobný desaťminútový trest a nakoniec aj vylúčenie do konca zápasu za krosček a úder na obrancu Pittsburghu Michálka. „Dnes nás podržali naše najväčšie hviezdy. Veľmi sme to potrebovali,“ komentoval tréner Pittsburghu Dan Bylsma pre nhl.com.

„Pekne sme sa strápnili pred vlastnými fanúšikmi. Mysleli sme si, že to bude ľahké, ale pozabudli sme, že máme proti sebe stále dvoch možno najlepších hokejistov na svete,“ uviedol najproduktívnejší hráč Flyers Claude Giroux.

Zápas Philadelphia – Pittsburgh vo videoskratke

**

**

Západná konferencia, 1. kolo play-off:

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

LOS ANGELES – VANCOUVER 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) – stav série: 3:1

Góly: 13. Kopitar (Justin Williams, Mitchell) – 25. Edler (Hamhuis, Kesler), 29. Bieksa (Booth), 46. H. Sedin (Hamhuis, D. Sedin)
Strely na bránku:. Brankári: Quick – Schneider. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 18 409 divákov.
Hviezdy zápasu: Schneider, Bieksa, Richardson

V zostave Vancouvru sa prvý raz v play-off objavil Daniel Sedin a hneď sa podieľal na jednom z gólov v domácej sieti. Konkrétne na treťom, ktorým jeho dvojča Henrik pečatil v tretej tretine víťazstvo hostí na 3:1. Držiteľ Prezidentskej trofeje odvrátil prvý postupový mečbal Los Angeles, hoci prehrával od 13. min gólom Kopitara 0:1. Kings boli vtedy blízko toho, aby sa stali iba desiatym tímom od zavedenia aktuálneho formátu play-off v roku 1994, ktorý by postúpil ako nasadená osmička cez jednotku konferencie. Ďalšiu šancu budú mať v nedeľu, ale už na ľade súpera.

„Tento zápas sme museli vyhrať, ale čaká nás ešte dlhá cesta. Ešte nie sme späť v sérii,“ cituje AP brankára Vancouvru Coryho  Schneidera.