Phoenix vyhral v Nashville futbalovo 1:0 a je krôčik od finále konferencie

Hokejisti Phoenixu zvíťazili v 2. kole play-off NHL na ľade Nashvillu 1:0 a zvýšili svoje vedenie v sérii už na 3:1. V pondelok tak kojoti môžu pred domácimi fanúšikmi vybojovať historicky premiérový postup do finále konferencie.

05.05.2012 08:18
Paul Gaustad, Kyle Chipchura Foto:
Bitka v podaní dua Paul Gaustad (28) z Nashvillu a Kyle Chipchura.

2. kolo play-off Západnej konferencie:

Západná konferencia.
Západná konferencia. Západná konferencia.

NASHVILLE – PHOENIX 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) – stav série: 1:3

Gól: 15. Doan (Boedker)
Strely na bránku: 25:24. Brankári: Rinne – Smith. Vylúčenia: 3:4, z toho Gaustad na 5 min – Chipchura na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 17 113 divákov.
Hviezdy zápasu: Smith, Doan, Wilson (Nas).

Jediný gól piateho zápasu strelil v 15. minúte kapitán hostí Shane Doan. O zvyšok sa už postarala pozorná obrana hostí na čele s brankárom Mikeom Smithom, ktorý zlikvidoval všetkých 25 striel Predators a druhýkrát v tohtoročnom play-off vychytal čisté konto. Napodobnil tak brankára Nashvillu Pekka Rinneho, ktorý v predchádzajúcom dueli vychytal výhru 2:0.

„Phoenix má naozaj veľmi dobrý tím. Ich obranný štýl je nesmierne kvalitný, podobne ako ten náš. Nie náhodou dnes rozhodol jediný gól. Bohužiaľ, my sme sa nepresadili. Ich brankár chytal fenomenálne,“ povedal obranca Nashvillu Ryan Suter.

Kojoti mohli po prvej tretine viesť aj vyšším než jednogólovým rozdielom, premárnili však množstvo veľkých šancí. Od druhej tretiny sa ale zamerali na bránenie najtesnejšieho náskoku a iniciatívu prevzali domáci. Lenže Smith bol neprekonateľný a zlikvidoval aj tie najväčšie príležitosti Predators.

Nashville – Phoenix vo videoskratke

„Boli sme agresívni a veľa sme toho súperovi nedovolili,“ pochvaľoval si Smith. „Držali sme súpera ďaleko od našej bránky, a keď si už aj nejakú šancu vypracoval a mohol dorážať, boli sme pri puku skôr. Obrancovia dnes odviedli skvelú prácu,“ ocenil výkon spoluhráčov brankár Phoenixu.

Sedem minút pred koncom tretej tretiny domáci hokejisti po jednom zo závarov pred bránkou predsa len slávili vyrovnanie. Ich radosť však rázne prerušilo gesto hlavného rozhodcu, ktorý rozpažil. Zapískal totiž o chvíľku skôr, než hráči v žltých dresoch dotlačili puk za bránkovú čiaru, čo následne potvrdil aj videorozhodca.

Tréner Barry Trotz ale po zápase vyhlásil, že kapitán Shea Weber počul na ľade od rozhodcov iné vysvetlenie. „Povedali mu, že Patric Hörnqvist natlačil ich gólmana do bránky. Toto neberiem,“ hneval sa Trotz. Ten ani tentoraz nezaradil do zostavy Preds hriešnikov Alexandra Radulova a Andreja Kosticyna, ktorých vedenie klubu suspendovalo na predchádzajúci zápas kvôli tomu, že v noci pred druhým duelom série vysedávali do rána v bare.

„Čisto a jednoducho povedané, náš úloha zostáva stále rovnaká. Musíme vyhrať budúci zápas,“ povedal Trotz s výhľadom na pondelkový duel vo Phoenixe. „Keby sme prehrávali 0:3, štatistiky by boli viac proti nám. Ale zo stavu 1:3 už veľa tímov sériu otočila,“ doplnil.