Philadelphia sa ujala vedenia, Phoenix ho zvýšil

O prvé víťazstvo Philadelphie sa postaral kanadský útočník Daniel Briere. Na oba góly do siete New Jersey mu skvele prihrával Čech Jakub Voráček.

30.04.2012 07:59
Daniel Briere Foto:
6. Daniel Briere (Kanada) - Len tri a pol sezóny v Buffale a aj napriek tomu vysoko v rebríčku. Briere získal v sezóne 2003/04 výborných 56 bodov, dvakrát sa v play off dostal cez hranicu 15 bodov.

Východná konferencia, 2. kolo play off

PHILADELPHIA – NEW JERSEY 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
stav série 1:0

Góly: 29. Briere (Voráček), 29. van Riemsdyk (Gustaffson), 45. Giroux (Timonen, Hartnell), 65. Briere (Voráček, Carle) – 4. Parise (Eliáš), 34. Zajac (Parise, Kovaľčuk), 52. Sýkora (Clarkson).
Strely na bránku: 36:26. Brankári: Bryzgalov – Brodeur. Vylúčení: 3:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 19 1972 divákov.
Hviezdy zápasu: Briere, van Riemsdyk, Parise.

O tom, že vedenia v sérii sa ujme Philadelphia, rozhodla najmä parádna spolupráca Jakuba Voráčka s Danielom Brierom. Táto dvojica sa postarala nielen o úvodný gól svojho tímu, ale aj o ten rozhodujúci v predĺžení.

Najprv v 29. minúte poslal český hokejista skvelú prihrávku z vlastného obranného pásma na útočnú modrú. Briere v úniku nezaváhal a bez problémov vyrovnal, čím odpovedal na vedúci gól New Jersey zo 4. minúty, o ktorý sa postaral Zajac.

Vyrovnaný zápas dospel do predĺženia a v ňom znovu úradovala dvojica Voráček – Briere. Strelec úvodného presného zásahu Flyers síce skóroval už v presilovej hre hneď v úvode nadstaveného času, ale jeho gól rozhodca nemohol uznať, keďže puk dostal za Brodeurov chrbát korčuľou.

Všetko si však vynahradil v 65. minúte, keď strelil svoj siedmy gól v tohtoročnom play off. Po perfektnej práci Voráčka prepálil tento Kanaďan od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste. ,,Voráček odviedol skvelú robotu. Dúfal som, že mi ten puk dokáže prestrčiť, čo sa mu aj podarilo," tešil sa podľa nhl.com Briere.

Zápas Philadelphia – New Jersey vo videoskratke

Západná konferencia, 2. kolo play off

PHOENIX – NASHVILLE 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
stav série: 2:0

Góly: 9. Vermette (Yandle, Boedker), 24. Hanzal (Vrbata, Whitney), 28. Vrbata (Yandle, Hanzal), 32. Pyatt (Doan), 44. Doan (Morris, Vermette) – 18. Kosticyn (Klein, Spaling), 32. Hornqvist (Suter, Fisher), 41. Suter (Weber, Radulov).
Strely na bránku: 39:33. Brankári: Smith – Rinne. Vylúčenia: 2:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 17 217 divákov.
Hviezdy zápasu: Smith, Vrbata, Doan.

Ani stopercentné využitie presiloviek nepomohlo Nashvillu, aby vyrovnal stav série proti Phoenixu. Domáci mali totiž v zostave českú dvojicu Hanzal – Vrbata, ktorá spolu nazbierala 4 body a v druhej tretine sa postarala o rozhodujúci náskok pre Kojotov.

Nashville sa síce mohol spoľahnúť na dvojbodového Sutera, ale to bolo na Phoenix málo. Ten tak delia od postupu do finále konferencie už len dve víťazstvá.