Pálffy žiaril hneď v prvom zápase, Trenčín si poradil s Košicami

Hokejisti Skalice ako poslední odohrali svoj premiérový zápas v novom ročníku extraligy, no nevyšiel im podľa predstáv. V domácom prostredí prehrali po samostatných nájazdoch s Liptovským Mikulášom. Generálka na kvalifikáciu LM nevyšla hráčom Košíc, ktorí prehrali v Trenčíne 1:3.

09.09.2008 20:13
Žigmund Pálffy Foto:
Kráľ extraligy Žigmund Pálffy.

Hokej – Slovnaft extraliga – 2. kolo:

HK 36 Skalica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 17. Pálffy (J. Mikúš, Jendek), 31. Pašek (M. Ivičič, R. Školiak), 39. Pálffy (J. Mikúš, R. Hartmann) – 11. M. Varga (Róbert Huna), 28. Vaškovič (Tomášek, Rehák), 52. Tomášek (Rehák), rozhodujúci sam. nájazd J. Cibuľa

Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Halaj (L. Mikuláš) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – M. Orolin, Horínek, 3150 divákov

• Skalica: Rybár – Gründling, Jendek, M. Ivičič, Beňa, Škadra, Šille, Škápik, Gula – Pálffy, Zálešák, J. Mikúš – Kocák, R. Školiak, Pašek – T. Višňovský, F. Novák, R. Hartmann – Krutálek, Horský, Hollý
  • L. Mikuláš: Falter – Heš, M. Varga, Rehák, Lištiak, P. Kumstát, Grman, M. Bača, Petran – Kovář, Halaj, J. Cibuľa – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Vaškovič, B. Pohanka, Tomášek – M. Oravec, Kuric, F. Zúbek

Úvodnú šancu stretnutia mal domáci Pašek, ktorý v 6. min netrafil v úniku hosťujúcu bránu. V 11. min sa ako prvý gólovo presadil hosťujúci Varga, ktorý po závare pred Rybárovou bránkou dorazil puk do siete. Následne Ivičičovi v skórovaní zabránili hosťujúci hráči len za cenu nedovoleného zákroku. V presilovej hre sa však Skaličania do výraznejšej šance nedostali. V 17. min sa Pálffy dokázal krásne uvoľniť, keď vo vzduchu spracoval Mikúšovu prihrávku, svoj nájazd zakončil medzi nohy Faltera – 1:1. Dvadsať sekúnd pred koncom prvej časti hry spálil tutovku po prihrávke Školiaka Kocák. V 25. min mohol domácich poslať do vedenia opäť Pálffy, jeho pokus však zneškodnil Falter. O dve minúty neskôr po krásnej prihrávke Tomášeka potrestal chybu domácej obrany Vaškovič, ktorý po ľade prestrelil Rybára. V 31. min Skaličania vyrovnali, keď Ivičičovu strelu od modrej šikovne tečoval Pašek. V 36. min výborne zakročil Falter, ktorý ležiac na ľade lapačkou vyrazil Pálffyho pokus.

Aktívny Pálffy sa druhýkrát gólovo presadil v 39. min, keď sa výborne zorientoval po Mikúšovej prihrávke pred hosťujúcim gólmanom a z otočky skóroval. Obe mužstvá si vytvárali šance aj v tretej tretine, výborní brankári na oboch stranách odolávali až do 52. min. Na rozdiel jediného gólu znížil Tomášek, ktorý sa výborne zorientoval po vhadzovaní pred Rybárom. Do konca riadnej hracej doby sa už žiadny z hokejistov nedokázal gólovo presadiť a nasledovalo predĺženie. V 62. min sa na Faltera rútil Pálffy, ktorého pri pokuse o zakončenie hosťujúci hráči faulovali. Z následného trestného strieľania Mikúš nastrelil len žŕdku brány Liptákov. Predĺženie rozhodnutie neprinieslo, o víťazovi duelu museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa dokázal zo šestice hráčov presadiť len hopsťujúci J. Cibuľa. Liptovský Mikuláš si tak do tabuľky pripisuje cenné dva body.

Povedali po zápase:

Peter Oremus (tréner Skalice): „Bol to náš prvý zápas v sezóne, predpokladali sme iný výkon. Sklamali najmä niektorí kľúčoví hráči, od ktorých sa očakáva, že budú rozhodovať zápasy, no dnes neboli vo svojej koži. Dúfam, že to bol ich posledný takýto výkon. Súper vyhral až po samostatných nájazdoch, bolo to tesné, ak však v rozstrele nedáme ani jeden gól, nemôžeme zvíťaziť.“

Pavol Paukovček (asistent trénera Liptovského Mikuláša): „V úvodnej tretine sme domácich zaskočili a dostali ich pod tlak. V druhej časti hry sa karta otočila a dvakrát sme inkasovali. V tretej tretine mala hra vyrovnaný priebeh. O víťazstve rozhodol bojovný výkon celého mužstva – síce sme dostali jeden gól v oslabení, ale zvyšné sme ubránili za čo chlapcom patrí vďaka. Dnes sme si minimálne bod zaslúžili o víťazstve po samostatných nájazdoch rozhodol náš výborný brankár.“

Dukla Trenčín – HC Košice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

• Góly: 3. Kútny (Marek Haščák, P. Mikuš), 18. Paroulek (S. Saliji, Trochta), 33. Trochta (Paroulek, Fatyka) – 17. Michel Miklík (Tabaček, Bartoš)

Vylúčení: 7:8 , presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Jankovič, Tvrdoň, 2550 divákov

• Trenčín: Hála – Bobček, Křetinský, Fatyka, Urban, P. Mikuš, Gabriš, J. Mikuš, Liška – Lelenas, Kóňa, V. Král – S. Saliji, Trochta, Paroulek – Valčák, Marek Haščák, V. Kútny – T. Radulay, O. Ďuriš, L. Ružička
  • Košice: M. Lipovský – M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Philipp, Babka, Špelda, P. Mocek – Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš – Rudolf Huna, Rataj, S. Gron – J. Kopecký, Húževka, Kmiť – Šimurda, J. Sýkora, Jenčík – M. Bartánus

Trenčania začali aktívne a od úvodných sekúnd zatlačili svojho súpera pred vlastného brankára. Najskôr sa snažil pretlačiť puk za Lipovského Trochta, ale neuspel. Už o niekoľko sekúnd neskôr však vykorčuľoval z rohu klziska Kútny a otvoril skóre zápasu. Dukla bola aj naďalej aktívnejšia. Skúsenejší súper však vyťažil z minima maximum a v 17. min využil presilovú hru Miklík – 1:1. Už o minútu neskôr však uspeli v početnej výhode aj domáci. Saliji predložil puk Paroulekovi a ten prestrelil Lipovského. Košice mohli opäť vyrovnať, ale v prvej polovici druhej dvadsaťminútovky bol pri presilovke HC o dvoch hráčov proti Hála.

Hráč Dukly Trenčín Martin Paroulek č. 32 sa... Foto: SITA
Hráči Dukly Trenčín Hráč Dukly Trenčín Martin Paroulek č. 32 sa raduje po vstrelení gólu spoločne s Petrom Mikušom.

Skóre sa ale menilo na opačnej strane. Trochta nahodil puk na bránku súpera a Lipovský ho nečakane zbadal až za bránkou čiarou. Do tretej tretiny nastúpili hostia so snahou priniesť zvrat, no Hála sa niekoľkokrát vyznamenal. V 50. min mohol zvýšiť Paroulek, ale strela mierila iba do hornej žŕdky Lipovského bránky. Trenčania napriek mladému tímu napokon priviedli zápas bez komplikácii do úspešného konca.

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „Chceli sme vyhrať, len stopäťdesiatper­centný výkon nás predurčoval k víťazstvu. Kalkulovali sme s tým, že Košice majú nabitý program, preto sme sa snažili hrať aktívne, aby sme im odobrali čo najviac síl hneď od začiatku stretnutia. Podržal nás brankár Hála, ktorý bol našou veľkou oporou. Som rád, že sme zvíťazili. Musím poďakovať divákom, ktorí boli našim šiestym hráčom.“

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): „Vedeli sme, čo nás tu čaká. Domáci prehrali zápas v Martine, preto sme vedeli, že budú chcieť vyhrať. Nevydaril sa nám začiatok stretnutia, hoci sa nám podarilo vyrovnať, doplácali sme na časté vylúčenia. Od druhej tretiny to bol vyrovnaný zápas. Trenčínu sa podarilo vyrovnať náhodným gólom, ktorý v podstate rozhodol o osude duelu. Je to zaslúžené víťazstvo Trenčína, ktorý hral o jednu tretinu lepšie ako my.“

SkiPark MHK Kežmarok – MHC Martin 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

• Góly: 23. Slaninák (Bednár), 46. Drotár (Pavol Segľa) – 15. Appel (Török, M. Beran), 48. M. Macho (L. Říha, L. Havel), 55. M. Macho (L. Říha, L. Havel)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Palovčík 10 min za narazenie zo zadu – Török 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Stano, Mášik, 1150 divákov

• Kežmarok: Budai – Hrubý, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, R. Gavalier, Gurčík, Havíra, Žemba – Škovira, Svitana, Bartečko – Pavol Segľa, Palovčík, Drotár – Mašlonka, Fedor, Marcinko – Bednár, Slaninák, R. Schneider
  • Martin: Lakosil – J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, P. Smrek, I. Ďatelinka, Drgoň, Majeský – Török, M. Beran, Appel – L. Havel, M. Macho, L. Říha – Džerinš, Ľ. Hurtaj, I. Dornič – Škumát, T. Mahdalík, Hovorka

Prvý domáci zápas „jastrabov“ v tejto sezóne zaplnil tribúny kežmarského štadióna iba riedko. Obaja aktéri začali opatrne, prvú väčšiu príležitosť si vypracoval Török, no Budaia neprekonal. Ten svojich spoluhráčov nesklamal ani pri početnej výhode Martina o dvoch hráčov a vychytal tri gólové šance. Rovnakú príležitosť výhody presilovky piatich proti trom mali aj Kežmarčania, no pochodili rovnako. Jediný gól prvého dejstva zaznamenal Appel, ktorému presne prihrával Török. Domáci vyrovnali v 23. min gólom Slanináka, ktorý vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Lakosilovej brány. O tri minúty neskôr Bartečka v úniku nedovolene zastavil Ďatelinka. Domáci však ponúknutú šancu v podobe presilovky nedokázali využiť. Naopak, v oslabení po chybe Pavla Segľu išiel sám na bránku L. Říha, no Budai mu hokejkou puk vypichol. Podobnú parádu zopakoval aj v 34. min korčuľou, tentoraz zachraňoval pred Džerinšom.

Záverečná tretina sa vyznačovala rýchlym tempom a vydarenými akciami na oboch stranách. Najväčšou z nich bola v 45. min Škovirova príležitosť, ktorému puk z bránkovej čiary v poslednej chvíli uchmatol Macho. Nabudeným Kežmarčanom sa podarilo dostať do vedenia zásluhou Drotára v 46. min, no už o niekoľko desiatok sekúnd vyrovnal Macho. V 49. min sa diváci už radovali z tretieho gólu, avšak videorozhodca puk za bránkovou čiarou nevidel. Nedorozumenie domácej obrany päť minút pred tretrím klaksónom využil opäť Macho a Martin sa ujal vedenia. Záverečná power play priniesla už iba vynikajúcu Bartečkovu šancu, ktorú zázračne zneškodnil brankár Lakosil.

Vladimír Klinga (tréner Kežmarku): „Chceli sme nadviazať na výkon z Banskej Bystrice, no prílišné chcenie pred domácim hľadiskom nám zväzovalo ruky aj nohy. Až v tretej tretine z nás opadla nervozita, avšak za stavu 2:1 sme nezvládli súboj takticky, čo súper využil.“

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Diváci videli dobrý hokej. V druhej tretine sme mali veľa šancí, bola to hra našich útočníkov s brankárom Budaiom, ktorý podal fenomenálny výkon. Záver zápasu bol dramatický, preto som rád, že sme vyhrali. Za dve výborné tretiny z našej strany sme si to zaslúžili.“

HKm Zvolen – MsHK Garmin Žilina 5:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 1:3 – 0:0, 1:0)

• Góly: 6. F. Turek (Pavliš, Malinský), 8. M. Chovan (Klouda, Dlouhý), 25. M. Chovan (Klouda, Hvila), 55. Hvila (M. Chovan, Klouda), rozhodujúci sam. nájazd M. Chovan – 30. Javín (Kokavec), 48. Tvrdek (Važan, Koložváry), 51. Kusovský (Koložváry), 59. R. Stantien (Kokavec)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Klouda (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Grečko – Orolin, Kalina, 1510 divákov

• Zvolen: J. Laco – L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Kolafa, Malinský – J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny – Hvila, Klouda, M. Chovan – Pavliš, F. Turek, Vozdecký – Tatar, Dubec, Lelkeš
  • Žilina: Přikryl (26. Ševela) – Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek – R. Krajčí, Pleva, Škoda – Sivák, R. Stantien, Kokavec – Tvrdek, Koložváry, Važan – Hajnik, Pokrivčák, V. Baláž, od 28. min nastúpil Barndis

Zvolenčania začali aktívne a už v 6. minúte v početnej výhode Pavliš spoza bránky našiel pred Přikrylom Tureka a ten žilinskému gólmanovi nedal šancu – 1:0. Už o dve minúty neskôr Klouda poslal peknú prihrávku Chovanovi a zvolenský útočník peknou strelou prekvapil Přikryla – 2:0. Hostia v I. tretine ožili až v jej druhej polovici. V 14. minúte Hriňa pálil bez prípravy od modrej čiary a Kokavec tečoval puk do hornej žŕdky. O minútu neskôr Pokrivčak ležiaceho zvolenského brankára J. Laca neprekonal, hoci mal odkrytú polovicu svätyne. V II. tretine sa opäť po akcii s Kloudom znovu presadil Chovan, ktorý až na trikrát prekonal gólmana hostí – 3:0. Po tomto góle poslal žilinský tréner Ján Šterbák do bránky niekdajšieho zvolenského brankára Ševelu. Hostia potom v presilovke piatich proti trom znížili v 30. minúte, keď sa strelou od modrej presadil Javín s prispením dotyku jedného z domácich hráčov – 1:3. Po pokojnom tempe na začiatku III. tretiny udreli v 48. minúte Žilinčania. Važan prihral Tvrdekovi a ten spoza bránky popri ľavej žŕdke Lacovej bránky znížil na 2:3.

Zvolenský útočník Michal Chovan (uprostred)... Foto: SITA
Zvolen - Žilina Zvolenský útočník Michal Chovan (uprostred) tiesnený žilinským Michalom Važanom (vľavo) a obrancom Stanislavom Škorvánkom (vpravo) počas zápasu 2. kola slovenskej hokejovej Slovnaft Extraligy medzi HKm Zvolen a MsHK Garmin Žilina.

Domáci sa z gólu nestihli poriadne spamätať a inkasovali opäť, dokonca v presilovke. Po chybe obrancu Dlouhého domáci brankár Laco najprv zneškodnil strelu Koložváryho, ale odrazený puk sa dostal ku Kusovskému a ten nezaváhal – 3:3. Zvolenčania však nezložili zbrane, chopili sa aktivity a v 55. minúte Hvila po Chovanovej prihrávke dostal HKm opäť do vedenia – 4:3. V závere 58. minúte nevyužil Dubec dobrú šancu, lenže fauloval pri nej žilinského brankára Ševelu a dostal dvojminútový trest. Hostia ponúknutú šancu využili už po 19 sekundách: po Kokavcovej prihrávke vyrovnal na 4:4 veterán Stantien. Sekundu pred koncom mal Zvolen obrovskú šancu, ale Klouda nemieril presne a navyše fauloval. Hostia v predĺžení nevyužili presilovku 4 proti 3, a keďže oba tímy hrali opatrne, o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich uspel jedine domáci Chovan v tretej sérii, a keďže Pokrivčák vzápätí nedal, Zvolen získal 2 body.

Miloš Holaň (tréner Zvolena): „Odohrali sme kvalitný zápas. Teší ma, že sme zvládli tri ťažké domáce stretnutia. Ľahko sme sa dostali do vedenia, ale zbytočnými vylúčeniami sme stratili tempo a súper vyrovnal. Som rád, že sa dnes presadil mladý Chovan, ktorému som dal šancu. Samostatné nájazdy sú lotéria. S dvoma bodmi som spokojný, ale musíme popracovať ešte na obrane.“

Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Diváci videli dobrý zápas. Dostali sme v úvode lacné góly a vo Zvolene, keď vedie 3:0, je veľmi ťažké otočiť skóre. Nám sa to podarilo, v útoku sme boli dobrí a najmä tretia tretina nám vyšla. Neuspokojila ma hra v obrane, domáci útočníci mali príliš veľa priestoru.“

HK Ardo Nitra – HC'05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

• Góly: 24. M. Slovák (Matúš Chrenko), 39. H. Ručkay (Poljaček), 51. Hranáč (T. Chrenko) – 45. Igor Majeský (Dian), 52. Rimmel (Jánoš)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Gálik – Igor Majeský (obaja na 10 min za nešp. správanie), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec – M. Valach, Gašparík, 2646 divákov

• Nitra: Račko – Hranáč, König, Poláček, Kudrna, Halász, T. Sedlák, Zajac – Mach, T. Chrenko, Podstavek – Gálik, Bednařík, Ľ. Kolník – Čaládi, Poliaček, H. Ručkay – Matúš Chrenko, Čunderlík, M. Slovák
  • Banská Bystrica: Petrík – V. Vlk, Biro, P. Frühauf, M. Richter, Brumerčík, Rimmel – Pardavý, Bulík, Jánoš – Dian, Sabol, Igor Majeský – Tománek, Baček, Škvaridlo – Ižvolt, Gašpar, Valach

Už v druhej minúte si sadol na trestnú lavicu Igor Majeský a ako prvý ohrozil Petríka v bráne hostí obranca Hranáč. V 9. minúte zaváhal Frühauf na útočnej modrej, T. Chrenko mu vzal puk, no Petríka vážnejšie neohrozil. V závere prvej tretiny mali hostia početnú výhodu o dvoch korčuliarov, keď si na trestnú lavicu sadli Nitrana Sedlák a Podstavek, ale nevyužili ju. V úvode druhej časti hry sa v nájazde dvoch na jedného nepresadili Podstavek s T. Chrenkom, ktorému ušiel puk. V 24. minúte však už domáci priaznivci oslavovali, keď sa po sérii dorážok pred Petríkom dostal k puku mladý Marek Slovák a zasunul puk do bránky hostí. V 39. minúte zvýšili Nitrania na 2:0, keď sa po Poljačekovej strele dostal k dorážke Henrich Ručkay a nikým nekrytý skóroval. V samom závere tretiny vystrelil počas presilovky od modrej čiary domáci Podstavek, ten istý hráč sa vzápätí dostal aj k bezprostrednému ohrozeniu Petríkovej bránky a hoci bystrický brankár chvíľu nevedel kde má puk, situáciu napokon zvládol.

Brankár Nitry Jozef Račko zasahuje pred Tomášom... Foto: ČTK
Nitra - B. Bystrica Brankár Nitry Jozef Račko zasahuje pred Tomášom Bulíkom z Banskej Bystrice.

Aktivita hostí v úvode tretej tretiny slávila úspech a v 45. minúte po skvelej Dianovej prihrávke z rohu klziska ideálne trafil puk Igor Majeský – 2:1. Banskobystričania vycítili šancu, no v 51. minúte ich počas presilovky bombou od modrej schladil Hranáč a zvýšil na 3:1. O minútu však opäť svietil na časomere rozdiel jedného gólu, keď na prízemnú strelu Patrika Rimmela nestačil Račko zareagovať. Hostia minútu a pol pred koncom zápasu odvolali zľadu brankára Petríka, do brejku sa dostal Čaládi, no v poslednej chvíli mu puk vyrazil P. Frühauf. V závere ešte nešetrne fauloval Sabol Gálika a po následnej šarvátke inkasoval osobný trest Majeský.

Jiří Kučera (tréner Nitry): „Boli sme dosť nervózny a prvá tretina nám nevyšla, pretože Bystrica nás aktívne napádala. Druhá tretina bola z našej strany dobrá ale vylúčenia stretnutie dosť rozkúskovali.“

Milan Staš (tréner B. Bystrice): „Po prvej tretine vyzeral zápas tak, že kto dá gól, vyhrá. To sa aj potvrdilo. Dokázali sme si vytvoriť šance, no nepremenili sme ich. V tretej tretine sme si dokázali vytvoriť tlak, no zabrzdili nás mnohé vylúčenia. Chlapcom ďakujem, že nezložili zbrane a bojovali až do záveru.“

HK Orange 20 – HK Aquacity ŠKP Poprad 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

• Góly: 9. Jarolín (Kolusz), 45. A. Kroták (D. Vrbata, Fabian), 52. Malinský (Šechný, D. Vrbata)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Kasík (Poprad) 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič – Bundil, Müllner, 601 divákov

• HK Orange 20: Andreanin – J. Brejčák, M. Kozák, Deyl, Štajnoch, Vizváry, Pekar – Mertel, O. Rusnák, Uhnák – Slávik, P. Kopecký, Vyletelka – Hadbavný, Grošaft, Hrívik – Košecký, Lisoň
  • Poprad: Šimonovič – Kasík, Michal Segľa, Malinský, Fabian, Dora, M. Procházka, Korenko, Bakoš – Kolusz, Jarolín, Marcel Haščák – D. Vrbata, Šechný, A. Kroták – Martin Slovák, Holečko, Martin Segľa – Buc, Piatak, A. Lapšanský

Skóre otvoril už v 9. min po úspešnom vhadzovaní v útočnom pásme Popradu Jarolín. V 15. min v presilovke o dvoch mužov nastrelil domáci J. Brejčák hornú žŕdku Šimonovičovej bránky. V druhom dejstve mal v 26. min šancu na zvýšenie skóre opäť Jarolín, ktorý šikovne tečoval strelu pred bránkou Andreanina. V 38. min mohol vyrovnať domáci Uhnák, ale Šimonovič ľavým betónom vynikajúco zasiahol. V 44. min upravil na 0:2 hosťujúci A. Kroták, ktorý strelou z prvej počas presilovky vymietol ľavý horný roh Andreaninovej svätyne. Domáci napriek niekoľkým presilovkám nedokázali streliť ani čestný úspech, no aj napriek tomu ich fanúšikovia odmenili potleskom. V poslednej sekunde si ešte hosťujúci Kasík neodpustil nechutnú vložku v podaní narazenia na mantinel jedného z mladých hríčov, za ktoré si vyslúžil trest na 5 minút plus do konca zápasu.

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): „Poprad má síce mladé, ale aj skúsené mužstvo, bol to pre nás náročný zápas. Chceli sme dať určite aj nejaký gól, šance na to sme mali, ale chlapcom ešte chýbajú skúsenosti. Zápas od zápasu ich určite získavať budú. Pokiaľ sme neurobili nejakú vážnejšiu chybu bolo to 0:1, potom prišlo oslabenie a následne ďalší gól. Výsledok je tak trošku iný, ale chlapci bojovali a ukázali, že od zápasu k zápasu by sa to mohlo zlepšovať.“

Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): „Dvadsiatka hrala perfektne zo zabezpečenej obrany, prehusťovala hlavne obranné pásmo. Ťažko sme sa presadzovali. Náš cieľ bol neinkasovať gól, to sme splnili. Máme víťazstvo a tým to padlo.“