Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Výprask, na ktorý Česi skoro nezabudnú. Rusi im dali doma sedmičku

Hokejisti Fínska predviedli dokonalý obrat vo svojom druhom vystúpení na aktuálnom ročníku Pohára Prvého kanála, keď v tradičnom škandinávskom derby zdolali v sobotu svojho odvekého rivala zo Švédska 3:2.

15.12.2018 17:04
Česko, Rusko, hokej Foto: ,
Ilustračné foto

Skóre otvoril už po piatich minútach v presilovej hre Michael Lindqvist. V úvode druhej tretiny navýšil náskok Švédska Emil Larsson, to však bolo zo strany „Sverige“ všetko.

Fíni sa do zápasu dostali na rozmedzí druhej a tretej tretiny, keď sa im podarilo vyrovnať a o ich triumfe napokon rozhodol v 58. minúte presným zásahom v početnej prevahe Jani Lajunen.

Druhé stretnutie sobotňajšieho programu malo jednoznačnejší priebeh. Rusko zdolalo Česko vysoko 7:2. Po prvej tretine viedli Rusi o jediný gól. Definitívne však zlomili zápas vo svoj prospech v prostrednej časti hry, postupne sa presadili Andrej Loktionov, Kiriil Kaprizov a Andrej Kuzmenko.

V tretej dvadsaťminútovke po jednom presnom zásahu pridali Kuzmenko, Loktionov a na českej strane vo vlastnom oslabení Dominik Kubalík.

Euro Hockey Tour – Pohár Prvého kanála – sobota:

MOSKVA

Fínsko – Švédsko 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 38. Palve, 45. Kalapudas, 58. Lajunen – 5. Lindqvist, 26. Emil Larsson

MOSKVA

Rusko – Česko 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Góly: 38. a 43. Kuzmenko, 24. a 57. Loktionov, 4. Tokranov, 8. Prochorkin, 33. Kaprizov – 6. a 54. D. Kubalík

Viac na túto tému: #ruskí hokejisti #Českí hokejisti