Janus mal milú konkurenciu. Chlapcovi dával cenné rady

Pre slovenského brankára opakujúca sa rutina, pre malého chlapca nezabudnuteľný moment. Nedeľňajší priamy súboj o štvrtú priečku v českej hokejovej Tipsport extralige medzi Litvínovom a Spartou priniesol víťazstvo Vervy 3:2, ktorá si upevnila svoju pozíciu. Skalp pražského tímu má vždy špecifickú príchuť, obzvlášť pre nečakanú posilu v bránkovisku domácich.

Jaroslav Janus
Nezabudnuteľné stretnutie. Jaroslav Janus s osemročným nádejným brankárom Patrikom Bartkom.
Autor:

„Odkedy som sa dozvedel, že do Litvínova príde Janus, chcel som sa s ním stretnúť,“ priznal pre idnes.cz osemročný Patrik Bartko. „Páčia sa mi Pavel Francouz, Michael Petrásek a Jaroslav Janus, ktorých poznám z Litvínova. Mám rád aj Jardu Hübla, pretože je to môj strýko,“ vymenoval svojich obľúbencov.

Vedenie šampióna zo sezóny 2014/2015 sa rozhodlo v rámci rozvoja mládeže zapájať brankárov z nižších vekových kategórií do predzápasovej rozcvičky prvého mužstva. Vďaka tomu sa Bartko spoločne s Janusom naťahoval a dostával od slovenského reprezentanta cenné rady. „Veľa som sa od neho naučil. Je to pre mňa motivácia,“ radoval sa.

Šťúply chlapec v modrej maske si potlesk tribún i predzápasové rozohriatie užil do sýtosti. „Chytal som už aj tvrdšie strely. Kouč Orct na mňa počas tréningu posiela väčšie pecky,“ porovnával Bartko.

Po krátkej návšteve šatne zamieril na striedačku, aby si z prvého radu po boku svojich miláčikov užil prvú tretinu vypätého zápasu proti najslávnejšiemu českému hokejovému klubu.

„Šatňa je veľká. Janus aj všetci ostatní boli na mňa veľmi dobrí. Na striedačke to bol super zážitok. Bál som sa, aby sme neprehrali. Mám kamaráta, ktorý by si to chcel vyskúšať aj nabudúce. Ak by sme nevyhrali, asi by to zrušili,“ vysvetlil nervozitu Bartko.

Ten vďačí za nezabudnuteľný deň najmä svojmu otcovi. Ako amatérsky gólman ho priviedol do bránkoviska, získal trénerskú licenciu a vodí ho na ľad aj mimo tréningov. Vďaka jeho iniciatíve a dvojici trénerov litvínovských brankárov Jiří Podešva, Zdeněk Orct si jeho syn užil prvých pár minút slávy.

„Litvínov má výborných trénerov brankárov. Majú dobrú povahu a na chlapcov nekričia. Keď chceme ísť na ľad mimo rozpisu, klub sa nám snaží vyjsť maximálne v ústrety. Nemáme sa na čo sťažovať. Nie je na škodu, že mužstvu pomáhame ako rodičia. Kedysi sa deti hrávali vonku, teraz je to iné,“ podotkol otec 8-ročného Bartka Pavel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Frauke Petryová, AfD

Líderka nemeckých populistov zvažuje odchod z politiky

30.03.2017 17:46

Líderka nemeckej pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Frauke Petryová zvažuje svoj odchod z politiky.

Vlak, koľaje, železnice

Železničná spoločnosť dostane nové vlaky z Vrútok

30.03.2017 17:36

Železničná spoločnosť Slovensko uzatvorila zmluvu s firmou ŽOS Vrútky o dodávke 21 dieselových motorových jednotiek.

británia, brexit, protest

Británia má plán, ako ukončiť legislatívnu nadradenosť EÚ

30.03.2017 17:31

Britská vláda predstavila hrubé obrysy toho, ako chce previesť viac než 12 000 právnych predpisov EÚ do britského práva, keď z Únie o dva roky vystúpi.

Benátky, karneval, masky, Námestie svätého Marka, Taliansko, kostýmy

Talianska polícia rozbila teroristickú bunku v Benátkach

30.03.2017 17:24

Členovia teroristickej skupiny, ktorých zadržala polícia v Benátkach, sa v telefonátoch vyjadrovali o možnosti odpáliť bombu na tamojšom moste Ponte di Rialto.

Bleskové správy
  • 18:18

    Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 162 minút 3:6, 6:4, 2:6 s tureckou kvalifikantkou Basak Eraydinovou v osemfinále na turnaji ITF v talianskom meste Santa Margherita di Pula.

  • 17:30

    Slovenská zjazdárka Petra Vlhová sa dočkala prvého víťazstva v kariére v alpskej kombinácii. V pretekoch v rámci majstrovstiev Slovinska v Krvavci zvíťazila v súčte super G a slalomového kola.

  • 16:52

    Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Rastislav Michalík v júni definitívne zavesí kopačky na klinec. Štyridsaťtriročný stredopoliar v súčastnosti hráva v rodnom Staškove na Orave.

Ďalšie bleskové správy »