Tak ako Košice, aj Nitra prehrala v Lige majstrou 2:4. So Skellefteou

Hokejisti Nitry prehrali v piatok vo svojom úvodnom zápase v D-skupine Ligy majstrov na domácom ľade so švédskou Skellefteou 2:4.

21.08.2015 21:36
Nitra, fanúšikovia Foto: ,
Fanúšikovia Nitry.
debata (7)

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v 23. min Erik Forssell a o necelé tri minúty poslal hostí do dvojgólového vedenia v presilovej hre Tim Heed.

Domáci sa dočkali v polovici zápasu, pri vylúčení Niclasa Burströma znížil Tibor Kutálek. Radosť fanúšikov HK netrvala však dlho, pretože po niečo vyše dvoch minútach sa švédsky vicemajster vzdialil opäť na rozdiel dvoch gólov – autorom tretieho presného zásahu bol Marcus Pettersson.

Tridsať sekúnd pred koncom druhej časti vlial nádeje na hokejky domácich v presilovke Peter König – 2:3. Šance Nitry na dobrý výsledok zmaril v 51. min fínsky útočník Janne Pesonen v početnej výhode, keď na trestnej lavici sedel Michal Novák za hákovanie.

Najbližšie sa Nitrania v rámci LM predstavia vo štvrtok 27. augusta na ľade Skelleftey. Zápas je na programe o 19.00 h. Tretím mužstvom v D-skupine je český Liberec.

HK Nitra (SR) – AIK Skelleftea (Švéd.) 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Góly: 33. Kutálek (Stümpel), P. König (Stümpel, Kutálek) – 23. Forssell (Petterström, Burström), 26. Heed (J. Ericsson), 35. M. Pettersson (Pesonen, A. Pettersson), 51. Pesonen (J. Ericsson)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0
Nitra: M. Valent – P. König, Ordzovenský, Mezei, Milam, Michal Novák, Milo, T. Devečka, Guoth – Lukáš Novák, Kutálek, Stümpel – S. Saliji, Marek Slovák, Stloukal – S. Buček, J. Štefanka, Pupák – Bene, Bajtek, Macík
Skelleftea: Hanses – Heed, Burström, Lindgren, M. Pettersson, A. Lindholm, A. Lundberg, A. Pettersson, Andersson – M. Lundberg, J. Ericsson, P. Lindholm – Broadhurst, Pesonen, Zackrisson – Norman, A. Holmström, Calof – Forssell, Petterström