Z nenávideného Slováka je v Třinci hrdina. Oceliarom udržal nádej na titul

Slováci Štefan Ružička a Peter Hamerlík udržali hokejistov Třinca v hre o majstrovský titul v najvyššej českej súťaži.

15.04.2015 21:24

„Oceliari“ po dvoch domácich prehrách v stredajšom treťom zápase na ľade Litvínova zabrali naplno, gólom kritizovaného krídelníka Ružičku zo 6. minúty zvíťazili 1:0 a znížili stav série na 1:2. Gólman Hamerlík si v play-off udržal prvý raz v rámci tohto ročníka čisté konto.

„Sme radi, že sme znova v hre, veľmi si ceníme prvý bod v sérii. Vyzdvihol by som strelca jediného gólu Štefana Ružičku, ktorý reagoval na to smolné druhé stretnutie. A, samozrejme, Petra Hamerlíka, ktorý odchytal skvelý zápas a bol tým základným kameňom nášho víťazstva,“ citoval server iDnes.cz trénera Třinca Václava Varaďu.

Ružička bol smutným hrdinom druhého finále, 30-ročný rodák z Nitry totiž svojou nedisciplinova­nosťou „stiahol“ spoluhráčov ku dnu, keď sa v tretej tretine nechal dvakrát vylúčiť a hostia z Litvínova ponúknuté presilovky v oboch prípadoch pretavili na gól. Medzi vylúčeniami navyše nepremenil šancu na vyrovnanie. „Ťahaj na Slovensko,“ odkazovali mu rozhorčení priaznivci.

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) – stav série 2:1
Gól: 6. Š. RUŽIČKA (DRAVECKÝ)
Peter Hamerlík (Třinec) odchytal celý zápas a pripísal si 27 úspešných zákrokov.

Viac na túto tému: #Štefan Ružička #Peter Hamerlík