Víťazná rozlúčka s Ligou majstrov. Košice v prestrelke zdolali Kolín

Hokejisti HC Košice zvíťazili v stredajšom domácom zápase v A-skupine Ligy majstrov nad nemeckým tímom Kolín Haie 4:3. "Východniari" si pripísali druhé víťazstvo a v premiérovom ročníku tejto súťaže obsadili v "áčku" tretie miesto.

08.10.2014 20:15 , aktualizované: 21:53
Fabio Pfohl, Peter Sojčík Foto: ,
Fabio Pfohl z Kolína s Košičanom Petrom Sojčíkom.

Góly úradujúceho slovenského šampióna si pripísali Richard Jenčík, Gabriel Spilar, Marek Bartánus a Tomáš Hrnka.

Už pred týmto záverečným duelom Košíc v základnej skupine LM bolo jasné, že zverenci Antona Tomka nemajú šancu na prienik do osemfinále play-off prestížnej súťaže.

Liga majstrov – A-skupina: HC Košice (SR) – Kolín Haie (Nem.) 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Góly: 5. Jenčík (Spilar), 17. Spilar (P. Bartoš), 30. M. Bartánus (Philipp, Černák), 36. Hrnka (Matúš Chovan) – 7. Minard (Zerressen, Jamie Johnson), 23. Rankin (Lüdemann), 55. Tjärnqvist (Tripp)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Oskirko (Rus.), Baluška – Šefčík, Výleta (Všetci SR), divákov
Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Philipp, M. Macejko, Šeda, Drgoň – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, Jenčík – Sojčík, Matúš Chovan, Češík – Hinďoš, Kolena, Stupka
Kolín: Stefaniszin – Ankert, Lüdemann, Riefers, B. Krupp, Tjärnqvist, Zerressen – Rankin, Minard, Jamie Johnson – Gogulla, Falk, Marcel Müller – A. Weiss, Tripp, Stephens

Skóre duelu otvoril už v 5. min príklepom z pravého kruhu Jenčík, ktorý zužitkoval krížnu prihrávku Spilara cez celé stredné pásmo. Hostia však odpovedali už o dve minúty. Minard prestrelil Melicharčáka – 1:1. Domáci sa opäť dostali do vedenia krátko pred koncom prvej časti, keď Spilar nekompromisne do hornej časti bránky zakončil kombinačnú akciu druhého útoku. Vedenie mohol poistiť Matúš Chovan, ale trafil len hornú žŕdku.

Nemecké mužstvo znovu vyrovnalo na začiatku druhej tretiny, keď skóroval Rankin. Melicherčík ešte zlikvidoval šancu Lüdemanna, no na dorážku Rankina nemal nárok. V polovici stretnutia naklonil misky váh na stranu Košičanov v presilovke Bartánus a päť minút pred koncom druhého dejstva pridal poistku dokonca v oslabení Hrnka – 4:2.

V záverečnej tretine vykresal iskierku nádeje pre hostí v 55. min Tjärnqvist, ale domáci už udržali tesné víťazstvo a dosiahli druhý triumf v LM.

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Oulu 6 3 2 0 1 17:12 13
2. Liberec 6 3 0 0 3 16:15 9
3. Košice 6 2 0 1 3 14:16 7
4. Kolín nad Rýnom 6 2 0 1 3 12:16 7

Gabriel Spilar (útočník Košíc): „Mrzia nás tri zápasy, v ktorých sme v úvode sezóny prehrali. Teší nás, že sme sa potom zlepšili a získali sedem bodov. Porovnali sme sa s Európou a môžeme rásť ďalej. Ukázali sme, že máme dobre poskladané mužstvo. Ak sme v pohybe a máme radosť z hokeja, dá sa na to pozerať.“

Marek Bartánus (útočník Košíc): „V niektorých dueloch nám chýbal kúsok šťastia a boli by sme postúpili. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Budeme radi, ak si to budeme môcť zopakovať o rok. Hrali sme ťažké zápasy, ktoré nám dali veľa.“

Tomáš Hrnka (útočník Košíc): „Domáci duel proti Kolínu bola pekná bodka za Ligou majstrov. So silným súperom sme odohrali dobrý zápas. Verili sme si na nich, už v prvom súboji sme cítili, že ich dokážeme zdolať. Dnes bol dôležitý gól na 4:2, potom sme si to už ustrážili. Súper hral dobre v presilovkách, naše početné výhody dobre bránili.“

Viac na túto tému: #HC Košice #hokejová Liga majstrov #Kolín Haie