Košice konečne vyhrali v Lige majstrov, doma zdolali Liberec 4:3

Hráči HC Košice si pripísali prvé body a premiérový triumf v hokejovej Lige majstrov 2014/2015 až vo štvrtom zápase základnej A-skupiny, keď v sobotu v domácej Steel arene zdolali český tím Bílí Tygři Liberec 4:3.

06.09.2014 20:12
Košice, Liberec, Bartoš, Lašák Foto: ,
Zľava: Peter Bartoš z Košíc a Ján Lašák z Liberca.

Prvý gól duelu strelil v 8. min v presilovej hre hosťujúci Bulíř, v druhej časti otočil skóre stretnutia v početných výhodách Lapšanský – Lašáka prekonal v 24. a 29. minúte.

Hostia nezložili zbrane a presnými zásahmi Barteka a Bulířa sa opäť dostali do vedenia, no na košickej strane vyrovnal na 3:3 Kolena. Rozhodnutie zariadil v 49. min skúsený košický útočník Peter Bartoš.

Košičania sa najbližšie v LM predstavia v stredu 24. septembra na ľade fínskeho Kärpätu Oulu, ktorému doma podľahli 1:2.

HC Košice (SR) – Bílí Tygři Liberec (ČR) 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Góly: 24. Lapšanský (Philipp), 29. Lapšanský (Drgoň), 38. Kolena (Češík), 49. P. Bartoš (Spilar) – 8. Bulíř (Bulík, Valský), 35. Bartek, 38. Bulíř (Valský)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gebei (Rak.), Kubuš – M. Korba, Rovenský (všetci SR)
Košice: Hylák (45. – 46. Melicherčík) – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Macejko – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, Jenčík – Češík, Kolena, Bicek – Sojčík, Hinďoš, Matúš Chovan – Stupka
Liberec: Lašák – Škoula, T. Voráček, Vitásek, Výtisk, Gřegořek, Derner, Plutnar – Bulík, Krenželok, M. Bartek – Bulíř, Filippi, Valský – T. Urban, J. Vlach, Vampola – V. Jonák, Jass, Kica

V úvode boli aktívnejší hostia, ktorí na vedúci gól využili druhú presilovku – po prihrávke Bulíka prekvapil Hyláka útočník Bulíř. V ďalšom priebehu prvej tretiny mali viac z hry domáce Košice, ale Lašáka neprekonali Češík, Lapšanský či dvakrát Spilar.

Oceliari sa dočkali až v 24. min, keď v početnej výhode presnou strelou z pravého kruhu vyrovnal Lapšanský. Ten istý hráč o päť minút neskôr rovnako v presilovke využil zmätok pred Lašákom a Košice viedli 2:1. V 35. min si domáci nedali pozor na Barteka a ten našiel medzeru medzi ľavým betónom Hyláka a žŕdkou jeho bránky – 2:2.

V 38. min pridal svoj druhý gól v zápase Bulíř, ktorý skóroval spomedzi kruhov (2:3), no o 21 sekúnd neskôr po Češíkovom pase nedal Lašákovi šancu Kolena – 3:3.

Hokejistov Košíc k prvému víťazstvo v LM posunul v 49. min P. Bartoš po presnom zakončení ponad Lašákovu lapačku – 4:3. V závere hostia zatlačili slovenského šampióna, no domáci si už nenechali ujsť prvé body.

Viac na túto tému: #HC Košice #hokejová Liga majstrov