Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor:

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

Košice, Banská Bystrica

Košice dosiahli v Lige majstrov dôležité víťazstvo

30.08.2015 20:19, aktualizované: 21:51

Hokejisti HC Košice sa dočkali prvého víťazstva v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov, keď v nedeľu uspeli v rakúskom Klagenfurte.

hokej, Liberec, radosť, Liga majstrov

Nitra vyfasovala v Lige majstrov deväťgólový výprask od Liberca

29.08.2015 20:42, aktualizované: 22:28

Hokejisti Nitry po sympatickom štvrtkovom výkone v Lige majstrov na ľade švédskej Skelleftey absolútne nezvládli sobotňajší domáci zápas.

Hokej, korčule, hokejka, ilustračné foto

Košice prehrali aj druhý zápas v Lige majstrov

28.08.2015 23:06

Hokejisti HC Košice neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v Lige majstrov, keď v nemeckom Mníchove prehrali s miestnym tímom Red Bull najtesnejším rozdielom 0:1.

rusko, putin

Putin cvičil, voličom sa ukázal ako drsný chlap

31.08.2015 14:18

Kremeľ zverejnil fotografie ruského prezidenta Vladimira Putina, ako posilňuje v telocvični spolu s premiérom Dmitrijom Medvedevom.

Utečenci, stany, Sýria, Kobani, Turecko, Islamský štát

Guardian: Sýrčania utekajú pred vojnou už aj cez Rusko

31.08.2015 14:15

Sýrski utečenci objavili novú odvážnu trasu vedúcu cez polárnu oblasť, napísal britský denník Guardian s odvolaním sa na nórsku políciu.

Líbya, utečenci

Rakúska ministerka by obmedzila pomoc krajinám odmietajúcim migrantov

31.08.2015 14:12

Rakúska ministerka vnútra Miklová-Leitnerová sa vyslovila za zvýšenie tlaku na tie členské krajiny EÚ, ktoré nesúhlasia so spravodlivým rozdelením utečencov.

pole, poľnohospodárstvo

Pôda nie je cezhraničný tovar

31.08.2015 14:00

Národná pôdna politika by mala zabezpečovať a maximálne podporovať využívanie pôdy v hraniciach štátu, hovorí profesor Juraj Hraško, ktorý roky viedol výskum pôdy.

Bleskové správy
  • 14:41

Francúzska futbalová federácia (FFF) dala mladému útočníkovi Anthonymu Martialovi povolenie opustiť sústredenie národného tímu a vycestovať do Anglicka, kde má podpísať zmluvu s miestnym klubom Manchester United.

• 12:21

Slovenský volejbalový reprezentant František Ogurčák bude v kariére pokračovať v gréckom klube Olympiakos Pireus. Tridsaťjedenročný smečiar naposledy pôsobil v poľskom tíme ASZ Olsztyn.

• 10:55

Slovenský extraligový hokejový klub HK 36 Skalica získal do svojho kádra lotyšského útočníka Artursa Mickevičsa. Dvadsaťštyriročný krídelník naposledy pôsobil v najvyššej domácej súťaži v Liepaji, predtým hral aj vo Vyššej lige za Neftekamsk.