Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor: Reuters

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

ZŠ Pavla Demitru

K vysvedčeniu dostali žiaci Demitrovej školy hokejový výstroj

30.01.2015 17:20

Toto je najkrajší darček k polročnému vysvedčeniu, zhodli sa mladí hokejisti, žiaci Základnej školy Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom.

Marcel Hossa

Hossa dohrá sezónu v MODO Hockey

30.01.2015 12:36

Slovenský hokejista Marcel Hossa dohrá sezónu vo švédskom klube MODO Hockey.

Ján Laco

V zámorí padne ďalšie tabu - reklamy budú aj na dresoch

30.01.2015 10:57

Svetový pohár v hokeji je pre NHL najmä šanca na ekonomický profit a vedenie zámorskej profiligy preto pripravuje aj nečakaný krok.

PPP, most, Dunaj, D4, R7

Súkromná diaľnica nebude pre vodičov zadarmo

30.01.2015 20:00

Za prejazd bratislavským diaľničným obchvatom a rýchlocestou R7 z Prievozu do Holíc budú kamióny pravdepodobne platiť. Osobné autá zrejme nie.

Barack Obama

Obama odštartoval akciu lekárskeho výskumu ľudskej DNA

30.01.2015 19:43

Americkí vedci chcú vytvoriť databázu vzoriek DNA získaných od milióna ľudí, od ktorých analýzy si sľubujú lepšie pochopenie vzniku ľudských chorôb.

kladivko, spravodlivosť

Starostu a poslancov Hodejova nevzali do väzby

30.01.2015 18:38

Sudca v Banskej Bystrici nevzal do väzby starostu a troch poslancov obce Hodejov v okrese Rimavská Sobota stíhaných za korupciu a prepustil ich zo zadržania.

Miroslav Lajčák

Lajčák hovoril s Bidenom o kríze na Ukrajine

30.01.2015 18:34

Minister zahraničných vecí sa stretol vo Washingtone s viceprezidentom USA Joem Bidenom a diskutovali o názoroch Slovenska na ukrajinskú krízu.

Bleskové správy
  • 18:44

Anglický krídelník Germaine Ofori nebude pôsobiť v drese klubu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže AS Trenčín.

• 16:39

Pre nepriaznivú poveternostnú situáciu sa neuskutoční piatkový duel 46. kola hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi Nitrou a Popradom.

• 13:01

Piatkovú biatlonovú miešanú štafetu na 27. svetovej zimnej univerziáde pre seba v areáli v Osrblí získala zostava Ruska. Slovensko skončilo na piatom mieste.