Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor: Reuters

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

České Budějovice

Český mladík chcel ovplyvniť výsledok. Bol to nepochopený vtip, tvrdí

27.08.2014 16:41

Hokejista juniorského tímu Českých Budějovíc, ktorý sa údajne pokúsil ovplyvniť výsledok zápasu českej extraligy nádejí v Litvínove, dostal za svoje správanie sa dištanc na jeden rok.

Richard Bartoš, Ján Brejčák

Slovan absolvuje generálku na KHL s Vítkovicami

27.08.2014 16:16

Hráči Slovana Bratislava absolvujú vo štvrtok od 18.00 h generálku na novú sezónu Kontinentálnej hokejovej ligy.

netík

Slovan Bratislava uspel v Brne až po nájazdoch, rozhodol Netík

26.08.2014 19:46

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom prípravnom zápase v Brne nad domácou Kometou 3:2 po samostatných nájazdoch.

Barack Obama

Obama pozval Porošenka do Bieleho domu

29.08.2014 13:35

Biely dom vo štvrtok potvrdil, že americký prezident Barack Obama pozval svojho ukrajinského náprotivka Petra Porošenka na návštevu USA.

peter pellegríni, minister školstva

Už piatakov budeme testovať, na čo majú nadanie

29.08.2014 13:00

Nový minister školstva Peter Pellegrini strávil "prázdniny" okružnou cestou po všetkých inštitúciách rezortu a rokovaniami so zástupcami škôl.

Euro, peniaze, peňaženka

Ceny v únii spomalili svoj rast na 0,3 percenta

29.08.2014 12:16

Medziročná miera inflácie v eurozóne v auguste klesla na 0,3 percenta z júlových 0,4 percenta.

Bárdarbunga, Island

Island zvýšil varovanie pred erupciou sopky na najvyšší stupeň

29.08.2014 12:15

Islandské úrady zvýšili varovanie pre letecké spoločnosti pred erupciou sopky Bárdarbunga z predposledného (oranžového) stupňa na najvyšší (červený) stupeň.

Bleskové správy
  • 13:39

Futbalisti Slovana Bratislava sa v základnej I-skupine Európskej ligy stretnú s tímami SSC Neapol, Sparta Praha a Young Boys Bern.

• 13:24

Jozef Stümpel na ďalšie štyri roky zostáva prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ). Rada SHbÚ to potvrdila na svojom piatkovom zasadnutí v Nitre.

• 13:03

Osemnásť majstrov sveta z nedávneho futbalového šampionátu v Brazílii figuruje v kádri Nemecka na prípravný zápas proti Argentíne v stredu 3. septembra. Duel v Düsseldorfe bude prestížnou reprízou finále MS 2014.