Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor:

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

Judd Blackwater, Matěj Machovský, HK Nitra, HC Plzeň

Prvé body Nitranov. Plzeň zdolali najtesnejším rozdielom

27.08.2016 19:41, aktualizované: 20:40

Prvé body do tabuľky J-skupiny hokejovej Ligy majstrov 2016/2017 získali hráči úradujúceho slovenského majstra HK Nitra.

Tomáš Tatar

Tatar: Daciuk nám bude chýbať. Rozumeli sme si

26.08.2016 10:00

Ocenenie pre najlepšieho slovenského útočníka v ankete Hokejista roka 2016 považuje za veľkú česť. Aj keď má Tomáš Tatar (25) za sebou sezónu ako na hojdačke, neobzerá sa dozadu.

Jere Karalahti, Leo Komarov

Lietal v drogách, chcel ho Slovan. Búrlivák Karalahti ukončil kariéru

25.08.2016 13:38

Kariéra fínskeho hokejového búrliváka Jereho Karalahtiho sa skončila, referuje web tabloidu Ilta-Sanomat.

Turecko, americká stíhačka

Pri tureckých útokoch v Sýrii zahynuli desiatky civilistov

28.08.2016 13:45

Pri druhom leteckom útoku tureckých ozbrojených síl na severe Sýrie zahynulo najmenej 15 civilistov a 25 ďalších utrpelo zranenia.

francúzsko, vydavateľstvo, charlie hebdo, policajt, police, paríž

Francúzske úrady zadržali švagra útočníka na Charlie Hebdo

28.08.2016 12:21

Francúzske úrady vzali do väzby švagra jedného z dvojice útočníkov na parížsku redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo.

Angela Merkelová

Prieskum: Polovica Nemcov si nepraje ďalšie funkčné obdobie pre Merkelovú

28.08.2016 10:54

Polovica obyvateľov Nemecka si neželá, aby kancelárka Angela Merkelová odslúžila ďalšie funkčné obdobie. Vyplýva to zo zverejneného prieskumu verejnej mienky, z ktorého cituje agentúra DPA.

Raketa

Podozriví kurdskí militanti vypálili rakety na turecké letisko

28.08.2016 10:04

Podozriví kurdskí militanti vypálili v sobotu rakety na letisko v tureckom meste Diyarbakir ležiacom v juhovýchodnej časti krajiny.

Bleskové správy
  • 15:25

Obranca Cédric Soares, ktorý pomohol portugalskej futbalovej reprezentácii získať titul na nedávnych majstrovstvách Európy vo Francúzsku, podpísal s účastníkom najvyššej anglickej súťaže FC Southampton novú zmluvu platnú do roku 2020.

• 13:30

Slovenský futbalový brankár Dušan Perniš nebojuje o angažmán v poľskom klube Ruch Chorzów. "Dušan Perniš nie je na skúške v Ruchu Chorzów. Normálne pokračuje ďalej v klube Iraklis Solún," uviedol pre agentúru SITA hráčov manažér Tomáš Bahník.

• 11:58

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková nadviazala na piatkové preteky Juhoamerického pohára v čílskom stredisku El Colorado, kde v disciplíne big air získala 85,50 bodu, a o deň neskôr si na tom istom mieste vybojovala 2. miesto.