Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor: Reuters

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

Hokej, korčule, hokejka, ilustračné foto

Hokejisti do 18 rokov idú na Liptov

24.07.2014 23:00

Po prvom roku pôsobenia projektu SR "18" v 1. hokejovej lige sa tím trénera Antona Bartánusa presťahuje z Trnavy do Liptovského Mikuláša.

Marcel Melicherčík.

Brankár Melicherčík: V kempe v Taliansku som sa skvele rozhýbal

24.07.2014 21:10

Po dvoch sezónach v českej extralige sa vracia do slovenskej. Dres Sparty a Liberca mení za košický.

Anton Tomko

Košičan Tomko sa teší na Slovan. Skvelá konfrontácia, tvrdí

24.07.2014 18:10

Majú za sebou prvé tréningové dávky na ľade a dostávajú počas nich poriadne do tela. Hokejisti Košíc vstúpili do záverečnej fázy prípravy na novú sezónu.

solár, panel, dom, byt, slnečné kolektory

USA uvalili nové clá na soláry, už predošlé Čínu popudili

26.07.2014 14:21

Spojené štáty uvalili na dovoz solárnych zariadení z Číny a Taiwanu ďalšie sankčné clá vo výške až 165 percent.

Daniel Lipšic

Lipšic: Ústava zabráni homosexuálnym manželstvám, nie partnerstvám

26.07.2014 12:58

Definícia manželstva v ústave podľa Daniela Lipšica zabráni len tomu, že nebude možné prijať homosexuálne manželstvá, kým nebude ďalšia novela ústavy.

justičný palác, pojednávacia miestnosť, súd, súdnictvo

Doručovanie zo súdu stranám sporov sa má zmeniť

26.07.2014 12:51

Doručovanie súdnych zásielok pre strany sporových konaní, ktoré je klasickým problémom súdnictva, by malo v blízkej budúcnosti prejsť doslova revolúciou.

Peniaze, jen, euro, libra, dolár

India hrozí zablokovaním prvej globálnej dohody WTO

26.07.2014 12:16

India v piatok pohrozila, že bez ústupkov na poli štátnej podpory distribúcie potravín zablokuje globálnu dohodu WTO.

Bleskové správy
  • 15:02

Nová posila FC Liverpool Adam Lallana nestihne pre zranenie začiatok nového ročníka Premier League. Dvadsaťšesťročný bývalý stredopoliar Southamptonu si na predsezónnom sústredení v USA poškodil počas tréningu vonkajší postranný väz v kolene.

• 13:50

Český horolezec Radek Jaroš v sobotu zdolal druhú najvyššiu horu sveta K2 a stal sa ešte len pätnástym človekom, ktorý vystúpil na všetkých 14 osemtisícoviek bez kyslíka.

• 13:02

Futbalový brankár Júlio César sa po krátkom hosťovaní v tíme zámorskej MLS FC Toronto vrátil do materského Queens Parku Rangers. Tridsaťštyriročný bývalý brazílsky reprezentant prišiel do kanadského mužstva vo februári.