Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor: Reuters

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

Rastislav Staňa

Staňa jednotkou v bránke Sparty, verí mu aj Holeček

30.07.2014 19:12

Slovenský hokejový brankár Rastislav Staňa prestúpil pred sezónou 2014/2015 do Sparty Praha, kde ho na post jednotky medzi troma žrďami angažovali namiesto Tomáša Pöpperleho.

Richard Šechný

Šechný bude mať 43 rokov, no s hokejkou stále čaruje v Michalovciach

29.07.2014 18:54

Nezničiteľný veterán Richard Šechný sa na jeseň dožije už 43. narodenín - tradične však na ľade a s hokejkou v ruke.

Zdeno Chára

Kandidátmi na hokejistu roka sú Gáborík, Hossa, Chára, Laco i Sekera

28.07.2014 11:53

Kráľa slovenského hokeja korunujú na sobotňajšom galavečere v Bratislave a šancu posadiť sa na trón má aj Marián Hossa a Zdeno Chára.

Chirurgia, lekár, doktor, operácia, nemocnica

Pacientke dali z operácie len zostrihané video

31.07.2014 11:00

Gynekologickú operáciu štyridsaťročnej ženy si lekári Fakultnej nemocnice v Trnave nahrávali bez toho, aby o tom vedela.

Ukrajina, zostrelené malajzijské lietadlo

Ukrajinská armáda zastavila na deň boje na východe

31.07.2014 10:54

Ukrajinská armáda na deň pozastavila operácie na východe Ukrajiny, aby umožnila medzinárodným expertom prístup na miesto pádu malajzijského lietadla.

Radovan Karadžič

Karadžič žiada Haag o nový proces

31.07.2014 10:45

Bývalý politický vodca bosnianskych Srbov Radovan Karadžič požiadal tribunál v Haagu o nový proces. Sťažuje sa na zlé zaobchádzanie.

Vladimir Putin

Prikročí Moskva k ekonomickej odvete a koho sankcie zabolia viac?

31.07.2014 10:30

Balík ekonomických sankcií EÚ proti Rusku má predbežne platiť jeden rok, pričom po troch mesiacoch sa preskúma ich účelnosť.

Bleskové správy
  • 11:11

Po čerstvom majstrovi sveta vo futbale Samim Khedirovi pomenovali štadión vo Fellbachu v spolkovej krajine Badensko-Wirtenbersko. Dvadsaťsedemročný stredopoliar sa narodil v Stuttgarte, ale je odchovancom klubu TV Oeffingen, ktorý má zázemie vo Fellbachu.

• 09:23

Holandský futbalový reprezentant Stefane Vrij prestúpil z Feyenoordu Rotterdam do Lazia Rím. Dvadsaťdvaročný bronzový medailista z posledných majstrovstiev sveta odišiel do Talianska za nezverejnené finančné odstupné.