Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor:

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

Slovensko, Slovinsko

Slovinci sa vrátia späť. Vyhrali MS a o rok si môžu opäť zahrať so Slovákmi

29.04.2016 19:00

Hokejisti Slovinska sa po ročnej prestávke opäť predstavia medzi svetovou elitou na budúcoročných majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku.

Vladimír Ružička

Růžičku obžalujú zo sprenevery, hrozí mu až 5 rokov vo väzení

28.04.2016 15:42

Úspešný český hokejový tréner Vladimír Růžička pôjde pred súd. Polícia navrhne obžalovať ho zo sprenevery, ktorej sa mal dopustiť počas svojho pôsobenia v Slavii Praha.

Zvolen, Košice

Piate miesto je úspech, vraví Mikula

26.04.2016 18:40

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov sa na tlačovej besede po návrate zo šampionátu v USA netajil tým, že chcel zabojovať o medaily.

Anna Remiášová

Zostane vražda Róberta Remiáša nepotrestaná?

29.04.2016 20:00

Spravodlivosť si dáva načas. Vražda Róberta Remiáša, ktorá otriasla Slovenskom, je aj po dvadsiatich rokoch stále neobjasnená.

brusel, belgicko, metro, vojaci, kontroly cestujúcich,

Nepoužitú výbušninu z Maelbeeku atentátnik zrejme spláchol do záchodu

29.04.2016 19:08

Belgickým vyšetrovateľom bruselských útokov z 22. marca sa zrejme podarilo vyriešiť, kam zmizol výbušný obsah batohu komplica samovražedného atentátnika, ktorý sa odpálil na stanici metra Maelbeek a zabil 16 ľudí.

Nemecko, Osvienčim, Reinhold Hanning, súd

Bývalý dozorca v Osvienčime sa ospravedlnil, že celý život mlčal

29.04.2016 18:34

Deväťdesiatštyriročný bývalý dozorca v nacistickom koncentračnom tábore Auschwitz prerušil svoje mlčanie počas súdneho procesu, v ktorom je obžalovaný z podielu na vražde najmenej 170 000 ľudí v jeho plynových komorách tábora.

wc, toalety, hygiena

Pracovníci michalovskej firmy v spore s vedením

29.04.2016 17:56

Asi 3-tisíc zamestnancov spoločnosti Yazaki Wiring Technologies Slovakia s.r.o. v Michalovciach rozčúlila informácia o zákaze používania toaliet 30 minút pred skončením smeny.

Bleskové správy
  • 20:57

Futbalisti SC Freiburg aj s naturalizovaným Slovákom Karimom Guédém si dve kolá pred koncom druhej najvyššej nemeckej súťaže zabezpečili postup medzi elitu.

• 19:50

Na základe podnetu športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ) ako riadiaceho orgánu druhej najvyššej slovenskej súťaže potrestala DK SFZ za odstúpenie z Doxxbet ligy klub TJ Iskra Borčice finančnou pokutou 4000 eur.

• 19:13

Francúzsky cyklista Thibaut Pinot (FDJ) sa stal víťazom individuálnej časovky na 15,11 km so štartom aj cieľom v Sione v rámci 70. ročníka pretekov Okolo Romandie.