Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor:

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

Filip Novák

Slovenský hokejista vraj vykradol v Rakúsku banku. Už sedí vo väzbe

01.07.2015 09:54

Hokejový útočník Filip Novák sedí podľa denníka Plus jeden deň v Nitre vo väzbe pre obvinenie z ozbrojenej lúpeže v rakúskej obci Reintal, kde vraj začiatkom júna vylúpil banku.

Richard Lintner

Hviezdy chystajú bojkot. Neprídu vraj na vyhlásenie Hokejistu roka

29.06.2015 13:32

Skupina okolo neúspešného kandidáta Richarda Lintnera v minulotýždňovej voľbe o post prezidenta SZĽH neskladá zbrane a chystá "protiútok".

Slovenská hokejbalová reprezentácia

Veľký obrat! Hokejbalisti zdolali v dráme Američanov a sú majstri sveta

28.06.2015 20:44

Hokejbaloví reprezentanti Slovenska obhájili titul na majstrovstvách sveta ISBHF.

Grécko, banky

Tsipras je optimista, po referende sa vraj dohodne do 48 hodín

02.07.2015 23:00

Banky v Grécku sa otvoria po uzavretí dohody s veriteľmi. Premiér Alexis Tsipras tvrdí, že to zvládne do 48 hodín po referende.

ostnatý drôt, plot, Sýria

Plot na maďarsko-srbskej hranici bude stáť do niekoľkých mesiacov

02.07.2015 22:24

Plot na hranici, ktorý má zastaviť prenikanie ilegálnych migrantov zo Srbska do Maďarska, bude stáť v priebehu niekoľkých mesiacov a začne sa stavať na viacerých miestach naraz.

Islamský štát, islamisti, radikáli

Maroko rozbilo bunku militantov napojenú na Islamský štát

02.07.2015 21:44

Maroko oznámilo, že bezpečnostné sily rozbili bunku islamistických militantov napojenú na Islamský štát. Mala aj členov, ktorí vedia zaobchádzať s výbušninami.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Poľský recidivista sa priznal k vražde seniorov vo Viedni

02.07.2015 21:36

Kriminalistom z rakúskej metropoly sa podarilo objasniť májovú vraždu manželského páru vo viedenskej štvrti Donaustadt. K činu sa priznal 29-ročný Poliak.

Bleskové správy
  • 00:02

Basketbalistky Slovenska úspešne vstúpili do záverečného turnaja A-divízie majstrovstiev Európy hráčok do 20 rokov na Lanzarote na Kanárskych ostrovoch, rovesníčky z Lotyšska zdolali presvedčivo 64:48 (42:19).

• 23:18

Hokejovú kariéru vo veku 40 rokov ukončila z ikon zámorskej NHL útočník Martin St. Louis. Rodák z kanadského Lavalu začal seniorskú kariéru v NHL v mužstve Calgary Flames, neskôr patril dlhé roky medzi ofenzívne esá klubu Tampa Bay Lightning.

• 22:29

Basketbalistky Slovenska sa pred sobotňajším žrebom kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 ocitli v 1. výkonnostnom koši. V boji o postup na kontinentálny šampionát do Česka (16. - 25. júna 2017) sa s určitosťou vyhnú posledným víťazkam záverečného turnaja Srbkám, úradujúcim vicemajsterkám Francúzkam, bronzovým Španielkam, ďalej Bieloruskám, Turkyniam, Ruskám, Čiernohorkám a Litovčankám.