Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor:

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

Jaroslav Janus.

Janus smeruje do majstrovského Litvínova. Chýba len podpis

23.05.2015 08:13

V pražskej Sparte sa Jaroslav Janus po odchode zo Slovana Bratislava vôbec nepresadil, ale predsa by mal zostať v najvyššej českej hokejovej súťaži, a to rovno v majstrovskom tíme.

Košice, Banská Bystrica

Košice začnú doma s Mníchovom, Nitra so Skellefteou

22.05.2015 12:55

Obaja slovenskí účastníci v hokejovej Lige majstrov 2015/2016 už poznajú program zápasov v základných skupinách.

Richard Lintner

Lintner: Chceme presvedčiť delegátov, že sme najlepšia alternatíva

20.05.2015 17:10

Bývalý hokejový reprezentant Richard Lintner ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Gréci sa stroja nezaplatiť MMF dlhy. Nemáme na to, tvrdí minister

24.05.2015 18:00

Grécko nesplatí ďalšie dlhy MMF, pretože na to nemá dostatok financií. Tvrdí to minister vnútra Nikos Vutsis. Grécka vláda má miliardové dlhy aj doma.

Lajčák

Lajčák: Teroristi nám nemôžu nanucovať svoju realitu

24.05.2015 17:26

Nemôžeme dovoliť, aby nám teroristi nanucovali svoju realitu a zabránime tomu iba úzkou spoluprácou európskych a moslimských štátov,“ vyhlásil šéf diplomacie Miroslav Lajčák.

John Nash

Zomrel matematik John Nash, známy z filmu Čistá duša

24.05.2015 16:49

Pri nehode vozidla taxislužby v New Jersey zahynul americký matematik a nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu John Nash, ktorého životný príbeh bol zachytený v oscarovom filme Čistá duša.

Malajzia, Thajsko

Malajzia objavila masové hroby s telami migrantov

24.05.2015 16:42

Malajzijská polícia objavila hromadné hroby s desiatkami mŕtvol. Údajne ide o utečencov z Barmy patriacich k moslimskej menšine Rohingov.

Bleskové správy
  • 18:41

Slovenského reprezentanta Matúša Kozáčika vyhlásili za najlepšieho brankára v najvyššej českej futbalovej súťaži Synot lige 2014/2015. O pocte pre gólmana majstrovskej Viktorie Plzeň rozhodli svojimi hlasmi tréneri, hráči a vybraní novinári.

• 18:10

Slovensko počas víkendu získalo na majstrovstvách Európy šesťčlenných posádok v raftingu na rieke Vrbas v Bosne a Hercegovine jednu zlatú medailu. Postaral sa o ňu tím do 19 rokov, ktorý v slalome nemal konkurenciu a o 32 sekúnd zdolal prvú ruskú posádku.

• 17:29

Španiel Mikel Landa z tímu Astana sa stal víťazom nedeľňajšej 15. etapy cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Marosticy do Madonny Di Campiglio a merala 165 km.