Jágr rozhodol zápas s Vítkovicami a od druhej tretiny sa šetril

Gólom a asistenciou sa predviedol v prvom vystúpení na vlastnom ľade fanúšikom kladniansky fenomén Jaromír Jágr a po stredajšej porážke v 'domácom' zápase v pražskej O2 aréne so Slaviou sa mohol radovať z prvej výhry. Štyridsaťročný najproduktívnejší Európan v histórii NHL sa ale od druhej tretiny na ľade objavoval sporadicky, pretože sa šetril kvôli drobnému zraneniu. Veria, že bude do nedeľnajšieho zápasu na Sparte zase stopercentne pripravený.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr.
Autor:

„Od druhej tretiny ma začal bolieť priťahovač na nohe, nemohol sme veľmi korčuľovať. Možno som to trochu prehnal, išiel som si totiž zatrénovať aj o dvanástej,“ povedal novinárom Jágr, ktorý sa podľa svojich slov nešetrí a pripravuje sa tak, aby bol po skončení výluky okamžite pripravený na zámorskú ligu. „Ja sa musím pripravovať na NHL, veľa zápasov mi tam nezostáva. Musím byť pripravený, keď sa to začne.“

Prvú tretinu nastupoval pravidelne a v deviatej minúte otvoril v presilovke skóre. V druhej tretine ukázal svoje umenie len v presilovke v polovici, kedy si pripísal asistenciu pri trefe slovenského ú­točníka Mareka Hovorku. V záverečnom dejstve už zase nastupoval častejšie.

„Mal som pocit, že to máme pod kontrolou, nechcel som riskovať, aby to bolo ešte horšie. Verím, že na ďalší zápas budem pripravený. V tretej tretine som občas išiel na ľad a nebolo to zlé, ale trochu to bolelo,“ opísal svoje pocity Jágr. Proti Sparte odpočívať nechce. „Aj keď by som asi mal. Počul som, že zdražili vstupenky a ani sa nás nespýtali,“ smial sa.

Návrat na domáci ľad mal podľa neho pre Kladno výhodu oproti O2 aréne. „Je to tu iné pre súpera, prísť do našej chladničky to už súper prehráva 1:0, alebo 2:0. Tu sa nikomu nechce veľmi hrať,“ h­ovoril dobre naladený Jágr. „Cítil som sa od prvej minúty dobre, diktovali sme tempo, len ma mrzelo, že sme šance nevyužili. V niektorých iných zápasoch by nás to mohlo mrzieť. Niekedy nie je veľmi dobré, keď celú tretinu tlačíš a ideš do kabíny len s náskokom 1:0. Potom ti náhodou súper utečie, vyrovná a bojíš sa zbytočne o výsledok do poslednej minúty,“ podotkol.

Třinec – Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 28. M. Růžička, 35. Bonk – 7. Zohorna, 36. Bičánek, 39. J. Hruška, 60. Čermák

Chomutov – Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Góly: 11. Hřebejk, 14. Polák, 19. Kraft, 29. LUŠŇÁK, 30. a 60. Hruška, 56. ZÁLEŠÁK – 6. Pacovský, 25. a 53. Tenkrát, 39. Broš, 44. Ton

Kladno – Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. Jágr, 30. MAREK HOVORKA, 33. Tlustý, 35. Látal – 39. Roman

Plzeň – Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 53. Straka – 10. Zohorna (ŠAGÁT), 48. Kousal

Zlín – Karlove Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 10. a 37. Veselý, 17. Zámorský, 30. Okál – 30. Kumstát, 36. Gřegořek

České Budějovice – Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Kašpařík, 14. FRÜHAUF, 52. Podlešák, 58. Šimánek – 54. Bulíř (ČAKAJÍK)

Slavia Praha – Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Žejdl – 21. Lukeš (MAJDAN), 44. Posmyk

Jaromír Jágr, rozhodcovia, Česko, Kanada

Jágr nepomôže Čechom na Svetovom pohári, nestihol by sa pripraviť

24.05.2016 08:52

Českým hokejistom na Svetovom pohári nepomôže Jaromír Jágr. Štyridsaťštyriročná hrajúca legenda tlmočila generálnemu manažérovi Martinovi Ručinskému zamietavé stanovisko.

hokej, Slovensko, fanúšikovia

Pomôže slovenskému hokeju maďarský klub? Záujem má KMH Budapešť

23.05.2016 11:32

Druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž možno bude mať zahraničného účastníka. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom prišla I. liga o niekoľko účastníkov.

Rastislav Staňa

Brankár Staňa potvrdil koniec svojej kariéry. Na ľad ho nepustí srdce

20.05.2016 17:28

Slovenský hokejový brankár Rastislav Staňa ukončil svoju kariéru. Majster sveta zo švédskeho Göteborgu 2002, ktorý bol aj pri zisku bronzu na MS 2003 vo Fínsku, nechytal pre problémy so srdcom od decembra 2014.

stíhačky, Sýria

Nad Atlantikom sa zrazili dve americké stíhačky

26.05.2016 22:30

Dve americké bojové stíhačky sa zrazili nad Atlantickým oceánom pri pobreží štátu Severná Karolína.

Strečno, skala

Na opravu Strečna treba 1,1 milióna eur

26.05.2016 19:44

Sanácia skalného brala hradu Strečno (okr. Žilina) bude stáť o 200-tisíc eur viac, než sa predpokladalo.

Slovenská pivná korunka 2016

Najlepšie slovenské pivá ocenili korunkami

26.05.2016 19:00

Najlepšie slovenské pivá ocenili v prestížnej súťaži Slovenská pivná korunka 2016 zlatými, striebornými a bronzovými korunkami.

dolára, peniaze, bankovky

Maďari zvážia, či si na Paks požičajú od Rusov alebo na trhu

26.05.2016 18:26

Maďarsko má právo refinancovať úver od Ruska v sume 10 mld. eur na rozšírenie jadrovej elektrárne Paks inou pôžičkou, tvrdí minister.

Bleskové správy
  • 20:29

José Mourinho podpísal trénerský kontrakt s Manchestrom United, informuje na svojom webe Sky Sports.

• 19:35

Hviezdny útočník futbalového Realu Madrid Cristiano Ronaldo by mal predĺžiť zmluvu s vedením španielskeho veľkoklubu zmluvu do roku 2021. Podľa najnovších informácií je dohoda na spadnutie, a mala by sa spečatiť podpisom po sobotňajšom finálovom stretnutí Ligy Majstrov v Miláne.