Šťastný je piatym najlepším Európanom histórie

Peter Šťastný je podľa magazínu The Hockey News piatym najlepším európskym hokejistom histórie.

Peter Šťastný
Legenda slovenského hokeja Peter Šťastný.
Autor:

V najlepšej desiatke figuruje väčšina hráčov, ktorí pôsobili v zámorí. Jedinou výnimkou je na šiestej pozícii Valerij Charlamov. Celkové prvenstvo si v hodnotení hokejového periodika vyslúžil brankár Dominik Hašek, ktorý sa v súčasnosti vo veku 47 rokov neúspešne pokúša vrátiť do NHL.

**Legenda hokeja – Peter Šťastný **

Na druhú priečku zostavovatelia rebríčka zaradili švédskeho obrancu Nicklasa Lidströma, ktorý po skončení sezóny 2011/2012 oznámil ukončenia aktívnej hráčskej kariéry a stal sa skautom klubu Detroit Red Wings pre Európu.

Tretí je útočník tímu Dallas Stars Jaromír Jágr a štvrtý krídelník klubu Anaheim Ducks Teemu Selänne. Za Šťastným a Charlamovom je na siedmom mieste Jari Kurri, za ním nasledujú Pavel Bure, Sergej Fiodorov a najlepšiu desiatku uzatvára Alexander Mogiľnyj.

Hokej, korčule, hokejka, ilustračné foto

NÁZOR: Reprezentanti riskujú, že stratia podporu. Úplne zbytočne

03.10.2015 12:44

MARTIN PROSNAN: Nedôvera, strach, podozrievanie, neochota i obviňovanie. Virvar v slovenskom hokejovom kotli už začína byť únavný.

Róbert Švehla

Mrzia ma slová Miša Handzuša. Hráči dostali viac, než chceli, vraví Švehla

02.10.2015 17:00

"Ak moje obvolávanie nie je fér a nemám naň právo, je potom v poriadku, ak Mišo a spol. obvolávajú mladých hráčov a presviedčajú ich, aby podpísali ich vyhlásenie a bojkot?" pýta sa Róbert Švehla.

banská bystrica, handzuš, michal handzuš

Handzuš: Chýba nám garancia volieb

01.10.2015 19:00

Michal Handzuš je hovorca skupiny hokejistov, ktorí odmietajú reprezentovať, kým na mimoriadnom kongrese nedostanú prísľub nových volieb prezidenta SZĽH.

Angela Merkelová

Bavorský premiér chce od Merkelovej jasný signál migrantom

03.10.2015 22:02

Bavorský premiér Horst Seehofer v sobotu vyzval nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, aby migrantom dala najavo, že kapacity Nemecka pre ich prijímanie sú vyčerpané.

Rakúsko, migranti

Najmenej 20-tisíc ľudí sa zišlo vo Viedni na podporu migrantov

03.10.2015 20:52

Vyše 20-tisíc protestujúcich sa v sobotu zišlo v centre rakúskej metropoly vo Viedni s cieľom vyjadriť podporu migrantom, ktorí utekajú do Európy pred vojnami a biedou.

Fínsko, migranti

Vo Fínsku pri švédskych hraniciach sa konal protest proti migrantom

03.10.2015 17:33

V severofínskom Torniu na hraniciach so Švédskom demonštrovalo asi 300 ľudí proti prijímaniu utečencov, ďalšia stovka manifestovala za zachovanie otvorených hraníc.

Alexis Tsipras

Tsipras chce vykonať záchranný program a zbaviť sa dozoru

03.10.2015 16:27

Grécko musí realizovať medzinárodný záchranný program, aby opäť získalo prístup k trhovému financovaniu a ukončilo vonkajší dohľad nad zemou.

Bleskové správy
  • 20:06

    Slovenská olympionička zo Soči 2014 Nicole Rajičová skončila v súťaži žien na 23. ročníku krasokorčuliarskeho Memoriálu Ondreja Nepelu v Bratislave na deviatom mieste.

  • 16:58

    Fín Jari-Matti Latvala na automobile Volkswagen Polo R je výsledným časom 1:42:24,8 h po sobote lídrom Rely Francúzska na ostrove Korzika, jedenásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta WRC.

  • 13:41

    Sponzori Medzinárodnej futbalovej federácie, firmy Budweiser, Coca-Cola, McDonald's a Visa, vyzvali prostredníctvom vyhlásení prezidenta FIFA Seppa Blattera k okamžitému odchodu z funkcie.

Ďalšie bleskové správy »
Piatok
02.10.
Sobota
03.10.
Nedeľa
04.10.
Pondelok
05.10.