Boris Valábik: Chcem hrať. Je druhoradé, kde

Smola ho neopúšťa. Jedna operácia strieda druhú. Vlani v lete podpísal Boris Valábik dvojcestnú zmluvu s Pittsburghom a tešil sa, že sa po dvoch rokoch plných zdravotných problémov naplno vráti do NHL. Trápenie však pokračovalo a dvadsaťšesťročný obranca odohral v sezóne len tri zápasy za farmu Penguins vo Wilkes-Barre. Zvyšok ročníka premaródoval.

Boris Valábik
Boris Valábik s brankárom Ondřejom Pavelcom.
Autor: ,

„Pomaly som už rozmýšľal, že sa na všetko vykašlem. Veď za tri roky som absolvoval šesť alebo sedem operácii. Našťastie nemám čo iné robiť a hokej ma stále baví. Len pred troma týždňami som začal opäť korčuľovať. Asi potrebujem zmeniť prostredie,“ tvrdí odchovanec nitrianskeho hokeja.

Situáciu pred vlaňajším kempom Penguins mu skomplikovalo problémové ľavé koleno. Po dvoch operáciách z minulosti sa musel podrobiť ešte jednej artroskopii, pri ktorej mu ho vyčistili. Na ľad sa tak dostal až koncom októbra, keď sa pripravoval spoločne so zranenými hráčmi Penguins na čele s kapitánom Sidneym Crosbym. ,,Bolo mi jedno, kto je so mnou na ľade. Tešil som sa, že nemusím korčuľovať sám a mám si s kým prihrať," smeje sa Valábik.

Poctivo pracoval, aby sa čo najskôr zapojil do zápasového diania. No všetko nasadenie nakoniec vyšlo navnivoč. „Poslali ma na farmu, odohral som tri zápasy a opäť som šiel pod nôž. V zápästí sa mi potrhali väzy a musel som na plastiku. V tom najnevhodnejšom čase,“ vysvetľuje.

Po sezóne vypršala niekdajšej desiatke draftu zmluva s Pittsburghom a čo bude ďalej zatiaľ nevie. „Vo štvrtok som hovoril s agentom, nejaké rozhovory prebiehajú. Zatiaľ sa však do ničoho nehrniem. Nechcem, aby to dopadlo ako minulý rok. Návrat do zámoria považujem za menej pravdepodobný, na farmu sa mi už nechce. Skôr si myslím, že sa vrátim do Európy. Prioritou je jednoznačne zdravie. Kde budem pôsobiť je druhoradé. Chcem mať opäť radosť z hokeja a hrať bez bolestí. Tri roky som také niečo nezažil,“ priznáva Valábik.

Ak sa mu začnú vyhýbať zdravotné problémy, o hokejovú budúcnosť sa neobáva. „Verím, že sa ešte dostanem do fazóny, akú som mal pred rokmi v Atlante,“ nestráca nádej účastník majstrovstiev sveta 2009 vo Švajčiarsku.

Súvisiace články:

Frauke Petryová, AfD

Líderka nemeckých populistov zvažuje odchod z politiky

30.03.2017 17:46

Líderka nemeckej pravicovo-populistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Frauke Petryová zvažuje svoj odchod z politiky.

Vlak, koľaje, železnice

Železničná spoločnosť dostane nové vlaky z Vrútok

30.03.2017 17:36

Železničná spoločnosť Slovensko uzatvorila zmluvu s firmou ŽOS Vrútky o dodávke 21 dieselových motorových jednotiek.

británia, brexit, protest

Británia má plán, ako ukončiť legislatívnu nadradenosť EÚ

30.03.2017 17:31

Britská vláda predstavila hrubé obrysy toho, ako chce previesť viac než 12 000 právnych predpisov EÚ do britského práva, keď z Únie o dva roky vystúpi.

Benátky, karneval, masky, Námestie svätého Marka, Taliansko, kostýmy

Talianska polícia rozbila teroristickú bunku v Benátkach

30.03.2017 17:24

Členovia teroristickej skupiny, ktorých zadržala polícia v Benátkach, sa v telefonátoch vyjadrovali o možnosti odpáliť bombu na tamojšom moste Ponte di Rialto.

Bleskové správy
  • 18:18

    Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala za 162 minút 3:6, 6:4, 2:6 s tureckou kvalifikantkou Basak Eraydinovou v osemfinále na turnaji ITF v talianskom meste Santa Margherita di Pula.

  • 17:30

    Slovenská zjazdárka Petra Vlhová sa dočkala prvého víťazstva v kariére v alpskej kombinácii. V pretekoch v rámci majstrovstiev Slovinska v Krvavci zvíťazila v súčte super G a slalomového kola.

  • 16:52

    Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Rastislav Michalík v júni definitívne zavesí kopačky na klinec. Štyridsaťtriročný stredopoliar v súčastnosti hráva v rodnom Staškove na Orave.

Ďalšie bleskové správy »