Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor: SITA

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

Peter Sojčík

Sojčík: Aj s európskou špičkou môžeme hrať vyrovnanú partiu

25.09.2014 18:54

Hokejisti Košíc bodovali v Lige majstrov v druhom súboji za sebou. Napriek tomu prežívali po stretnutí obrovské sklamanie.

Marek Hecl

Víťazstvo oslávil štvorgólový Hecl detským šampanským

25.09.2014 16:56

Hokejoví mladíci z reprezentačnej osemnástky si pripísali premiérové víťazstvo. Štyrmi gólmi sa proti Spišskej Novej Vsi blysol Marek Hecl.

Peter Bartoš, Oulu

Košičania si z Oulu odnášajú bod, na ľade favorita padli v predĺžení

24.09.2014 20:23, aktualizované: 21:06

Hokejisti HC Košice prehrali v stredajšom zápase A-skupiny Ligy majstrov s fínskym tímom Kärpät Oulu na jeho ľade 2:3.

Euro, graf, peniaze

Deficit bude vyšší, ale pod trojpercentnou hranicou

30.09.2014 17:36

Rezort financií upravil odhad vývoja deficitu na tento rok. Môže dosiahnuť úroveň 2,93 % HDP.

Gazprom, plyn, Rusko

Únia chce znížiť energetickú závislosť od Ruska

30.09.2014 17:32

Členské štáty EÚ majú presadzovať legislatívu, ktorá zabráni firmám, ako je Gazprom, aby dominovali v sektore plynovodov.

D1, diaľnica, stredný jazdý pruh, vodič

Na vodičov čakajú na D1 pri Piešťanoch obmedzenia

30.09.2014 17:26

Vodiči by sa mali pripraviť na obmedzenie dopravy na moste diaľnice D1 pri križovatke Lúka v smere do Trnavy.

KĽDR, Kim Čong-un

Kim vraj absolvoval operáciu členkov

30.09.2014 17:05

Severokórejský vodca Kim Čong-un, ktorý sa už takmer mesiac neobjavil na verejnosti, sa údajne zotavuje po operácii oboch členkov.

Bleskové správy
  • 17:23

Na hosťovanie do konca tohto kalendárneho roka získal Ružomberok brankára Slovana Bratislava Matúša Putnockého, ktorý prišiel o miesto v tíme "belasých".

• 14:42

Hokejový obranca Ján Ťavoda sa po krátkej anabáze v Kazachstane v tíme HK Gorňak Rudnyj vrátil do materského HKM Zvolen. V utorok proti Piešťanom však ešte nenastúpi.

• 13:30

Ani tri asistencie slovenského útočníka Rastislava Špirka nestačili Amuru Chabarovsk na body v utorkovom súboji KHL doma proti Severstaľu Čerepovec. Amur prehral 4:5.