Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor:

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

zemetrasenie, seizmológ,

Panamu zasiahlo zemetrasenie, v metropole sa triasli mrakodrapy

20.02.2017 22:18

Silno pociťované zemetrasenie otriasalo mrakodrapmi v hlavnom meste Panamy a vynútilo si evakuáciu niektorých budov.

Herbert Raymond McMaster

Trump si za bezpečnostného poradcu vybral generála McMastera

20.02.2017 21:35

Americký prezident Donald Trump si ako nového poradcu pre národnú bezpečnosť vybral generála Herberta Raymonda McMastera.

Marián Tkáč

Matica sa podpísala pod škandalózne video

20.02.2017 20:00

Ustanovizeň, ktorá by mala budovať povedomie národa, namiesto toho pustila na verejnosť video, z ktorého cítiť obhajobu fašistického Slovenského štátu.

vitalij čurkin

Zomrel ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin

20.02.2017 19:10, aktualizované: 20:50

Vo veku 64 rokov v New Yorku náhle zomrel dlhoročný veľvyslanec Ruska pri OSN Vitalij Čurkin.

Bleskové správy
  • 22:32

Brazílsky futbalista Neymar neuspel s odvolaním a postaví sa pred súd v súvislosti s obvineniami z korupcie a finančných nezrovnalostí pri jeho prestupe z FC Santos do FC Barcelona pred štyrmi rokmi.

• 20:04

Pravý krídelník Patrik Laine, center Nazem Kadri a takisto stredný útočník Connor McDavid tvoria menoslov troch hviezd uplynulého týždňa zámorskej hokejovej NHL.

• 17:48

Slovenský tenista Norbert Gombos zvíťazil za 82 minút 7:6 (4), 6:3 nad domácim Vincentom Millotom vo finálovom 2. kole kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže na turnaji ATP francúzskom Marseille.