Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor: SITA

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

Dušan Gregor

Gregor sa stal trénerom Slavie Praha, čaká ho náročná výzva

17.12.2014 14:02

Novým trénerom hokejistov Slavie Praha sa stal slovenský odborník Dušan Gregor, informuje oficiálna internetová stránka klubu.

Michal Handzuš

Handzuš začal opäť trénovať, momentálne s nikým nerokuje

05.12.2014 09:24

Hokejový útočník Michal Handzuš sa obliekol po štyroch týždňoch do výstroja a začal opäť trénovať na ľade s hráčmi Banskej Bystrice.

František Gerhát

Gerhát: Nie som strelec. Radšej pomáham asistenciami

05.12.2014 08:00

V osemnástich zamieril z bratislavského Slovana do Litvínova. V súčasnosti si v druhom tíme českej extraligy užíva hokej plnými dúškami.

Kia pro_cee’d, Žilina

Žilinská Kia naplno využila svoju kapacitu

18.12.2014 09:14

Závod automobilky Kia pri Žiline druhý rok po sebe naplno využíva svoju výrobnú kapacitu a tento rok opäť vyrobí rekordný počet automobilov.

slovenske elektrarne, policia, kontrola

Vláda a polícia idú proti talianskemu Enelu

18.12.2014 09:00

Taliansky Enel len tak ľahko nepredá 66 percent svojich akcií v Slovenských elektrárňach.

zdravotníctvo, lekár, nemocnica

Nová šéfka úradu ministerstva zdravotníctva dozorovala v Poprade

Pre kauzu dodávky jedla pre štyri nemocnice v Poprade, Trnave, Banskej Bystrici a Trenčíne padla v stredu ďalšia hlava.

Štefanec, Fedor, Novotný, SDKÚ

Odídenci mandáty SDKÚ nevrátia

18.12.2014 08:58

Až zúfalá situácia v SDKÚ prinútila jej prezídium, aby vyzvalo všetkých odídencov vrátiť poslanecké mandáty.

Bleskové správy
  • 08:28

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak (23) sa rozhodol, že vzhľadom na zranenie stehenného svalu už v tomto roku na súťažný zápas nenastúpi.

• 07:40

V druhom súboji na Turnaji štyroch krajín v americkom Ann Arbor utŕžili slovenskí hokejisti do 17 rokov vysokú prehru od Rusov 1:8 (0:1, 0:4, 1:3).

• 07:13

NHL: New Jersey - Ottawa 0:2, Minnesota - Boston 2:3 pp, za hostí Chára 0+1, Vancouver - Dallas 0:2.