Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor: SITA

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

Hokej, korčule, hokejka, ilustračné foto

Hokejisti do 18 rokov idú na Liptov

24.07.2014 23:00

Po prvom roku pôsobenia projektu SR "18" v 1. hokejovej lige sa tím trénera Antona Bartánusa presťahuje z Trnavy do Liptovského Mikuláša.

Marcel Melicherčík.

Brankár Melicherčík: V kempe v Taliansku som sa skvele rozhýbal

24.07.2014 21:10

Po dvoch sezónach v českej extralige sa vracia do slovenskej. Dres Sparty a Liberca mení za košický.

Anton Tomko

Košičan Tomko sa teší na Slovan. Skvelá konfrontácia, tvrdí

24.07.2014 18:10

Majú za sebou prvé tréningové dávky na ľade a dostávajú počas nich poriadne do tela. Hokejisti Košíc vstúpili do záverečnej fázy prípravy na novú sezónu.

Ukrajina, Doneck

Ruská armáda obviňuje Ukrajincov z použitia fosforu

25.07.2014 20:05

Podľa zástupcu náčelníka ruského generálneho štábu má Moskva "spoľahlivé informácie" o použití arzenálu s fosforom, a to v mestách na východe Ukrajiny.

bloček, bločky, bločková lotéria

Štát zanedbal bločkovú lotériu. Záujem ochabol

25.07.2014 20:00

Záujem ľudí o národnú bločkovú lotériu, ktorá pomáha pri odhaľovaní únikov daní, výrazne poklesol. Projekt potrebuje nový impulz.

Elektrina, šnúra, zástrčka

Bulharský protimonopolný úrad obvinil ČEZ a ďalšie dve firmy

25.07.2014 18:16

Bulharský protimonopolný úrad obvinil české firmy ČEZ a Energo-Pro a rakúsku spoločnosť EVN zo zneužitia postavenia na trhu.

pápež, jedáleň, obed

Pápež si vystál rad a naobedoval sa s pracovníkmi Vatikánu

25.07.2014 17:30

S príborom a táckou v ruke si v piatok pápež František na veľké prekvapenie vystál rad na obed v jedálni pre zamestnancov Vatikánu.

Bleskové správy
  • 19:06

Veľká cena Európy v prestížnom motoristickom seriáli majstrovstiev sveta formuly 1 sa v roku 2016 definitívne uskutoční v Azerbajdžane.

• 17:37

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Albert Rusnák ml. strávi úvodnú polovicu sezóny 2014/2015 na hosťovaní v holandskom klube SC Cambuur Leeuwarden.

• 16:48

Brit Lewis Hamilton sa stal víťazom piatkového druhého tréningu pred Veľkou cenou Maďarska v motoristickom seriáli formuly 1.