Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor: SITA

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

Marek Čiliak

Brankár Čiliak dal gól a pomohol Brnu k výhre nad Zlínom

24.10.2014 22:10, aktualizované: 23:00

Marek Čiliak sa v piatkovom dueli 15. kola najvyššej českej súťaže na ľade Zlína zapísal do strekeckej listiny.

Dominik Graňák

Graňák vraj mieri do Linköpingu, tvrdia Švédi

24.10.2014 09:24

Slovenský hokejový obranca Dominik Graňák by sa po vyše štyroch rokoch mohol vrátiť do švédskej najvyššej súťaže.

Malí hokejisti s trénerom Jánom Filcom

V mladosti sa zamerať len na šport je zradné, tvrdí Filc

24.10.2014 08:30

Tak určite! Je najpopulárnejšia fráza, ktorou mnohí športovci začínajú odpovedať na otázky. Aké dôležité je pre športovca mať vzdelanie?

Taliansko, protest

Taliani pochodovali proti Renziho pracovným reformám

25.10.2014 16:56

Demonštranti z rôznych kútov Talianska zaplnili ulice Ríma, aby vyjadrili svoj nesúhlas s reformami trhu práce.

sekera

Radikál v New Yorku napadol policajtov sekerou, zabili ho

25.10.2014 16:51

Muž, ktorý vyzbrojený sekerou zranil v New Yorku dvoch policajtov, jedného z nich vážne, bol zradikalizovaný moslim.

Ukrajina, voľby

Proruská opozícia na Ukrajine sa sťažuje na 'špinavú kampaň'

25.10.2014 16:38

Parlamentné voľby na Ukrajine sa uskutočnia pod hlavňami samopalov, ​​ozbrojené oddiely útočia na kandidátov a zastrašujú ich, povedal vodca ukrajinskej koalície Opozičný blok.

Euro, peniaze, kalkulačka

S testami ECB malo problémy 25 zo 130 bánk

25.10.2014 15:04

Kontrolami zdravie bánk v eurozóne, ktoré tento rok organizovala ECB, formálne neprešlo 25 zo 130 preskúmaných inštitúcií.

Bleskové správy
  • 18:10

Úradujúci šampión Kontinentálnej hokejovej ligy Metallurg Magnitogorsk zvíťazil v jedinom sobotňajšom zápase spomenutej nadnárodnej súťaže na ľade CSKA Moskva 2:1.

• 17:31

Uruguajský kanonier Luis Suárez nastúpi v základnej zostave FC Barcelona v sobotňajšom šlágri 9. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na ihrisku Realu Madrid.

• 16:48

Vedenie nemeckého futbalového klubu Werder Brémy odvolalo z funkcie hlavného trénera Robina Dutta. Osudnou pre 49-ročného kouča sa stala piatková domáca prehra 0:1 s nováčikom z Kolína nad Rýnom.