Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor:

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

hokej, Kanada

Čas na odplatu? Rusi čelia kanadskej výzve

24.09.2016 10:34

Mnohí ho považujú za najlepší duel celého turnaja či dokonca predčasné finále. Právom. Odvekí hokejoví rivali chcú svetu ukázať, kto je pred ostro sledovaným derby v lepšej fazóne.

Róbert Švehla

Švehla: Európania spôsobili v zámorí šok

24.09.2016 08:00

Zápasy Svetového pohára sleduje doma - v pohodlí obývačky. Palce drží Tímu Európy, za ktorý hrajú aj šiesti slovenskí hokejisti.

Zbyněk Michálek

So Slovákmi v spoločnom tíme? Prečo nie, vraví Zbyněk Michálek

23.09.2016 12:59

Česká rozlúčka so Svetovým pohárom v hokeji v Toronte bola víťazná, ale obranca Zbyněk Michálek nelietal v oblakoch.

bane, uhlie, banník. baňa.

V poľskej bani zahynuli pri závale dvaja baníci

24.09.2016 21:12

Pri závale v bani na ťažbu medi a striebra na juhozápade Poľska zahynuli v noci na sobotu dvaja baníci, ďalší bol vážne zranený.

Barack Obama, múzeum

Obama otvoril múzeum afroamerickej histórie a kultúry

24.09.2016 20:26

Prvý americký černošský prezident Barack Obama vo Washingtone oficiálne otvoril prvé národné múzeum afroamerickej histórie a kultúry v Spojených štátoch.

Boris Johnson, brexit, veľká británia

Kedy sa začne brexit? Ani v Londýne sa nevedia dohodnúť

24.09.2016 19:00

Už to o chvíľu bude. To povedal o brexite britský minister zahraničných vecí Boris Johnson. Nikomu nebudeme cez médiá hovoriť, kedy to bude. Znel odkaz od premiérky Teresy Mayovej.

Viktor Orbán

Orbán navrhol zriadiť tábor pre utečencov na pobreží Líbye

24.09.2016 18:45

Maďarský premiér Viktor Orbán navrhol, aby EÚ zriadila na pobreží Líbye veľký utečenecký tábor, kde by boli s pomocou líbyjskej vlády vybavované žiadosti Afričanov o azyl.

Bleskové správy
  • 22:32

Matej Kazár sa stal majstrom Slovenska v rýchlostných pretekoch v letnom biatlone. Vo Vyhniach síce dvakrát minul v "stojke", no aj tak triumfoval s náskokom 7 sekúnd pred Henrichom Lonským.

• 21:58

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík sa v sobotu stal piatym hráčom v histórii SSC Neapol, ktorý dosiahol minimálne sto gólov v súťažných dueloch tohto talianskeho klubu.

• 19:06

Slovenský tenista Norbert Gombos prehral za 95 minút 6:2, 3:6, 1:6 s domácim Turkom Cemom Ilkelom v semifinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Izmir Cup v tureckom Izmire.