Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor:

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

nhl, all star víkend, štadon, atmosféra, hokej

Nominácie na Svetový pohár v hokeji plné prekvapení

27.05.2016 22:00

V A-skupine sa stretnú Češi, Kanaďania, Američania a výber Európy aj so Slovákmi v zostave. V B-skupine sa stretnú Rusi, Švédi, Fíni a výber Severnej Ameriky do 23 rokov.

kongres SZĽH,

Skupina okolo Lintnera bude bojovať o post šéfa. Nemeček hovoril o bahne

27.05.2016 13:10, aktualizované: 16:00

Do júnových volieb na pozíciu prezidenta SZĽH na mimoriadnom kongrese zväzu postaví svojho kandidáta aj skupina okolo Richarda Lintnera.

Jaromír Jágr, rozhodcovia, Česko, Kanada

Jágr nepomôže Čechom na Svetovom pohári, nestihol by sa pripraviť

24.05.2016 08:52

Českým hokejistom na Svetovom pohári nepomôže Jaromír Jágr. Štyridsaťštyriročná hrajúca legenda tlmočila generálnemu manažérovi Martinovi Ručinskému zamietavé stanovisko.

macedónsko, protesty

Macedónsko: Prezident zrušil milosť politikom v kauze odpočúvania

27.05.2016 20:24

Macedónsky prezident Gjorge Ivanov zrušil v piatok udelenie milosti 22 politikom podozrivým z účasti na ilegálnom odpočúvaní.

armáda, vojaci, usa, kuchyňa

Do Prahy dorazila prvá časť amerického konvoja

27.05.2016 20:21

Do českej metropoly Praha prišla v piatok prvá časť amerického vojenského konvoja, ktorý mieri na cvičenie do Pobaltia.

EÚ, Európska únia, vlajka

EÚ predĺžila sankcie voči sýrskemu režimu

27.05.2016 20:18

Európska únia predĺžila o ďalší rok sankcie voči režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

mayrhofen, rakúsko, krajina, príroda,

Pri pátraní po nezvestných ide o čas

27.05.2016 20:00

Dvadsaťštyriročný Slovák Michal bol v piatok už takmer týždeň nezvestný. Minulú nedeľu sa vybral z dedinky Mayrhofen v rakúskom Tirolsku, kde pracuje, na výlet.

Bleskové správy
  • 23:02

Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili v prvom z dvoch medzištátných zápasov v Maribore nad domácim Slovinskom 3:2.

• 21:06

V stretnutí finále play-off vodnopólovej extraligy mužov triumfovali hráči tímu KVP Nováky v bazéne Slávie UK Bratislava 10:5 (4:1, 1:2, 4:1, 1:1) a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú už 2:0.