Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor:

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

hokej, fanúšikovia

Slováci s prehľadom zdolali Švajčiarov a vyhrali celý turnaj

13.02.2016 19:20

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa stali víťazmi Slovakia Cupu. Zverenci Zdena Cígera potrebovali v súboji proti Švajčiarom získať aspoň bod, napokon si vybojovali všetky tri za triumf 4:0.

Dmitrij Miľčakov

Bielorusi zdolali Švajčiarov. Slovákom stačí bod, aby vyhrali turnaj

12.02.2016 19:56

Hokejová reprezentácia Bieloruska uspela vo svojom druhom vystúpení na turnaji Slovakia Cup v Žiline, keď v piatok podvečer zdolala výber Švajčiarska 3:1.

Žigmund Pálffy

Pálffy: Buď hokej v sebe máš, alebo nemáš

12.02.2016 09:00

Odporúčame Pôsobenie pri olympijskom výbere vníma skôr ako jednorazovú záležitosť. Žigmund Pálffy sa nikam netlačí, vyhovuje mu práca pri skalickej mládeži.

štrajk, štrajk učiteľov, škola, gymnázium Metodova

Štrajkovú štafetu preberajú v pondelok vysokoškolskí učitelia

14.02.2016 13:18

Od pondelka 15. februára vstupujú do štrajku vysokoškolskí učitelia. Preberajú tak štrajkovú štafetu od učiteľov v materských, základných a stredných školách.

Robert Fico

Fico: Informácie o prevode Matovičovej firmy prezradím, keď sa vec vyšetrí

14.02.2016 13:12

Informácie o prevode firmy lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča má predseda vlády Robert Fico od súkromnej osoby.

obchvat D4

Ak vláda schváli projekt D4 a R7, zmluva môže byť do volieb

14.02.2016 12:39

Ak vláda schváli projekt PPP pre obchvat Bratislavy, koncesná zmluva s víťazným konzorciom môže byť uzavretá pred voľbami.

balistická raketa, trident, odpálenie, raketa

Kuba vrátila USA raketu Hellfire

14.02.2016 11:41

Kuba vrátila USA deaktivovanú cvičnú raketu Hellfire, ktorú jej v roku 2014 omylom poslali z Európy, kde bola využitá na manévroch NATO.

Bleskové správy
  • 12:08

Zo soboty na nedeľu preložený zjazd žien v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskej Crans Montane napokon zrušili. Vzhľadom na množstvo čerstvo napadnutého snehu organizátori najprv posunuli štart na 12.30 h, a neskôr rozhodli o tom, že preteky sa vôbec nezačnú.

• 11:53

Najvyššie nasadená americká tenistka Venus Williamsová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA v taiwanskom Kaohsiungu. Staršia z tenisového sesterského dua zdolala vo finálovom stretnutí dvojku "pavúka Japonku Misaki Doiovú za 87 minút 6:4, 6:2.

• 11:13

Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL Minnesota Wild prepustilo po ôsmej prehre v sérii trénera Mika Yeoa. Miesto odvolaného kouča dočasne zaujal kormidelník farmárskeho tímu Minnesoty Iowa Wild John Torchetti.