Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor:

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

Tomáš Tatar

Tatar: Daciuk nám bude chýbať. Rozumeli sme si

26.08.2016 10:00

Ocenenie pre najlepšieho slovenského útočníka v ankete Hokejista roka 2016 považuje za veľkú česť. Aj keď má Tomáš Tatar (25) za sebou sezónu ako na hojdačke, neobzerá sa dozadu.

Jere Karalahti, Leo Komarov

Lietal v drogách, chcel ho Slovan. Búrlivák Karalahti ukončil kariéru

25.08.2016 13:38

Kariéra fínskeho hokejového búrliváka Jereho Karalahtiho sa skončila, referuje web tabloidu Ilta-Sanomat.

Gabriel Spilart, Michael Ouzas

Košičania ukázali v Linzi charakter. Víťazstvo sme si zaslúžili, tvrdí Čada

24.08.2016 12:39

Za stavu 0:3 mali košickí hokejisti v závere druhej tretiny utorkového súboja Ligy majstrov v rakúskom Linzi už poriadny nôž na krku, ale zarezať sa nenechali.

Irak, stíhačky

Turecké lietadlá zasiahli v Sýrii civilné domy, tvrdia povstalci

27.08.2016 15:36

Turecké lietadlá zasiahli domy civilistov a pozície, ktoré držia bojovníci napojení na Demokratické sily Sýrie (SDF).

Alkohol

Odborní asistenti si za skúšku z fyziky pýtali alkohol aj klobásy

27.08.2016 12:23

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa zaoberá prípadom korupcie na Technickej fakulte Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

most Valy

Najvyšší slovenský most bude na Kysuciach aj atrakciou

27.08.2016 12:00

Denník Pravda prináša seriál Top cestné stavby o výnimočných rozostavaných, pripravovaných alebo plánovaných cestách, tuneloch či mostoch.

oheň, kozub, kachle, plameň

V moskovskom sklade vypukol požiar, zahynulo 17 ľudí

27.08.2016 11:45

Pri veľkom požiari skladu v tlačiarni v sobotu v Moskve zomrelo najmenej 17 ľudí. Oznámilo to ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

Bleskové správy
  • 16:41

Bývalý kouč anglického Manchestru City Manuel Pellegrini sa stal novým trénerom účastníka najvyššej čínskej futbalovej súťaže Hebei China Fortune.

• 15:36

Futbalisti FC Liverpool remizovali v sobotňajšom 3. kola najvyššej anglickej súťaže na trávniku Tottenhamu Hotspur 1:1.

• 13:50

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková začala novú sezónu víťazstvom. Dvadsaťšesťročná Liptáčka uspela v piatok na pretekoch Juhoamerického pohára v čílskom stredisku El Colorado, keď v disciplíne big air získala 85,50 bodu.