Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor: SITA

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

Nicklas Bäckström, Kari Lehtonen

Bäckström sa dočkal. V rodisku mu zavesili na krk striebro zo Soči

29.08.2014 22:00

Švédsky hokejista Nicklas Bäckström dostal pol roka po skončení zimných olympijských hier v Soči striebornú medailu.

České Budějovice

Český mladík chcel ovplyvniť výsledok. Bol to nepochopený vtip, tvrdí

27.08.2014 16:41

Hokejista juniorského tímu Českých Budějovíc, ktorý sa údajne pokúsil ovplyvniť výsledok zápasu českej extraligy nádejí v Litvínove, dostal za svoje správanie sa dištanc na jeden rok.

Richard Bartoš, Ján Brejčák

Slovan absolvuje generálku na KHL s Vítkovicami

27.08.2014 16:16

Hráči Slovana Bratislava absolvujú vo štvrtok od 18.00 h generálku na novú sezónu Kontinentálnej hokejovej ligy.

pacient, čakáreň, nemocnica

Lekári špecialisti stále chýbajú, zmena je v nedohľadne

29.08.2014 20:00

Na vyšetrenie u niektorých špecialistov čakajú pacienti mesiace. Denník Pravda na to poukázal ešte minulý rok. Situácia sa odvtedy nezlepšila, skôr naopak.

bloček, bločky, bločková lotéria

Všetky vydávané bločky v krajine sa zmenia

Pokladničné bločky, ktoré každodenne prechádzajú rukami spotrebiteľov, dostanú nový obsah. Zmenu pripravujú daniari s cieľom zlepšiť výber daní.

výročie SNP

Spúšťal Slobodný slovenský vysielač a oznámil koniec vojny

29.08.2014 19:00

Mal iba dvadsať rokov, keď jeho hlas zaznel v rozhlase v Banskej Bystrici, aby ako prvý oznámil skončenie 2. svetovej vojny.

Zemetrasenie, otrasy

Grécko zasiahlo zemetrasenie, otrasy cítili aj v Aténach

29.08.2014 17:58

Juh Grécka zasiahlo zemetrasenie o sile 5,7 stupňa, otrasy boli citeľné aj v Aténach. Zatiaľ sa neobjavili správy o možných zranených či škodách.

Bleskové správy
  • 23:32

Futbal, Česko - 6. kolo: Brno - Teplice 1:1, za domácich odohral Kaščák celý zápas a videl ŽK, Jihlava - České Budějovice 0:0, Šulek od 86. min - Machovec celý duel.

• 23:09

Po Thomasovi Vermaelenovi a Jérémym Mathieuovi vystužil obranné rady futbalovej Barcelony v rámci letného prestupového okna aj Douglas Pereira dos Santos zo Sao Paula.