Paráda! Pánik a Janus získali Calderov pohár

Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže. Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL.

Norfolk
Obrovská radosť hráčov Norfolku.
Autor:

Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min. Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute.

Toronto – Norfolk vo videoskratke

Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Štvrté finále Calderovho pohára:
Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

peter sojčík, pekka tuokkola, hc košice

Košice si vybojovali postup do play-off Ligy majstrov

03.09.2015 20:50

Hráči úradujúceho slovenského majstra HC Košice si v hokejovej Lige majstrov 2015/2016 vybojovali postup do play-off.

HOKEJ-TE: Nitra - Liberec

Nitra nedala gól ani v Liberci a v pohárovej Európe končí

03.09.2015 18:30

Účinkovanie hráčov HK Nitra v hokejovej Lige majstrov 2015/2016 je už minulosťou.

Košice, hokej, radosť

Košice chcú postúpiť, Nitra odčiniť výbuch

03.09.2015 08:00

Obaja ešte majú šancu postúpiť ďalej, no sú v rozdielnych pozíciách. Hokejisti Košíc a Nitry odohrajú posledné stretnutia základnej časti Ligy majstrov.

továreň, závod,

Čínsky kapitál sa začína na Slovensku presadzovať

04.09.2015 14:00

Investičné plány Číňanov sa na Slovensku začínajú plniť. Len tento týždeň boli ohlásené dva veľké čínske projekty, ktorými sa nalieva kapitál na Slovensko.

Benzín, nafta, ropa, pumpa

Na trhu zostane priveľa ropy, predpokladá Moskva

04.09.2015 13:28

Ponuka ropy na globálnych trhoch zostane do konca tohto roka vyššia ako dopyt. Vyhlásil to ruský minister energetiky Alexander Novak.

Gabčíkovo, utečenci, STU

Prví utečenci prídu do Gabčíkova v sobotu

04.09.2015 13:15

Prví utečenci z Rakúska prídu do tábora v Gabčíkove v sobotu. Malo by ich byť dvadsať. Slovensko si utečencov z Rakúska malo prevziať už v auguste.

Mochovce, atómová elektráreň

Výsledky kontroly NKÚ v elektrárňach zostávajú tajné

04.09.2015 13:06

Výsledky z kontroly Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ) v Slovenských elektrárňach sú stále tajné.

Bleskové správy
  • 13:46

Do tímu futbalistov Senice prichádza na hosťovanie do konca tohto roka Čech Tomáš Vengřinek. Dvadsaťtriročný odchovanec Baníka Ostrava by mal na Záhorí hrávať na pozícii pravého obrancu.

• 12:55

Klub zámorskej NHL New Jersey Devils plánuje vyvesiť pod strop dres s číslom tridsať, ktoré nosil legendárny brankár Martin Brodeur. Podľa kanadského serveru SportsNet visí otáznik už iba nad dátumom ceremónie.

• 09:15

Nováčik najvyššej slovenskej futbalovej súťaže MFK Zemplín Michalovce získal do kádra skúseného 35-ročného brankára Mariána Kelemena.