Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.
Autor:

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Dmitrij Miľčakov

Bielorusi zdolali Švajčiarov. Slovákom stačí bod, aby vyhrali turnaj

12.02.2016 19:56

Hokejová reprezentácia Bieloruska uspela vo svojom druhom vystúpení na turnaji Slovakia Cup v Žiline, keď v piatok podvečer zdolala výber Švajčiarska 3:1.

Žigmund Pálffy

Pálffy: Buď hokej v sebe máš, alebo nemáš

12.02.2016 09:00

Odporúčame Pôsobenie pri olympijskom výbere vníma skôr ako jednorazovú záležitosť. Žigmund Pálffy sa nikam netlačí, vyhovuje mu práca pri skalickej mládeži.

Richard Lintner

Odvolaný šéf disciplinárky trestá Lintnera. Zväz je proti

10.02.2016 19:34

Richardovi Lintnerovi ako šéfovi spoločnosti Pro-Hokej hrozí dištanc na štyri mesiace od disciplinárnej komisii Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH).

Rajoy

Španielsko: Prvé stretnutie Rajoy-Sánchez neprinieslo zblíženie

12.02.2016 22:34

Bez akéhokoľvek prelomu sa v skončilo stretnutie úradujúceho španielskeho premiéra Mariana Rajoya a lídra socialistov Pedra Sáncheza.

Bašar Asad, sýria

Saudská Arábia: Asad musí odísť, inak nebude IS porazený

12.02.2016 22:29

Minister zahraničných vecí Saudskej Arábie Ádil Džubajr v piatok opäť zopakoval, že sýrsky prezident Bašár Asad musí odísť z funkcie.

pápež František, patriarcha Kyrill

Pápež František sa stretol s ruským patriarchom Kirillom

12.02.2016 22:00

Pápež František pricestoval v piatok na Kubu na historicky prvé stretnutie s vodcom ruskej pravoslávnej cirkvi.

súd, talár, spravodlivosť, súdy

Súd odmietol žalobu opozičného lídra Navaľného proti Putinovi

12.02.2016 21:49

Moskovský súd sa odmietol zaoberať žalobou, ktorú podal popredný predstaviteľ ruskej opozície Alexej Navaľnyj a obvinil v nej prezidenta Vladimira Putina.

Bleskové správy
  • 21:48

Slovenská reprezentantka Jana Velďáková (VŠC Dukla B. Bystrica) vyhrala súťaž diaľkarok na medzinárodnom halovom atletickom mítingu Gugl v Linzi výkonom 645 cm.

• 21:01

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala vo svojom druhom zápase na mládežníckom Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene (11. - 13. februára) s domácimi rovesníkmi vysoko 3:8.

• 20:41

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov uspela aj vo svojom druhom zápase na 15. ročníku Turnaja Vlada Dzurillu v Piešťanoch, keď zdolala rovesníkov zo Švajčiarska 2:1 po samostatných nájazdoch.