Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Marek Čiliak

Brankár Čiliak dal gól a pomohol Brnu k výhre nad Zlínom

24.10.2014 22:10, aktualizované: 23:00

Marek Čiliak sa v piatkovom dueli 15. kola najvyššej českej súťaže na ľade Zlína zapísal do strekeckej listiny.

Dominik Graňák

Graňák vraj mieri do Linköpingu, tvrdia Švédi

24.10.2014 09:24

Slovenský hokejový obranca Dominik Graňák by sa po vyše štyroch rokoch mohol vrátiť do švédskej najvyššej súťaže.

Malí hokejisti s trénerom Jánom Filcom

V mladosti sa zamerať len na šport je zradné, tvrdí Filc

24.10.2014 08:30

Tak určite! Je najpopulárnejšia fráza, ktorou mnohí športovci začínajú odpovedať na otázky. Aké dôležité je pre športovca mať vzdelanie?

Taliansko, protest

Taliani pochodovali proti Renziho pracovným reformám

25.10.2014 16:56

Demonštranti z rôznych kútov Talianska zaplnili ulice Ríma, aby vyjadrili svoj nesúhlas s reformami trhu práce.

sekera

Radikál v New Yorku napadol policajtov sekerou, zabili ho

25.10.2014 16:51

Muž, ktorý vyzbrojený sekerou zranil v New Yorku dvoch policajtov, jedného z nich vážne, bol zradikalizovaný moslim.

Ukrajina, voľby

Proruská opozícia na Ukrajine sa sťažuje na 'špinavú kampaň'

25.10.2014 16:38

Parlamentné voľby na Ukrajine sa uskutočnia pod hlavňami samopalov, ​​ozbrojené oddiely útočia na kandidátov a zastrašujú ich, povedal vodca ukrajinskej koalície Opozičný blok.

Euro, peniaze, kalkulačka

S testami ECB malo problémy 25 zo 130 bánk

25.10.2014 15:04

Kontrolami zdravie bánk v eurozóne, ktoré tento rok organizovala ECB, formálne neprešlo 25 zo 130 preskúmaných inštitúcií.

Bleskové správy
  • 21:31

V sobotu vyvrcholil tohtoročný seriál majstrovstiev Slovenska v rely podujatím pod Tatrami. Absolútnymi víťazmi sa stali Poliaci Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom, ktorí obhájili vlaňajší titul.

• 20:55

V anglickom druholigovom futbalovom klube Leeds United nevedia v tejto sezóne nájsť toho správneho trénera, majiteľ Massimo Cellino prepustil v sobotu už druhého kouča v tomto ročníku. Po 32 dňoch sa porúča z Elland Road Darko Milanič.

• 20:21

Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kocian si pri premiére na lavičke poľského prvoligového klubu Pogoň Štetín pripísal víťazstvo. Jeho noví zverenci vyhrali v sobotňajšom stretnutí 13. kola Eksrtaklasy doma nad hráčmi Cracovie Krakov 2:1.