Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Peter Sojčík

Sojčík: Aj s európskou špičkou môžeme hrať vyrovnanú partiu

25.09.2014 18:54

Hokejisti Košíc bodovali v Lige majstrov v druhom súboji za sebou. Napriek tomu prežívali po stretnutí obrovské sklamanie.

Marek Hecl

Víťazstvo oslávil štvorgólový Hecl detským šampanským

25.09.2014 16:56

Hokejoví mladíci z reprezentačnej osemnástky si pripísali premiérové víťazstvo. Štyrmi gólmi sa proti Spišskej Novej Vsi blysol Marek Hecl.

Peter Bartoš, Oulu

Košičania si z Oulu odnášajú bod, na ľade favorita padli v predĺžení

24.09.2014 20:23, aktualizované: 21:06

Hokejisti HC Košice prehrali v stredajšom zápase A-skupiny Ligy majstrov s fínskym tímom Kärpät Oulu na jeho ľade 2:3.

Ontake, sopka

Na chrliacej japonskej sopke našli ďalšie obete

01.10.2014 12:06

Japonské pohotovostné zložky v stredu našli na sopke Ontake telá ďalších viac ako 10 obetí minulotýždňovej erupcie, ktorých počet sa tak zvýšil na 48.

policia, inteligentne auto, Soitron, kontrola identity, kontrola

Najviac pirátov polícia chytila v regiónoch Nitry a Prešova

01.10.2014 12:00

Šoféri z Nitrianskeho a Prešovského kraja dostali od začiatku roka najviac pokút. Policajti ich na ceste nezastavili, rozkaz o zaplatení pokuty im poslali.

Ukrajina, Doneck, letisko

Ukrajinská armáda vyjednáva o výmene doneckého letiska

01.10.2014 11:34

Ukrajinská armáda rokuje s povstalcami o výmene určitých území, kde je vystavená tlaku separatistov.

SDKÚ

Mládežníci budú mať kongres o odchode z SDKÚ

01.10.2014 11:07

Kongres, na ktorom bude Nová Generácia rozhodovať o zotrvaní v SDKÚ, respektíve o vystúpení z nej, sa uskutoční 5. októbra.

Bleskové správy
  • 11:59

Slovenská reprezentantka Lucia Klocová sa v oficiálnych výsledkoch behu na 1500 m na olympijských hrách v Londýne posunula o jednu priečku vyššie a figuruje na siedmej pozícii.