Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Ilustračná snímka, hokej

Hokejové hviezdy Slovenska a St. Louis si pripomenú Demitru

22.07.2014 13:23

Viacero niekdajších hokejových hviezd sa v druhej polovici augusta predstaví v troch exhibičných dueloch v Poprade, Trenčíne a Bratislave.

Alexander Ovečkin, Maria Kirilenková

Kirilenková dala Ovečkinovi kopačky. Dôvodov vraj mala viac

21.07.2014 17:04

Hokejista Alexander Ovečkin a tenistka Maria Kirilenková už netvoria pár. Informuje o tom agentúra ITAR-Tass.

Ölvecký, Bratislava - Magnitogorsk

Najlepším klubom v Európe je Magnitogorsk, Slovan klesol o 37 miest

18.07.2014 18:06

Najlepším európskym hokejovým klubom sezóny 2013/2014 je podľa štatistikov tím Kontinentálnej hokejovej ligy Metallurg Magnitogorsk.

Martin Gváč

Glváč sa pýtal na vyšetrovanie v kauze odpočúvania novinárov

22.07.2014 22:10

O kauzu v odpočúvaní novinárov denníka Pravda a šéfa TA3 Vojenským obranným spravodajstvom sa zaujímal minister obrany Martin Glváč u šéfa Generálnej prokuratúry.

Európsky parlament, europarlament, Euro EÚ, Brusel

EK pripraví sankcie voči Rusku vo finančníctve či obrane

22.07.2014 21:37

Kapitálový trh, obrana či moderné technológie využiteľné v energetike by sa čoskoro mohli stať cieľom sankcií, ktoré Európska únia uvalí na Rusko.

Prístavný most

Búrka: Podjazd pod Prístavným mostom je neprejazdný

22.07.2014 21:24

Podjazd pod Prístavným mostom je v súčasnosti neprejazdný, odstraňujú tam natečenú nadbytočnú vodu.

Robert Fico, V4

Premiér Fico prisľúbil pomoc Vrátnej doline

22.07.2014 18:39

Premiér Fico si prešiel Vrátnu dolinu, ktorou sa v pondelok prehnala ničivá prietrž mračien a prisľúbil obľúbenej malofatranskej doline finančnú pomoc.

Bleskové správy
  • 21:55

Dvadsaťtriročný futbalový útočník Bojan Krkič prestúpil z FC Barcelona do Stoke City.

• 20:25

Basketbalové majstrovstvá Európy 2015 mužov by sa namiesto Ukrajiny mohli uskutočniť v Chorvátsku. Podľa miestnych médií je vláda pripravená podporiť kandidatúru Chorvátskeho basketbalového zväzu (HKS) sumou 40 879 000 kún (asi 5,5 milióna eur), celkové náklady na šampionát predstavujú približne 66 miliónov kún (okolo 9 miliónov eur).

• 16:26

Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) nariadila klubu Paríž Saint-Germain zatvoriť v najbližšom domácom zápase Ligy majstrov dva sektory štadióna.