Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Miroslav Hlinka

Jaroslava Hlinku šokovala smrť bratranca: Musel byť na tom veľmi zle

15.09.2014 09:26

Smrť majstra sveta 2002 Miroslava Hlinku zasiahla slovenský i český hokej, jeho najbližšie okolie i rodinu.

Vladimír Lupták

Po ťažkej chorobe zomrel reprezentačný lekár Vladimír Lupták

15.09.2014 07:48

Po dlhej a ťažkej chorobe zomrel v nedeľu 14. septembra vo veku 50 rokov dlhoročný lekár slovenskej hokejovej i tenisovej reprezentácie Vladimír Lupták.

Ladislav Nagy

Nagy pri správe o Hlinkovej smrti krútil hlavou a len ťažko hľadal slová

14.09.2014 21:23

Ladislav Nagy len neveriacky krútil hlavou, keď sa po zápase Slovana s Nižným Novgorodom dozvedel od novinárov správu o tragédii Miroslava Hlinku.

Ministerstvo obrany, Galko

V Bratislave rokuje Rada pre výskum a technológie NATO

15.09.2014 11:12

Slovensko je od pondelka až do 19. septembra hosťujúcou krajinou rokovaní Rady pre výskum a technológie v NATO (Science and Technology Board – „STB“).

voľby, urna

V krajinských voľbách v Nemecku uspeli euroskeptici

15.09.2014 11:04

Najväčším víťazom volieb do krajinských snemov v Brandenbursku a v Durínsku sa stala euroskeptická strana Alternatíva pre Nemecko (AFD).

Ukrajina, Rusko, vojsko, ruské vozidlá,

USA a krajiny NATO začali vojenské cvičenia na Ukrajine

15.09.2014 10:26

Na západe Ukrajiny sa ráno začali desaťdňové manévre za účasti členov Severoatlantickej aliancie.

rubeľ, Rusko, Moskva

Pád rubľa pokračuje, reaguje na sankcie

15.09.2014 09:55

Ruský rubeľ v pondelok klesol na nové rekordné minimum k americkému doláru.

Bleskové správy
  • 10:01

Ruský hokejový útočník Alexander Frolov sa rozhodol ukončiť kariéru. Dôvodom pre rozhodnutie 32-ročného útočníka so skúsenosťami z NHL je zranenie kolena.

• 09:42

Srbský tenista Novak Djokovič naďalej figuruje na čele svetového rebríčka ATP pre nasadzovanie vo dvojhre. Nasledujú Španiel Rafael Nadal a Švajčiar Roger Federer.

• 07:29

Austrálčan Simon Gerrans vyhral aj druhé kanadské cyklistické preteky série WorldTour, po GP Québecu sa presadil aj na GP Montrealu.