Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Pat Quinn

Smutný deň pre hokej! Kanada prišla o veľkého trénera, zomrel Pat Quinn

24.11.2014 18:02

Vo veku 71 rokov v nedeľu skonal legendárny kanadský hokejový tréner Pat Quinn. Informáciu priniesla internetová stránka NHL.

Viktor Tichonov

Hokej bol jeho najmilším svetom. Už sa naň díva zhora

24.11.2014 16:56

Odporúčame Akoby mu osud predurčilo meno. Viktor je odvodený z víťazstva. A Viktor Vasilievič Tichonov nadovšetko rád vyhrával.

Médiá: Viktor Tichonov bol hokejový diktátor, ktorého milovali i nenávideli

24.11.2014 11:04

Ohlasy svetových médií na úmrtie svetovej hokejovej legendy Viktora Tichonova st.

Dúhový pride 2013, pochod

Ľudské práva v referende byť môžu, tvrdí Ústavný súd

24.11.2014 20:00

Ústavný súd urobil podľa ústavného právnika revolučné rozhodnutie. Tvrdí, že referendum sa môže pýtať aj na ľudské práva.

Teplo, radiátor

Rusko podľa Kyjeva pozastavilo Ukrajine dodávky uhlia

24.11.2014 19:57

Rusko pozastavilo Ukrajine dodávky uhlia, oznámilo v pondelok ukrajinské ministerstvo energetiky.

Viktor Orbán

Orbán: Európa nemôže stráviť, že Rusko a Čína sú úspešnejší ako ona

24.11.2014 19:00

Maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého politika voči Moskve znepokojuje Brusel, poprel, že by sa jeho krajina približovala k Rusku.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan šokoval delegáciu žien: Vaše postavenie nie je rovnocenné s mužmi

24.11.2014 18:49

Postavenie žien a mužov nie je rovnocenné, poslaním žien je predovšetkým materstvo, vyhlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Bleskové správy
  • 18:21

Slovenský útočník Tomáš Tatar v službách Detroitu Red Wings sa stal jednou z troch Hviezd týždňa v zámorskej hokejovej NHL.

viac »
  • 18:08

Francúzsky 9-násobný majster sveta v motoristickom seriáli MS rely Sébastien Loeb bude 22. - 25. januára 2015 štartovať v monackom Monte Carle. Sedemnásobný víťaz z tohto dejiska sa posadí za volant automobilu Citroën DS3 WRC.