Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Peter Cehlárik

Cehlárik: Ešte rok zostanem vo Švédsku, potom chcem ísť do NHL

21.04.2015 13:26

Slovenský hokejista Peter Cehlárik strávi aj ďalšiu sezónu vo Švédsku a o rok sa potom chce presunúť do zámoria.

Peter Hamerlík

Hamerlík obetoval zdravie. Na revanš chce titul

20.04.2015 20:50

Inštinktívne sa hodil za pukom. Zastavil ho ešte pred bránkovou čiarou. Udržal svoj tím v hre, no pre neho sa zápas skončil. A spolu s ním i sezóna.

Rusko Bielorusko Kovaľčuk

Reprezentácia je svätá. Určite prídem, hlási sa do Česka Kovaľčuk

20.04.2015 16:26

Hokejista Iľja Kovaľčuk chce pomôcť ruskej hokejovej reprezentácii na majstrovstvách sveta v Prahe a Ostrave (1. - 17. mája).

Ľudovít Kaník

Kaník: Vláda mala požiadať o predbežné opatrenie

21.04.2015 16:30

Predbežným opatrením by sa podľa Ľudovíta Kaníka zabránilo úniku peňazí do schránkových firiem či daňových rajov.

Arsenij Jaceňuk

Kyjev sa obáva ruských útokov počas osláv konca vojny

21.04.2015 16:26

Desiatky tisícov príslušníkov ukrajinských bezpečnostných síl budú v máji dohliadať na bezpečnosť v čase osláv 70. výročia konca druhej svetovej vojny.

diaľnica, košice, budimír

Na východe pribudne nový diaľničný privádzač

21.04.2015 16:00

Na diaľnici medzi Košicami a Prešovom pribudne po dlhých rokoch nový privádzač. Vybuduje ho Národná diaľničná spoločnosť.

Väzenie.

Súd prepustil hokejistu Františka Kolena podmienečne na slobodu

21.04.2015 15:52

Trenčiansky okresný súd prepustil podmienečne na slobodu hokejistu Františka Kolena, ktorý dostal osemročný trest za kopnutie policajtky.

Bleskové správy
  • 16:24

Britský cyklista Christopher Froome sa v rámci prípravy na Tour de France predstaví v stredajších pretekoch Valónsky šíp v Belgicku. Dvadsaťdeväťročného rodáka z kenského Nairobi potvrdil v zostave jeho tím Sky.

• 15:20

Brankár Mikko Koskinen, obranca Maxim Čudinov a útočník Jevgenij Dadonov sa stali hviezdami mesiaca apríl v KHL. Trio hokejistov z SKA Petrohrad sa veľkou mierou pričinilo na zisku Gagarinovho pohára.