Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Ivan Niňaj

Legendárny televízny komentátor Ivan Niňaj zomrel

29.03.2015 16:08

Televízny športový komentátor RTVS Ivan Niňaj odišiel na večnosť. Mal 60 rokov. Smutnú informáciu potvrdil v nedeľu z prostredia televízie Marcel Merčiak.

Martin Réway

Réwaya radšej nepustili medzi novinárov, robil hrubé chyby

28.03.2015 21:44

Útočník Sparty Martin Réway bol v sobotu v Třinci negatívnym hrdinom prvého stretnutia semifinále play-off najvyššej českej hokejovej súťaže.

Fasel

Fasel žiada organizátorov MS o rotoped, tímy o 2800 pukov a 2300 uterákov

27.03.2015 16:58

Organizačný výbor hokejových majstrovstiev sveta v Prahe a Ostrave musí riešiť aj individuálne požiadavky jednotlivých výprav či čestných členov.

dragoon

Na príchod amerického konvoja čakali v Česku tisíce ľudí

29.03.2015 18:15

Americký vojenský konvoj dorazil do Česka za obrovského záujmu ľudí. Objavili sa aj protestujúci, prevažovali však priaznivci NATO.

Liga arabských krajín, LAS

Arabské krajiny sa spojili proti teroristom. Vytvoria spoločnú armádu

29.03.2015 17:56

Arabské krajiny budú mať spoločnú armádu, ktoré bude slúžiť na obranu a na zásahy proti teroristom. Bude môcť zasiahnuť aj v Jemene.

Martin Glváč

Glváč: Vďaka členstvu v NATO máme najvyššie bezpečnostné záruky

29.03.2015 17:03

Vstupom Slovenska do NATO sa jednoznačne posilnila naša bezpečnosť a dnes má Slovensko tie najvyššie bezpečnostné záruky.

Francúzsko, lietadlo, Germanwings

Posledné sekundy: Otvor tie prekliate dvere! kričal kapitán na Lubitza

29.03.2015 17:00

"Otvor tie prekliate dvere!" To boli posledné slová kapitána letu z Barcelony do Düsseldorfu. Denník Bild zverejnil prepis zvukového záznamu z čiernej skrinky.

Bleskové správy
  • 18:43

Hráči AK Bars Kazaň nezaváhali ani v druhom stretnutí na domácom ľade vo finále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy a zdolali Sibir Novosibirsk 2:1.

• 17:16

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil 7. miesto v pretekoch v rámci 2. kola majstrovskej triatlonovej série mužov v novozélandskom Aucklande.

• 15:49

Austrálsky cyklista Richie Porte z tímu Sky sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska, ktoré sú zaradené do kalendára WorldTour.