Slovensko
dnes

J 21 °C

Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Ďalšie články

Brno zažíva malé Nagano, vraví Kováčik

16.04.2014 18:30

Zlín alebo Brno? Morava sa teší na veľký hokejový súboj vo finále českej extraligy.

Tomáš Slovák

Slovák dostal za čestnosť vo finále českú Cenu fair play

16.04.2014 14:59

Slovenský hokejista Tomáš Slovák dostal v stredu v Prahe hlavnú Cenu fair play Českého olympijského výboru.

logo Liga majstrov

Slovensko bude mať zastúpenie v Lige majstrov, tvrdia švédske médiá

14.04.2014 13:38

Slovenský klubový hokej bude mať zastúpenie v premiérovom ročníku Ligy majstrov. Podľa švédskej televízie SVT dostanú voľnú kartu do súťaže nový slovenský a nórsky šampión.

Jaromír Jágr

Toto Jágra nepoteší. Kladno po 12 rokoch vypadlo z extraligy

13.04.2014 21:21

Hokejisti Kladna prehrali v 9. kole baráže o českú extraligu na ľade Olomouca 3:5 a už nemajú šancu udržať sa medzi elitou.

Bleskové správy
  • 08:23

Výsledky play-off NHL: Východná konferencia - 1. zápas: New York Rangers - Philadelphia 4:1, Západná konferencia - 1. zápasy: Colorado - Minnesota 5:4 po predl., St. Louis - Chicago 4:3 po predl., San Jose - Los Angeles 6:3.

• 23:23

Hokejisti Zlína zdolali v prvom finále play off českej extraligy Kometu Brno 3:0.

• 22:25

Španielsky futbalový klub FC Barcelona zrejme dohrá sezónu aj bez brazílskeho útočníka Neymara. V stredajšom finále Copa del Rey proti Realu Madrid (1:2) priehlavkovú kostičku ľavej nohy a nebude môcť hrať štyri týždne.