Kometa otočila sériu, Somík skóroval

Hokejisti Brna zvíťazili v treťom finálovom zápase play off českej extraligy nad Pardubicami 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

Jozef Kováčik
Jozef Kováčik.
Autor:

Hostia síce v prvom dejstve na juhu Moravy viedli zásluhou gólu slovenského útočníka Radovana Somíka, ale v tretej časti otočila Kometa skóre behom troch minút a 17 sekúnd na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Lubomír Oslizlo (Brno): „Prvá tretina bola veľmi opatrná, zrejme po skúsenostiach s dvomi predchádzajúcimi zápasmi v Pardubiciach. Po góle hostí sme mali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale rozhodli sme až v poslednej tretine. V závere zápasu ešte brankár Trvaj predviedol perfektný zákrok a víťazstvo sme vydreli. Takto sa majú hrať zápasy play off.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Odohrali sme dobrý zápas, ale žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na dvojfólový rozdiel po niekoľkých výborných šanciach. To zrejme rozhodlo.“

Finále play off hokejovej extraligy – 3. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a prihrávky: 47. Jakub Svoboda (Vašíček), 50. H. Zohorna (Koreis) – 29. Somík (Bartek, Sičák). Vylúčenia: 7:9. Diváci: 7200 (vypredané). Stav série: 2:1.

Zostavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Erat, Koreis, H. Zohorna – Balej, Polodna, Švaňhal – od 21. aj V. Němec.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Cetkovský, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele.

Marek Bartánus, Rob Hisey

Košice predviedli v Linzi skvelý obrat a zostali v hre o play off

23.08.2016 22:26, aktualizované: 22:39

Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorkovom súboji M-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 na ľade rakúskeho tímu Black Wings Linz 4:3, hoci ešte v 37. min prehrávali 0:3.

Tomáš Tatar, Andrej Sekera

Hokejistom roka sa stal premiérovo Sekera, najlepším útočníkom Tatar

23.08.2016 14:00

Víťazom ankety Hokejista roka 2016 sa stal premiérovo obranca Andrej Sekera, ktorý získal najvyšší počet hlasov novinárov, funkcionárov a trénerov.

Jiří Bicek, Michael Ouzas

Košice doma prehrali aj s Linzom, v Lige majstrov sú bez bodu

20.08.2016 22:07

Hokejisti HC Košice neuspeli ani v druhom domácom súboji nového ročníka Ligy majstrov. Po prehre s SC Bern 3:6 podľahli v Steel aréne aj Black Wings Linz 2:3.

Nicolas Sarkozy

Francúzsko: Sarkozy opustil Republikánov, začal prezidentskú kampaň

23.08.2016 22:41

Nicolas Sarkozy v utorok odstúpil z čela hlavnej pravicovej strany Republikáni, aby sa mohol venovať kampani na získanie ďalšieho prezidentského mandátu.

Vojislav Šešelj, šešelj,

Šešelj: Mám diplomatický pas, čoskoro prídem do Chorvátska

23.08.2016 22:30

Srbský ultranacionalista Vojislav Šešelj vo svojom provokatívnom štýle v utorok na Twitteri oznámil, že dostal diplomatický pas a čoskoro príde do Záhrebu.

bicykel, hostinec, krcma, alkohol, ivanka pri dunaji

Dostanú cyklisti výnimku na alkohol?

23.08.2016 20:00

Zdá sa, že cyklisti budú mať povolené jazdiť pod vplyvom alkoholu. Ako prví účastníci cestnej premávky by mohli pokojne vyraziť na cesty, aj po požití alkoholu.

Bohuslav Sobotka, Česko, ČSSD

Česká republika nechce silnú moslimskú komunitu, tvrdí premiér Sobotka

23.08.2016 19:55

Česká republika si nepraje, aby sa na jej území vytvorila silná moslimská komunita. Vyplýva to z obsahu rozhovoru, ktorý poskytol predseda vlády ČR Sobotka.

Bleskové správy
  • 23:17

Slovenský tenista Jozef Kovalík nasadený ako pätnásty zvíťazil 3:6, 7:6 (4), 6:3 nad nenasadeným Austrálčanom Samom Grothom v stretnutí 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže US Open v New Yorku.

• 22:11

Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorkovom súboji M-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 na ľade rakúskeho tímu Black Wings Linz 4:3.

viac »
  • 21:31

Futbalisti SR do 16 rokov prehrali 0:1 s rovesníkmi zo Srbska v prípravnom zápase vo Veľkom Bieli.