Senzácia v českej lige. Ôsme Brno vyradilo v play-off prvú Spartu

Hokejisti Komety Brno sa postarali o senzáciu, keď vo štvrťfinále play-off vyradili suverénneho víťaza základnej časti Spartu Praha 4:2 na zápasy.

19.03.2012 21:00
Róbert Petrovický, Jozef Kováčik Foto:
Slovenské duo v službách komety. Róbert Petrovický a Jozef Kováčik.
debata (2)

V pondelkovom šiestom stretnutí vyhrali Brňania v domácom prostredí 4:1, k čomu prispel jednou asistenciou obranca Jozef Kováčik a jedným gólom aj skúsený útočník Róbert Petrovický, ktorý spečatil triumf Komety a a vyradenie Sparty.

Sparta, ktorá v sérii prehrala dvakrát doma, pricestovala do Kajot arény s vedomím, že ďalšie porážka pre ňu znamená koniec sezóny. Pražania síce začali aktívne, ale v prvej tretine v rozpätí 72 sekúnd dvakrát inkasovali a otočiť zápas sa im už nepodarilo.

Na začiatku druhej tretiny síce Petr Tenkrát znížil, ale Kometa potom v závere druhej dvadsaťminútovky získala dvojgólové vedenie späť a k veľkej radosti vypredanej arény doviedlo Brno zápas do víťazného konca. Ôsmy tím dlhodobej časti extraligy tak nečakane postúpil medzi štyri najlepšie celky.

Oslavy fanúšikov a hráčov Komety

Šieste stretnutia štvrťfinále play-off českej extraligy:

Zlín – Plzeň 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) – stav série 3:3
Góly: 20. Melenovský, 26. a 32. Veselý, 53. Důras – 54. Stránský, 60. Kovář, 6732 divákov

Kometa Brno – Sparta Praha 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) – konečný výsledok série 4:2
Góly: 16. Jaroslav Svoboda, 17. Jakub Svoboda, 39. Divíšek (JOZEF KOVÁČIK), 44. RÓBERT PETROVICKÝ – 21. Tenkrát (SERSEN), 7 200 divákov