Tatar zažiaril v Madison Square Garden. Halák na neho pozeral z lavičky

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom a asistenciou k triumfu New Jersey na ľade New Yorku Rangers 5:3.

29.11.2022 06:45 , aktualizované: 09:42
740840267 Foto:
Tomáš Tatar prekonal ruského brankára Rangers Igora Šesťorkina.

Tatar si v slávnej Madison Square Garden pripísal na konto dva plusové body. Hráči Tampy Bay v zostave s obrancom Erikom Černákom zvíťazili v Buffale 6:5 po predĺžení.

New Jersey nezachytilo úvod duelu a po 181 sekundách prehrávalo 0:2. K obratu zavelil Tatar, ktorý v 8. minúte bekhendom prekonal Igora Šesťorkina a znížil na 1:2. Rus dostal v bránke prednosť pred Jaroslavom Halákom. Pre Tatara to bol šiesty presný zásah v sezóne. Pozrite si ho:

Po druhej tretine už viedli „diabli“ 4:2. Ich víťazstvo spečatil v závere po prihrávke Tatara gólom do prázdnej bránky Jegor Šarangovič. Slovenský krídelník strávil na ľade 13:42 min. Na Šesťorkina vyslal dve strely a v zápase dostal dvojminútový trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

„Diabli“ vyhrali už desiaty duel na ľade súperov za sebou a stanovili nový rekord NHL v počte víťazstiev za november (13). Od 25. októbra vyhrali 16 zo 17 stretnutí. Vonku neprehrali od otváracieho súboja sezóny 13. októbra vo Philadelphii (2:5), vyrovnali tak svoju rekordnú desaťzápasovú víťaznú sériu z roku 2001.

Zostrih zápasu NY Rangers vs New Jersey Devils.

V profilige to doteraz dokázalo iba osem tímov, rekord držia Minnesota a Detroit s 12 víťazstvami u súperov v sérii. „Je to fajn pocit, ale ešte nie sme tam, kde by sme chceli byť. Stále máme pred sebou množstvo zápasov. Sme naozaj spokojní so štartom do sezóny, no nie sme ani v polovici. Nič si za to nekúpime, takže sa musíme stále zlepšovať. To je náš cieľ,“ uviedol kapitán Devils Nico Hischier.

Jeho spoluhráč Šarangovič dal dva góly, za Rangers ukončil dvanásťzápasové strelecké suchoty Artemij Panarin. Český brankár Vítek Vaněček prispel k výhre hostí 35 zákrokmi.

Tampa v Buffale v prvej tretine prišla o dvojgólový náskok. Sabres otočili na 3:2 a v 55. minúte viedli 5:3. Hostia si však vynútili predĺženie, v ktorom rozhodol o zisku dvoch bodov svojím druhým gólom kanonier Steven Stamkos.

Zostrih duelu Buffalo Sabres vs. Tampa Bay Lightning.

„Sú zápasy, v ktorých si dva body nezaslúžime a dnes to bol pravdepodobne jeden z nich. Dovolili sme im dostať sa do príliš veľa šancí a nechali sme nášho brankára v ‚štichu‘, no náš charakter napokon zvíťazil. Musíme sa však z toho poučiť a nabudúce byť lepší,“ vyhlásil Stamkos, kapitán Tampy.

Pripísal si spolu tri body a už iba dva ho delia od magickej 1000-bodovej méty (493+505) v NHL. Brayden Point pridal dva presné zásahy, Nikita Kučerov a Michail Sergačov mali zhodne po tri asistencie. Černák absolvoval 18:39 min a do štatistík mu pribudol mínusový bod.

Edmonton zdolal Floridu 4:3 po predĺžení vďaka gólu Leona Draisaitla, ktorý v 22. sekunde nadstavenia zužitkoval prihrávku Connora McDavida. Domáci vyrovnali na 3:3 päť sekúnd pred koncom tretej tretiny pri hre bez brankára, keď sa presadil Evan Bouchard.

Zostrih zápasu Edmonton Oilers vs. Florida Panthers.

Bol to piaty najneskorší gól v riadnom čase v histórii klubu, rekord drží Chris Pronger v čase 59:59 z roku 2006. „Nebol to náš najlepší zápas, ale musíte vedieť vyhrávať aj duely, v ktorých nehráte až tak dobre,“ uviedol pre zámorské médiá Draisaitl. McDavid si pripísal tri body za gól a dve asistencie, Zach Hyman sa podieľal na troch zásahoch svojho tímu. Floride chýbal pre chorobu Aleksander Barkov.

Toronto uspelo na ľade Toronta 4:2. Jedným gólom k tomu prispel Mitchell Marner a bodoval tak už v 17. stretnutí za sebou. Jeden duel ho delí od vyrovnania klubového rekordu, ktorý držia spoločne Darryl Sittler (1977/78) a Ed Olczyk (1989/90).

NHL – sumáre:
New York Rangers – New Jersey Devils 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Góly: 2. Panarin (Chytil, Miller), 4. Zibanejad (Kreider, Trouba), 54. Trocheck (Kreider, Fox) – 8. TATAR (Bratt, Hischier), 14. Šarangovič, 26. Hughes (Mercer), 30. McLeod (Wood, Zetterlund), 60. Šarangovič (TATAR). Brankári: Šesťorkin – Vaněček, strely na bránku: 38:38

Buffalo Sabres – Tampa Bay Lightning 5:6 po predĺžení (2:2, 1:1, 2:2 – 0:1)
Góly: 18. Thompson, 19. Quinn (Peterka, Power), 30. Jost (Okposo, Girgensons), 51. Cozens (Dahlin, Samuelsson), 55. Skinner (Thompson, Tuch) – 8. Point (Kučerov, Hagel), 17. Perry (Stamkos), 37. Point (Kučerov, Sergačov), 55. Stamkos (Killorn, Sergačov), 58. Hafel (Kučerov, Sergačov), 63. Stamkos (Paul). Brankári: Luukkonen – Elliott, strely na bránku: 37:25

Columbus Blue Jackets – Vegas Golden Knights 2:3 po predĺžení a nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 34. Gaudreau (Nyquist, Gavrikov), 53. Jenner (Nyquist, Gaudreau) – 16. Karlsson (Marchessault, McNabb), 17. Carrier (Whitecloud), rozh. nájazd Cotter. Brankári: Tarasov – Thompson, strely na bránku: 28:36

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Góly: 5. Seider (Larkin, Kubalík), 53. Erne (Seider, Chiarot) – 9. Matthews (Bunting, Hollowell), 10. Nylander (Tavares, Sandin), 21. Marner (Giordano, Järnkrok), 29. Sandin (Matthews, Kerfoot). Brankári: Husso (29. Nedeljkovic) – Murray, strely na bránku: 44:25

St. Louis Blues – Dallas Stars 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 54. Saad (Leivo) – 24. Johnston (Ja. Benn), 48. Dellandrea (Johnston, Ja. Benn), 56. Robertson, 58. Heiskanen. Brankári: Binnington – Wedgewood, strely na bránku: 24:24

Edmonton Oilers – Florida Panthers 4:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 – 1:0)
Góly: 31. McDavid (Hyman, Nugent-Hopkins), 46. Barrie (Hyman, Kulak), 60. Bouchard (McDavid, Hyman), 61. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 4. Tkachuk (Cousins, Bennett), 51. Lundell (Reinhart, Luostarinen), 56. Montour (Ekblad, Tkachuk), Brankári: Skinner – Knight, strely na bránku: 40:28

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (New Jersey) 13:42 1 1 2 +2 2 2
Erik Černák (Tampa Bay) 18:39 0 0 0 –1 1 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #NHL #Tomáš Tatar #New Jersey Devils